Adnátok antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Kislányomnak szombaton kezdett folyni az orra, aztán vasárnap este, hétfőn reggel és este is láza volt. El is kezdett aztán kedden csúnyán köhögni, aznap este adtam neki Ventolint, mert már volt hörgőgyulladása, sejtettem, hogy ez is az. Másnap elmentünk a gyerekorvoshoz, ahol be is bizonyosodott, hogy igazam volt. Ő azt mondta, hogy a torkától volt láza, de ha 3 napig folyamatosan lázas, adjak neki Ospamoxot. Illetve adom neki a Ventolint, meg köptetőt. Viszont borzasztó rondán köhög még mindig, illetve most megint lázas szerintem (azért csak szerintem, mert még nem hagyta megmérni). Nem akartam neki antibiotikumot adni, de nem lehet, hogy attól hamarabb rendbe jönne? Ti adnátok, vagy folytatnátok a Ventolin és köptető kombót? Holnap elvileg már csak 2x kellene kapnia hörgőtágítót, de nem úgy látom, hogy javulna a helyzet.
2022. márc. 18. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt adnék, amit az orvos javasol.
2022. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Milyen a torka? Ha láthatóan gyulladt, gennyes akkor én adnék.
2022. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%
Orvos vagy?
2022. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Vidd vissza az orvoshoz. Antibiotikum csak a legvégső esetben menjen, ne “unalmadban”.
2022. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is ugyan ezt nyögjük. A nagylányom 5 hetet volt itthon. Én lassa 4 hete, férjem 1 hete. A középső hamar felgyógyult, a legkisebb most esik bele. Nem kapott antibiotikumot a nagy, mert bár tele volt slájmmal a tüdeje tiszta volt. 4x voltunk orvosnál.
2022. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot csak receptre adnak ki. Vagyis csak akkor adnék, ha az orvos felírja. Ha nagyon akarnám, meg tudnám kerülni a rendszert (van orvos és gyógyszerész ismerősöm is), DE NEM IS AKAROM!!! Orvosi kérdésekben nem akarok okosabb lenni az orvosnál - és neked ugyanezt tanácsolom.
2022. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van itthon Ospamox, mert ez már a sokadik hörgőgyulladása, és egyszer írt fel neki a gyerekorvos, ha esetleg lázas lenne. Torka nem tudom milyen lehet, nem hagyja megnézni.
2022. márc. 18. 14:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot akkor adnék/adtam, ha egyértelműen igazolva volt a bakteriális fertőzés. Ugyanis arra való. Önhatalmúlag, házipatikából eszembe sem jutna. Az antibiotikum meg nem lázcsillapító, amelyik orvos esetleges lázra ír fel ilyet, attól még a diplomáját is elvenném.

Ha meg majd tényleg szükség lenne rá, akkor nem fog használni, mert a bacik már csak olyanok, hogy rezisztenssé tudnak válni.

2022. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!