Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Joggal félek, hogy egészséges...

Joggal félek, hogy egészséges lesz-e a jövendőbeli gyermekem a covid oltás beadása után?

Figyelt kérdés
Első baba lenne és kb 2 év múlva szeretnénk vállalni.
2020. dec. 27. 12:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%

Az oltások mind néhány alapvető és jól ismert működési elven alapulnak, egyforma vivőanyagokat, stb. tartalmaznak. Most a Karikó-féle mRNS-alapú oltás számít csak újdonságnak, de azt is 30 éve fejlesztik, nem idén találták ki. Ottmaradni a rendelőben az esetleges allergiás reakciók miatt érdemes. Feleősséget azért "nem vállal" a gyártó, mert a kockázatokról statisztikai adatokat tud csak adni, nem tud rábökni a Józsira, hogy na nála tutira nem lesz semmilyen mellékhatás, a Maris meg kiütéses lesz tőle. Az összes gyógyszer esetében ha elolvassátok a betegtájékoztatót, látjátok felsorolva a lehetséges mellékhatásokat és az előfordulási valószínűségüket. Ezt követően a felelős felnőtt személy eldönti, hogy a fejfájás elmúlása érdekében vállalja-e az 1:10 valószínűségű gyomorirritációt, vagy a súlyosabb betegségekre való gyógyszerek jellemzően ennél sokkal súlyosabb mellékhatásait.

Elképesztő, mennyi közepesre érettségizett háziasszonyból lett hirtelen immunológus, virológus meg biokémikus. Akit komolyabban érdekel a téma, annak szívesen kölcsönadom az 1000 oldalas immunológia könyvemet.

2020. dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
82%

igen, én is nevetek ezeken a konteó hívőkön, akik büszkék magukra, hogy ők bizony nem adatják be, ők nem lesznek "bechippelve", mintha valami fejlettebb intelligencia lennének, holott egyáltalán nem értenek hozzá, csak tippelnek, valamiért okosabbnak hiszik magukat sok tudósnál és orvosnál.


persze a virslit vígan megeszik, amibe ki tudja milyen rákkeltő dolgokat tesznek, meg milyen belsőségeket. hidd el, ha tudnád mi van benne, nem tennéd nagy vígan ketcuppal és mustárral a gyermeked tányérjára. és ne aggódj, ha bármiféle összeesküvés menne itt a háttérben, ezer féle módja lenne a megmérgezésünknek, ahhoz nem kell kitalálni egy kamu vírusra kamu oltást.


az megint más kérdés, hogy vannak orvosok akik nem oltatnák be magukat, de van sok, akik meg igen, ebből nem lehet kiindulni. nekem egy orvos ismerősöm van, ő beoltatná magát, de csak és kizárólag ebből kiindulni butaság.

2020. dec. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
78%

szóval én elhiszem, hogy tényleg van egy vírus, amire van egy oltás, tényleg, ilyen még sosem fordult elő a történelem során, kedves konteósok.


"Az anyák – az oltások feltalálóinak hála – már nem temetik el 6-8 gyermeküket, mire 1-2 fiuk, lányuk megéli a felnőttkort. A vastüdőről a mai gyerekek legfeljebb azt gondolják, hogy valami szuperhős neve, feketehimlő nyomát pedig csak a fél szemére megvakult Kölcsey Ferenc arcképén látunk, balsors, akit régen tép."

2020. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
5%
Kedves 27es paraszt. Covidos voltam, utána terhes lettem, covidot újra elkaptam várandósan. Mást nem tudok mint reménykedni, hogy ne legyen baj. De írhattam volna azt is hogy soha többet senki ne vállaljon gyereket, mert lőn covid, ha ez jobban tetszik. Biztosat!!!! szerintem!!!! meg tudósok sem állíthatnak, szóval az eddigi ismeretek és saját tudásom alapján írtam a valószínűt. Az oltás meg valoszínű nem lesz kötelező, csak olyan feltételeket fognak szabni, hogy kénytelen lesz az ember beadatni. Ha covidos osztályon dolgoznék, én sem oltatnám be magam, hisz már érne elég a vírusból ahhoz, hogy ne merjem extrával termelni a szervezetemet. Így is igyekszem elkerülni amíg csak lehet. De jó lenne ha legközelebb te meg a kérdésre válaszolnál ahelyett hogy másokkal kötekedsz.
2020. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem a konteok alapján felek, jómagam is eüs voltam 10 évig (maganszférában), ezért úgy gondolom, hogy attól mert valaki elkapja, még nem lesz a téma szakértője, ahogyan én sem így a messzi távolból.


Reméljük a legjobbakat... egyelőre nem kérjük a vakcinát, aztán meglátjuk, milyen korlátozások lesznek/lehetnek.


A kismamának és a babának jó egészséget kívánok!

2020. dec. 28. 13:14
 36/38 anonim ***** válasza:
39%

"27es paraszt" vagyok 2 diplomával 3 gyerekkel 💁🏼‍♀️


Azért, mert nem hiszek el mindent még nem leszek hülye.


Azért, mert egy másik hozzászólásra reagálok, még tartozhat a válasz a kérdéshez 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ (Javaslom, hogy fogjál vissza ebből a nagy hévből, mert a stressz lehet több árt a gyereknek, mint a covid😘)

2020. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
59%
23as én is Covid osztályon dolgozom nálunk 1% az oltási hajlandóság. Vajon miért?
2020. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
81%

Összeszámoltad hány védőoltást kaptál életedben? Utánanéztél, hogy melyiket milyen körülmények között állították elő? Hogy volt-e 10-20-50 éves nyomon követés még a kísérleti fázisban a szövődményeit illetően? Hogy vajon orosz volt-e gyártó, vagy kínai, vagy amerikai?


Ha a szüleink, nagyszüleink így viselkedtek volna, mint ahogy most itt páran, ÉS partnerek lettek volna a vezető kormányok abban, hogy támogassák a laikus véleményeket, akkor a mai napig lehetne rettegni, például a fekete himlőtől. 1980-ban a WHO kihirdette, nem kötelező a himlő elleni védőoltás többé, mert sikeresen likvidálták a Földről. Sosem lehetett volna ilyen bravúros teljesítményt nyújtani, ha akkoriban így viselkedtek volna az emberek, gondolom a fekete halálról hallottál már és tudod, hogy többször tizedelte, akár felezte Európa lakosságát. A szó, amit keresel a KÖSZÖNÖM, nagyon szépen megköszönöd, hogy se neked, sem a gyermekednek nem kell a járványos gyermekbénulás okozta súlyos szövôdményektől szenvednetek, sem meghalnotok szamárköhögésben vagy TBC-ben.

Nem beszélve arról, hogy ha most megnéznéd, milyen gyógyszereid is vannak a házipatikádban, vajon hánynak tudod az eredetét, a hátterét, hányszor fordult elő, hogy nem sikerült jól beszedned egy felírt gyógyszert, hányszor kapkodod be a reklámozott sz*rokat anélkül, hogy halovány fingod is lenne a benne található hatóanyagról? És ezek után rettegsz a covid 19 védőoltástól...

2021. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!