Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magyaro-on hány darab oltást...

Magyaro-on hány darab oltást kapnak 18 éves korig a gyerekek? (Nem fajta, hanem darab!)

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 23:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Tehát még egyszer: idéztem, és nem állítottam, valamint nem hiszek semmiben. Remélem, ezt nem bonyolult értelmezni. Köszönöm a megértést. Be is másoltam aztán kérésre, hogy kitől idéztem.
2023. febr. 7. 14:00
 22/31 A kérdező kommentje:

Továbbá, fajsúlyos témákban nem csak élrvelés várható el -tartsuk szem előtt: nem én írtam állítást, hanem mások, mivel én csupán idéztem valakit!-, hanem bizonytaniai kell kell az illetőnek, aki olyat állít, hogy a fotón szereplő PhD fokozatú hölgynek vajon tényleg nincs orvosi diplomája?


Érdekelne az illetőtől, ezt vajon mégis mivel bizonyítaná...?

Én értem, hogy nálatok ez egy betanult ügynök szöveg, a jogos kritikus habngok lejáratására aljas módon, de akkor is elvárhatom, hogy bizonyítsd, amit állítasz.

2023. febr. 7. 14:14
 23/31 A kérdező kommentje:
És a gyengébbek kedvéért, hogy vajon miért idéztem valaki: azért, mert KÉRDÉST írtam ki, azaz érdekel, mi a helyzet. Vajon Mo-on mennyi, illetve Kalifornia államban vajon miért állítják, hogy annyi kötelező oltás van? Ez e kérdésem lényege.
2023. febr. 7. 14:16
 24/31 anonim ***** válasza:
80%
Jól vagy?
2023. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

“Gyengebbek kedveert”, aztan a kerdezo a balfasz, mar bocsanat. Tudnam honnan veszik ezek az emberek ezt az orasi onbizalmat a hulyeseghez, magas lorol beszelnek, borzaszto lekezeloen...

Tenyleg nem ertem.

2023. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszban hivatkozott táblázat alapján 30 adag kötelező oltást kapnak a mostani gyerekek Magyarországon. A 135 darab oltás szerintem azért jöhetett ki, mert egyes oltások többféle hatóanyagot tartalmaznak, több betegség ellen védenek, így pl. az MMR-t 3 oltásnak tekinthetjük. Illetve bizonyos oltásokat többször is beadnak, pl. Pentaximot nálunk négyszer. Tehát ha pl. a Pentaxim 5 oltásnak számít egyben, és négy dózist adnak belőle, akkor azt lehet 20-nak számolni. Ha így nézzük, akkor nálunk 75 kötelező oltás jön ki, amit 14 adagban adnak be. Az ajánlottakat nem számoltam bele.

Én is úgy tudom, hogy az USÁ-ban ajánlott oltási rend van (bár ez államonként eltérő lehet), de az oktatási intézmények megkövetelik bizonyos oltások meglétét, és a legtöbb szülő kérdés nélkül viszi a gyerekét az ajánlott oltásokra. (Nem hallottam még erről az amerikai doktornőről, a képernyőfotót sem tudtam megnyitni.)

2023. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Korrigálnám a 26. válaszom első mondatát. Nem 30 adag, hanem összesen 30 féle kórokozó ellen kapnak oltást, ebből 13 a streptococcus baktérium 13 típusa.
2023. febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
15%
M.o.on van a legtöbb kötelező ès kenyszerìtett! Sokan ezèrt hadjàk el az orszàgot màs ùniòs orszàgokba!
2023. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem, szerencsére csak igen kevés olyan szülő van, akik nem akarja beoltatni a gyerekét, a szülők túlnyomó többsége normálisan viszonyul az oltásokhoz. Ennek köszönhetően szerencsére egy szülő sem veszélyeztetheti sem a saját, sem a más gyermekét az oltatlanság miatt!

Külföldre meg végképp nem emiatt költöznek ki az emberek.

2023. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Elèg sok csalàd van külföldön, akik nem oltatjuk a gyerekünket. Nekünk ez a fő ok, ami miatt nem Magyarorszàgon èlünk.
2023. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!