Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig és milyen mértékben...

Meddig és milyen mértékben elfogadható, ha egy 16 hónapos kisgyerek autisztikus jeleket mutat?

Figyelt kérdés

Tudom, kapni fogok hideget-meleget, de érdekel a válasz, mert nem tudom, hogy a gyerekem viselkedése még a normális határon belül van-e.

16 hónaposan a következőkkel foglalkozik:

Kerekeket tekeri, a játszótéren odamegy idegen babakocsihoz, biciklihez

Nagyon érdeklik a fém dolgok, pl nagy csavarok, fém keréktárcsák

Minden lámpát észrevesz mindenhol, közlekedési lámpákat, autó belső világítását, köztéri lámpaoszlopokat, otthon kapcsolgatja a lámpát

Imádja a mosógépet, mikrót, mosogatógépet, fűnyírót, mindent, ami berreg

Van kisautója, de nem érdekli, nem tologatja, csak a kerekét pörgeti

Nem szereti ha megpusziljuk, eltolja a fejünket

Ő az állatokat, pl macskát megpuszilja, könyvben szintén, de minket nem

Mindenhová odahuzza a kezünket, sokszor akkor is, amikor ő maga meg tudja csinálni, amit el akar érni

Nem nyújtja a kezét, hogy emelném fel, hanem belemcsimpaszkodik, mászik rám


Szemkontaktus van, amennyire meg tudom ítélni. Mutogatni is szokott dolgokra, pl a holdra, repülőgépre az égen.


Kinövi vajon ezeket a dolgokat? Nem várok diagnózist, de ha valakinek hasonló volt a gyereke, hasonló korban, az érdekelne, mi történt vele később


Több dolog jellemző rá, innen:

[link]


2021. jún. 5. 12:28
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Szia! Engem érdekel mi van veletek azóta. Nálunk is ilyenek voltak, és úgy néz ki az autizmus felé kell tolni a további vizsgálatainkat. Nem sokára pszichiáter megnézi, de államilag mindenhol jajjj nyugodjon meg. Mikor meg közöltem, hogy magánban az osztálybezető főorvos azt mondja baj van, akkor mosolyogva mondja a háziorvos, hogy hát széles a spektrum. 😠 Mikor érezted, hogy jobb lett a helyzetetek?
2023. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Szia! Nálunk idegrendszeri értetlenséget találtak, 1 évig TSMT tornaztunk. A legutóbbi vizsgálat szerint (és szerintem is) nagyon sokat fejlődött, a képességei most megfelelnek a korosztályának.

Viszont továbbra is vannak furcsa dolgai, a lámpák, kapcsolók, gépek úgy vonzzák, mint egy molylepkét, és azt veszem észre, ez olyan, mintha egy zsigeri késztetés lenne, amit nem tud irányítani.

Főleg akkor jönnek elő gondok, ha fáradt, pl 1-2 szót énekel egyfolytában, harap, körbe-körbe forog (viszont elszédül, ami talán jó jel), villanykapcsolót egymás után gyorsan 4-5-ször kapcsolja fel-le. Illetve a szobatisztaság még várat magára 🙁

Néhány tünet nekem is autisztikus, a gyógytornász szerint szenzoros (de lehet, nem akart ő sem az auti irányba terelni)

Azt látom,az autizmus nagyon megosztó. Van, aki szerint (hacsak nem súlyos) felesleges a kód, megpecsételi a gyerek sorsát, mások szerint meg utat nyit a fejlesztéshez. Már ha van elérhető fejlesztés...

2023. júl. 4. 12:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!