Antihisztamin 1 évesnek?

Figyelt kérdés

A doktornő mától szabadságon van, ha nem muszáj nem zaklatnám, ezért kérdezek itt.


Telefonon beszéltünk,leírni nem tudtam mit ajánl

1 éves gyerek csupa piros mindenhol, arca, nyaka, végtagok. Inkább ekcémára hajaz mint melegkiütés.

Szóval vény nélkül kapható antihisztaminos készítményt keresek.

A gyógyszertárban elmondtam ezt amit ide leírtam, de amit találtak 2 éves kortól ajánlott.

Valakinek tapasztalat, hogy 1 évesnek mi lehet az vagy adható ez a Cetirizin, amit elvileg 2től?

Mégegyszer, nem szívesen hivogatnám a doktornőt a szabadsága alatt ezzel.



2022. júl. 4. 12:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%
Adhatò, mi Fenistil cseppeket kaptunk, ahány, kilò, annyi cseppet. Orvos ìrta ki, mèg náthára is szokták, hogy az orrnyalkahártya duzzanat csökkenjen èjszakára. Vidd orvoshoz, majd ő felìrja...e kìsèrletezz ilyen picinèl, jèzusom.
2022. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm.

Annak, aki nem volt tiszta leírom hogy az orvos nem fogadott, telefonon diagnosztizált, vagyis meg azt sem, csak azt mondta vegyek valami nem vényköteles antihisztaminos akármit, aminek nem emlékszem a nevére, arra gondoltam, hátha valaki találkozott már vele, és tudja mi az.

Se nem kísérletezni akartam, se nem diagnózist vartam a Gyakori népétől, hanem egy gyógyszer nevét amit látatlanban az orvos piros foltokra ajánlott.

A fenistil el nem az a kérdés hogy adható-e, hanem hogy az vényköteles, amit a doki mondott meg nem az.

Valaszadóként is üdvözlöm a sok értetlent aki soha véletlenül sem a kérdésre válaszol, most kérdezőként is megtapasztalhattam, hogy itt kérdezni... Valasz nincs csak a kioktatás, hogy nehogy már kísérletezzek egy ekkora gyereken meg nehogymá' nincs helyettes orvos...

👎

Annak aki megpróbált segíteni, köszönöm szépen azért 😊

2022. júl. 4. 17:34
 13/14 anonim ***** válasza:
Fenistil cseppeket akár a saját háziorvosod is felírja a nevedre, ha megkéred.
2022. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi, most az aloe first spray től mintha javulna, hétfőn meg megyünk mindenképp oltás miatt.

Akkor látni is fogja meg ha úgy van ír ki rá valamit.

Holnapután meg a védőnőhöz megyünk.

2022. júl. 5. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!