Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális, hogy a kórházban...

Normális, hogy a kórházban nagyvizit idejére bent kell hagyni a gyereket a kiságyba bezárva? 1.5 éves..

Figyelt kérdés
Megkellett várni, amíg az összes szobában végeztek az orvosok, azt hittem belepuszulok. Az osztály előtti váróba kellett kimenni.
2022. márc. 15. 19:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez jogszerutlen, 18 eves koraig joga van az egyik szulonek velelenni.
2022. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Ismerd a jogaidat és élj is vele. Nem küldhetnek el kiskorú mellől.
2022. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Először is.. legyél tisztában a jogaiddal. Igenis ott maradhatsz a kicsi mellett, legközelebb ezt el is mondhatod és ha ezek után is kiakarnak küldeni bizony megfenyegetheted őket betegjogi kepviselovel!

Masodszor. Eleg sokat vagyok a lanyommal korhazban, eleg sok korhazban fekudtunk mar sehol nem akartak ki kuldeni sem vizitnel sem maskor.

Egy alkalom volt, amikor elkezdtek hepciaskodni egy vervetel alkalmaval (ekkor nem fekudtunk bent) hogy oltasi kartya nelkul nrm mehetek be a vizsgaloba a 11 honapos lanyommal, de mikor szep nyugodtan elmondtam h ezt olyannal provaljak megjatszani aki nincs tisztaban a jogaival egybol csend lett

Tessek erejesen fellepni! Ha te nem, akkor megis ki fog kiallni a gyerekedert akar most akar kesobb?

2022. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Pécsett is ez volt másfél hónapja.
2022. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, hogy nehéz ellentmondani, de a gyerek érdekében meg kell tenni. Ez jogszerűtlen. Jogod van, hogy végig bent legyél a gyereked minden vizsgálata alatt és a gyereknek is joga van a hozzátartozójához. Kedvesen, nyugodtan, de határozottan el kell ilyenkor mondanod, hogy nem fogsz kimenni.
2022. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Egy időben Kaposváron is volt egy főorvos, aki a gyerekek személyiségi jogaira hivatkozva kiküldte a szülőket a vizit idején. (Pistike anyukájának valóban nincs köze Lajoska állapotához.)

A kisdoktorok a szülőket bujtogatták, hogy tiltakozzanak. Aztán a főorvos úr valahogy belátta, hogy a bömbölő gyerekek között nehéz vizsgálni, és az esetmegbeszélést a továbbiakban nem a betegágyak mellett folytatták.

2022. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Mi a GOKVIban feküdtünk újszülöttel, sosem küldtek ki. Annyit kértek nagyvizit előtt, hogy a fotelágyat rakjuk rendbe, hogy ne az alvó anyukákon kelljen átmászkálni az orvosoknak.
2022. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
Mondod, hogy nem mesz ki. Ha nem tetszik neki, hivjon rendort. A jog melletted all. SOHA nem hagynam ott.
2022. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

12 éve Budapesten a Madarászban kiküldtek a 9 hónaposom mellől a vizitkor. Utáltam. Háborogtam. De végül hagytam. Kimerített az a harc, hogy egyáltalán bent maradhassak vele a kórházban, ugyanis eredetileg haza akartak küldeni (5 napot kellet bent lennie).

A vizit alatt velem együtt várakozó szülők között viszont nem talált visszhangra a háborgásom a kiküldés miatt. Mindenki természetesnek találta akkor. Örülök, hogy ez kezd változni.

2022. márc. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%
Kétszer voltam Miskolcon a gyerekkel 3 éves koráig, de ilyen egyszer sem volt. Pedig a második elég aktuális, augusztusi emlék. Barcikán pedig a szülészet is olyan, hogy reggeli kontrollon szeretik, ha a baba épp a kis kosárkában van, de ha épp szopik, akkor nincs piszka. Nem kell azért annyira lenézni itt a borsodi ellátást, nem a normális réteggel gciznek sehol. Az meg, hogy orkfalvára a mentő sem mer kimenni, nem a mentőst minősíti.
2022. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!