Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magyaro-on hány darab oltást...

Magyaro-on hány darab oltást kapnak 18 éves korig a gyerekek? (Nem fajta, hanem darab!)

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 23:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Itt le tudod tölteni, aztán megszámolni.

2023. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Köszi. Viszont a táblázatból számomra nem egyértelmű, ez hány drab, ugyanis fogalmam sincs, az úgynevezett "megerősítő" (booster) oltásből hány darab kötelező van?
2023. febr. 5. 23:17
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Tok jo ez a tablazat, nem ismertem eddig! A pirossal szedett oltasok a kotelezoek, ott van, hogy 16 eves korig ha jol szamolom, 16 db oltas van. Ott is van a leiras, hoy mi micsoda es minek az ismetloje. Nem tudom mi nem egyertelmu ezen.


Ezen kivul a tobbi valaszthato.

2023. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Mondom még egyszer: nem szerepel a táblázatban az emlékeztető oltások darabszáma. Engem ez érdekel leginkább.


Az USA-ban ugyanis azokkal együtt 135(!) darab oltást kapnak a gyerekek, a jelenlegi szabályok szerint.


Egyébként köszönöm még egyszer. Aki a kötelező emlékeztető oltások ÖSSZ DARABszámát is tudja, kérem, jelezze!

NEM a fajták számát! Hanem a darabszámát! Előre is köszi.

2023. febr. 5. 23:41
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Kerem, akkor valaki vilagositson mar fel, mert en elismerem, ha esetleg en vagyok a hulye.

De ott vannak az oltasok, egy adott oltas mellett pedig ott van a sorban, hogy hany honapos/evesen kapja a gyerek es hanyszor.

Azok az emlekeztetok, nem?

Akkor azok mik, ha nem azok?


Pl ott a baranyhimlo. 13 hosan kapja a gyerkoc, majd aztan 16 hosan. Mi ez, ha nem az emlekezteto? Engem mar komolyan erdekel, hogy most en vagyok-e az ertetlen vagy mi a franc 🤣

2023. febr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nincs ezen felüli emlékeztető oltás Mo-on? Ugyanis szeretnék rájönni, az USA-ban hogy a fészkes fenébe jön ki a 135 darab kötelező oltás, 18 éves korig... Mert ha így számolom, ahogy te, akkor Mo-on valóban jóval kevesebb darabszám jön ki. Na de valóban ekkora az eltérés?


(Egyébként gyerekkoromból nem sok saját oltásra emlékszem, ezért is lep meg engem az USA adat.)

2023. febr. 6. 00:31
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

[link]

24 ha jól számolom az oltások száma. Di-per-te egy adagban van, egynek számoltam, ugyanígy mmr-t egynek számoltam.

2023. febr. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó vagyok. Az USA-ban szokàsos oltàsoknak semmi közük a Magyarorszàgon kötelezőkhöz. Minden àllam egyènileg dönt hogy mik a kötelező vagy ajànlott oltások ott. Európàban a legtöbb helyen csak ajànlottak vannak szerencsère, Magyarorszàg a ,,fekete bárànyok" egyike.
2023. febr. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Arra utalok, hogy USA Kalifornia államban 135 darab kötelező gyerekkori oltás van jelenleg.

Egyébként erről is tud valaki hivatallos táblázatot?

2023. febr. 6. 00:37
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastad kerdezo ezt a szamot?Es mast nem irtak meg rola?

Csak mert Amerikaban az allami szabalyozasok eleg elteroek. Vannak olyan allamok, ahol egyaltalan egy darab oltas se kotelezo, max ajanlott. De az is lehet, hogy ez az alap, hogy mindenki maga donthet, nem kotelezo oltatni, ezt most pontosan nem tudom.

2023. febr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!