Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ahol autizmust állapítottak...

Ahol autizmust állapítottak meg, ott volt születésnél probléma?

Figyelt kérdés

Azt mondta a kivizsgálást végző hölgy mikor időpontot adott és beszélgettünk, hogy mivel nagy gond volt a hatalmas fiam születésénél, és nagyon megnyomódott, hogy így nagyobb az esély hogy tényleg jól érzem és autista, de hát ki kell vizsgálni. Mindent időben csinált, csak a beszéd van elmaradva és mintha keveset figyelne, szelektálna mit hall meg, rengeteget ugrál, csikorgatja a fogait is.

2.5 éves, de mióta megszületett olyan, mintha nehezen tudnám felkelteni a figyelmét, nem mindig érti mit kérek vagy mondok. Mostmár jobban alszik, csak 3x ébred, de volt hogy 1.5 éves koráig 20 percenként sírt.

Szerintetek? Olyan sokat kell várni és én úgy félek.


2022. dec. 16. 16:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amiket írtatok kb. nekünk is vannak mind. Annak örülök csak, hogy javulást látok azért. Nem gyors üteműt, de látok. Reménykedem nagyon, de mindig van valami új, ha valamit elhagy.
2022. dec. 20. 11:36
 12/13 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk gyengülő szívhang miatt indítva lett a szülés oxitocinnal. 9/10-es apgar értékkel született. A szopást elutasította, hátracsapta a fejét. Alvás mindig is katasztrófa volt. Beszéde megkésett. Nem ért mindent. Szemkontaktus mikor milyen. Autizmus diagnózist kaptunk.
2022. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Vuk-91 válasza:
82%
Nekem születésnél az volt a probléma, hogy nem volt szívverésem. Sokan azt hitték, halva születtem, mire a szívem életjelet adott.
2023. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!