Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan oldjátok meg a munkahel...

Hogyan oldjátok meg a munkahelyen,ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Sajnos a gyerekem lebetegedett, ami önmagában is elég nagy baj, de amikor rátesz egy lapáttal a nem megértő főnök, az elég kellemetlen tud lenni. Reggel betelefonáltam a munkahelyemre, hogy beteg lett a gyerkőc, csak ma nem tudnék bemenni, Hétfőre találok megoldást, hogy tudjak menni dolgozni. A főnököm nem fogadta nagy örömmel, nyilván valahol érthető is, de most őszintén, hova tettem volna szegény gyereket, ráadásul betegen? Ti hogy oldjátok meg? Sajnos nekem se nagyszülő nem jöhet szóba, se apuka. Teljesen egyedül kell megoldani mindig, ami nagyon nehéz. Van egy segítségem, de nem lehet állandóan ugrasztani..Most két választásom lenne, hallgatni majd a szemrehányást, hogy 1 napra elmertem jönni és rettegni, mikor lesz újra beteg a gyerek, vagy felmondok, de ez sajnos nem jöhet szóba, mert szükség van a fizetésemre. Viszont a főnököm nem lesz még egyszer elnéző, ahogy kivettem a szavaiból. Eddig nem kellett eljönnöm soha, csak egyszer 1 hétre magam miatt. A mostani egy nap miatt meg ekkora probléma van belőle, hogy majd személyesen akar velem beszélni. Én nem árultam zsákbamacskát, mikor elkezdtem a munkát, tudattam velük, hogy gyerekem van, aki csak rám számíthat, ha bármi történne. Természetesen megérteném a reakciját, ha minden két hétben táppénzre mennék, de eddig ez az első eset. Mit tanácsoltok?

#munkahely #munkahelyanyaként #beteggyerek
2021. dec. 17. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt mindig ugraszthato bebiszitterem, illetve segítőkész kollégák, akikkel el tudtam cserélni a napjaimat.
2021. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fizetős segítség ha megengedheted magadnak.
2021. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A régi munkahelyemnél kiírt a gyerek orvos, a mostaninál rugalmas munkaidős van. Vagy home office, vagy ha be kell menni, akkor megyek be mikor a férjem itthon van (ő több műszakozik)
2021. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi elküldtem véletlenül.

De ez rajtad nem segít h én így tudtam megoldási. Neked nincs más lehetőséged, mint egy sitter.

Egyébként ha a főnököd ilyen, sajnos előbb utóbb másik munkahelyet kell keresned.

Én kiiratnám magamat betegbe a gyerek mellé. Ha a főnököd már így is kivan rád egy nap miatt, akkor úgy is mindegy

2021. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Amikor az egyedülálló kolleganőm fia beteg lett és nem talált semmilyen más megoldást, akkor volt, hogy behozta magával a munkahelyre. Az egyik asztalnál szépen rajzolgatott, firkálgatott, nyomdázott. A főnök úgy volt vele, hogy inkább legyen ott a kisgyerek, még ha néha fel is tartotta a munkavállalókat meg az anyukáját, mert legalább ha lassabban is de halad a munka. Egyébként mi irodában dolgozunk.
2021. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén szólva én otthon maradok vele akármi is legyen. Felvetetem magam táppénzre a gyerekorvossal. Emiatt úgy gondolom, hogy nem jogos az elbocsájtás.Egy gyerekem van,akinek szüksége van rám,munkám meg lehet 100 még. Régen nem stresszelek már ezen. Tudták, hogy kisgyerekem van,aki közösségbe jár. Nyilván nem néznek rám jó szemmel a munkahelyen,de nem is érdekel, másrészt nagyon nehéz lenne pótolni.
2021. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőség keresni kell jobb munkahelyet.

Nagyszülő nekem sincs, de nekem itt a férjem, aki ha minden kötél szakad itthon tud pár napot lenni.

Én ha beteg home officeban vagyok, azzal mindenki jól jár.

De nekem rendesek a főnökeim.

Ha nem megértő ennyire, akkor előbb utóbb ők tesznek ki, ha tudsz akkor keresgélj mást.

2021. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%
Ha főnök lennék felse vennék gyerekes nőt dolgozni.
2021. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
#8 de nem vagy főnök ezek szerint 😅
2021. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

#én főnök vagyok, és van kisgyerekes munkavállalóm is. Ennyi erővel nem kellene nőket sem alkalmazni?! A többségük előbb utóbb anya lesz....


Nagyobb baj van a nők egymás iránti rosszindulatából, mint sem a táppénzezésekből.

2021. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!