Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Helyes módszer ez a gyógyításr...

Helyes módszer ez a gyógyításra? Láz, antibiotikum, leállás.

Figyelt kérdés

Nem bízok a gyerekorvosban, ezt tudom, hogy gond, és lehet, hogy keresek mást, de tapasztalt Anyukák, segítsetek előtte, hogy jól látom-e. Képben van egyébként a fogzás is, most jön egyszerre 2 foga.

11 hónapos lányom 16-án késő délután belázasodott, egyébként semmi más baja nem volt, vidám volt és élénk.

17-én továbbra is lázas volt, a gyerekorvossal akkor tudtam egyeztetni, azt beszéltük meg, hogy másnap egyeztetünk, lázas-e még.

18-án délelőtt még mindig lázas volt, fogadott minket a gyerekorvos, torokgyulladást állapított meg. Amin azért csodálkoztam, mert tényleg semmi más tünet nem volt (a pépesebbet előnyben részesítette, de ez inkább a foga miatt), egész nap visongatott. Augmentint írt fel a doki, be is adtam a lányomnak. Onnantól kezdve nyűgös, fáradtabb volt, még este enyhe láza volt.

19-ére, azaz mára virradóra az arca és a pocija kiütéses lett, láza már nincsen, csak hőemelkedése, de tiszta nyűg és álmosság.

Sikerült elérni a dokit az előbb, azt mondta, hogy érzékeny az augmentimre (nem biztos, hogy a penicillinre, lehet, hogy csak a szirupos összetevőre), és hagyjam abba az adását, már csak gyulladáscsökkentőként adjam a lázcsillapítót napi 3-szor még 2 napon keresztül. Ha nem jön vissza a láz, akkor minden frankó.

Biztosan jó így ez a kezelés? Mit kellett volna tennem?



2022. máj. 19. 15:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9-es, köszi a tippet.

Mit jelent az, hogy végigmegy? Milyen egy 3 napos láz utáni kiütés, és milyen egy antibiotikumra való érzékenység utáni?

2022. máj. 19. 16:30
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikumosat nem tudom, de a háromnapos láznál a kiütések sorrendje is jellegzetes tudtommal. Nem emlékszem, hol írták, de a törzsön-nyakon jönnek ki először és utána a karok-lábak. Szerintem megbízható oldalon olvastam, de most nem találom.
2022. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta több helyen találtam, hogy 1-2 napig látszanak, 3 nap után pedig jelezni kell, ha nem múlt el.

Ez alapján tényleg kiderülhet, nagyon köszi!

2022. máj. 19. 17:43
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Simàn lehetett hàromnapos làz. 30 ève ugyanìgy jàrt anyàm öcsèmmel. Alapos ok nèlkül antibiotikumot kapott a làzra, mikor jöttek a pöttyök, azt hittèk, az antibiotikum okozta.
2022. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Közben felhívtam a dokinőt, azt mondták, hogy igen, lehet hogy a 3 napos lázas vírusos betegség volt, ezt ugye nem tudjuk meg. És hogy majd a következő ilyen alkalomnál majd mérlegelik, hogy az antibiotikummal mi legyen. Kicsit megnyugodtam, hogy nem gondolom rosszul a dolgokat.
2022. máj. 23. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!