Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adott egy 10 hónapos csemete...

Adott egy 10 hónapos csemete akinek Cataflam cseppet írtak fel betegségre. Viszont a gond az hogy sehogy nem akarja megenni. Esetleg valakinek valami praktika hátha lenne. Vagy mivel próbálkozzak még?

Figyelt kérdés
A gond az hogy 3x10 cseppet kell neki beadni szóval kalandos. Próbáltam kanállal nurofenes fecskendővel, gyümölcs pürèbe, innivalóba, cumisüveg fejre. "Erőszakkal" benyomni a szájába se lehet (ezt az ügyeleten alkalmazták és javasolták) viszont ilyenkor úgy elkezd öklendezni hogy hányás a vége.

2023. febr. 28. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Cseppet hígítani kell

Nem?

Nekem is kalandos volt..

Nurofen fecsivel adtam be a 2 évesnek szörppel

2023. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem erőltetném.

A középső lányom pl a flamborin cseppet nem bírja. Tehetem akármibe, ahogy megissza anélkül, hogy tudná, hogy beletettem az innivalójába (lázcsillapítás miatt) 10 percen belül kihányja. Nem bírja a szervezete.


A cataflan csepp se csodaszer.

Egyáltalán mire írták fel?

Gyulladásgátlónak, fájdalomcsillapításra vagy felsőlégúti betegség mellett kiegészítésnek?

2023. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbalkozz tovább, olyan nincs hogy nem lehet sehogy beadni. Valami nagyon kedvenc ételbe keverd, kanalanként 1-1 cseppet.

Vagy szendvicskrémbe rakod, felitatod egy csipet kenyérrel és úgy adod oda egy falat intenzív ízű felvágottal, sajttal.

Ha nem a gyógyszer ízét érzi először, csak lenyeli. Vagy kérj meg valakit rá, hátha másnak megy.

2023. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos azért írták fel először mert ügyeletre kerültünk magas lázzal. Ez volt az egyetlen ami levitte bent a lázat. Akkor végső elkeseredésben sikerült képviselő fánk krémbe csempészni neki😅 most szintén beteg gyulladásra kapta. De akkor ugy látszik holnap muszáj leszek sütni egy adagot😅😅 ezt a kenyeres dolgot megpróbálom még azért köszönöm.
2023. febr. 28. 21:16
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha már megette utána halistennek nincsen probléma neki. Csak a bejutás nem egyszerű 🥴
2023. febr. 28. 21:17
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondták az ügyeleten se a haziorvos hogy higitani kéne de pl teával meg gyumolcslèvel nem is lehet mert annyira olajos szirupos.
2023. febr. 28. 21:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagyobb gyereknél tömény szörpbe szokták keverni az ilyet, de kicsinek nem adnék még ilyet.

Én minden gyógyszert oldalra nyomok a pofazacsiba, onnan egy reflex leviszi, nem tudja visszaköpni. Hogy utána ne hányjon, gyorsan itatni kell vele valamit és elterelni a figyelmét.

2023. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pedig ha jól emlékszem tutti frutis íze és illata van 🤷‍♀️ hasonlóan mint az augmentin szirupnak. Azt meg a 8 évesem veszi be nagyon nehezen..

Ilyenek ezek a gyerekek. 🤪

2023. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát ez sajnos nem opció már a fecskendő közeledésèvel is jön az öklendezős reflex neki. Próbáltam :)
2023. febr. 28. 21:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Borzalmas nehéz ez a helyzet tudom mert átéltük mi is. Egyszerűen semmilyen gyógyszert nem tudtunk a lányomnak beadni. Fele mindig a mi ruhákra került a másik fele pedig a hajába. Fú rengeteget kínlódtunk, mintha egy jegesmedvével birkóztunk volna. Szerintem ő még nagyon kicsi, simán ellehet terelni a figyelmét valamivel. A fontos hogy ne legyetek nagyon erőszakosak vagy türelmetlenek vele mert később még rosszabb lesz.
2023. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!