Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig és milyen mértékben...

Meddig és milyen mértékben elfogadható, ha egy 16 hónapos kisgyerek autisztikus jeleket mutat?

Figyelt kérdés

Tudom, kapni fogok hideget-meleget, de érdekel a válasz, mert nem tudom, hogy a gyerekem viselkedése még a normális határon belül van-e.

16 hónaposan a következőkkel foglalkozik:

Kerekeket tekeri, a játszótéren odamegy idegen babakocsihoz, biciklihez

Nagyon érdeklik a fém dolgok, pl nagy csavarok, fém keréktárcsák

Minden lámpát észrevesz mindenhol, közlekedési lámpákat, autó belső világítását, köztéri lámpaoszlopokat, otthon kapcsolgatja a lámpát

Imádja a mosógépet, mikrót, mosogatógépet, fűnyírót, mindent, ami berreg

Van kisautója, de nem érdekli, nem tologatja, csak a kerekét pörgeti

Nem szereti ha megpusziljuk, eltolja a fejünket

Ő az állatokat, pl macskát megpuszilja, könyvben szintén, de minket nem

Mindenhová odahuzza a kezünket, sokszor akkor is, amikor ő maga meg tudja csinálni, amit el akar érni

Nem nyújtja a kezét, hogy emelném fel, hanem belemcsimpaszkodik, mászik rám


Szemkontaktus van, amennyire meg tudom ítélni. Mutogatni is szokott dolgokra, pl a holdra, repülőgépre az égen.


Kinövi vajon ezeket a dolgokat? Nem várok diagnózist, de ha valakinek hasonló volt a gyereke, hasonló korban, az érdekelne, mi történt vele később


Több dolog jellemző rá, innen:

[link]


2021. jún. 5. 12:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%

🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

Most remelem vagod, hogy leírtál egy átlagos 1,5 evest....

2021. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
71%

Az én fiam 2 évesen csíp üt ha puszilom és mondja törlömle anya pusziját, nem minden gyerek szereti ha puszilgatják, ha olyanja van ad puszit. Ő sem játszik kb semmivel, csak kb 2-3 lercet, de sosem merült fel bennem ilyen,minden gyerek más.

A bölcsiben ahol dolgoztam 3 autisztikus hyerekünk volt, rajtuk egyből feltünt, hogy nem minden ok.

2021. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

7-es, egyelőre imádja csapkodni az ajtókat, ha lát egy kilincset, rögtön rárepül 😀

Beszéde egyelőre 2 szóból áll: pappa és mamma, illetve ennek változatai, néha pappa vagy beppa.

A csip-csip csokat és a süti-süti pogácsát 1-2 mozdulatig tudja, szokta csinálni.

Söprögetni imád, a kertben palántázni is 🙂

Tudja, hogy őt hogy hívják, szokott saját magára mutatni, hallgat a nevére, arra is, ha rászólok, hogy álljon meg.

Szerencsére most már a szilárd ételeket is megeszi, eddig főleg a pureket ette. Nem különösebben válogatós.

2021. jún. 5. 17:43
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező ezek alapján szerintem egyáltalán nem kell aggodnod jelenleg :) 7-esvagyok
2021. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igazából mindegyik hasznos volt.

7-es, köszönöm a megnyugtatást 🙂

2021. jún. 5. 18:26
 16/32 anonim ***** válasza:
55%
Igazából nem tudom a választ, de el tudod vinni megnézetni a helyi nevelési tanácsadóba, vagy magán fejlesztő központba.
2021. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Szia mi a helyzet veletek azota?
2021. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Szia, biztos, ami biztos alapon, saját magam megnyugtatására elmegyünk jövőre egy vizsgálatra.

Igazából azóta nagyon sokat fejlődött, elkezdett beszélni, de csak szavakat mond, általában azt gondolom róla, hogy okos és intelligens, hihetetlen nagy mókamester. Nagyon szeret nevetni, nagyokat kacagni, fogócskázni. Sokszor megfogja a kezemet és húz magával, mert mutatni akar valamit vagy játszani akar velem. Nagyon sokat utánoz minket.

Máskor viszont csinál fura dolgokat, és elbizonytalanodok. Néha pl. hümmög magában. De az is lehet, hogy csak azért csinálja, mert fáradt ilyenkor, nehéz időben lefektetnem.

2021. dec. 9. 21:15
 19/32 A kérdező kommentje:
Ja, és ami fura, hogy sok hangot, pl a mikró pittyegését, a csengő hangját, a mosógép csipogását, a fúrógép berregését mindet utánozza.
2021. dec. 9. 21:30
 20/32 anonim ***** válasza:
29%
Szóval amúgy egy tök normális és átlagos gyerek, csak valamiért a te fejedben nem ez a normális, átlagos gyerek definíciója. Ha ezekkel a gondolatokkal nem tudsz megküzdeni, de a gyereknek kutya baja, ami ugye hamarosan kiderül, akkor neked viszont kellene szakember segítségét kérned, mert ha ennyire szorongsz vagy bizonytalan vagy és te ezt rá vetíted, akkor okozhatsz ám benne súlyos károkat. Kérlek, sértődés helyett gondold át!
2021. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!