Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adott egy 10 hónapos csemete...

Adott egy 10 hónapos csemete akinek Cataflam cseppet írtak fel betegségre. Viszont a gond az hogy sehogy nem akarja megenni. Esetleg valakinek valami praktika hátha lenne. Vagy mivel próbálkozzak még?

Figyelt kérdés
A gond az hogy 3x10 cseppet kell neki beadni szóval kalandos. Próbáltam kanállal nurofenes fecskendővel, gyümölcs pürèbe, innivalóba, cumisüveg fejre. "Erőszakkal" benyomni a szájába se lehet (ezt az ügyeleten alkalmazták és javasolták) viszont ilyenkor úgy elkezd öklendezni hogy hányás a vége.

2023. febr. 28. 20:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen nagyon probálkozunk a figyelmèt elterelni 😊 köszönöm a válaszokat és a tippeket.
2023. febr. 28. 22:00
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk egy évesen volt covidos, nagyon beteg. Nem szokott képernyőzni, de a gyógyszert a tv előtt a pofazacsiba tolva sikerült beadni.
2023. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a csokipuding az aduász ilyen esetekre. Egy teáskanálnyiba belekeverném a cseppeket. Értem én, hogy ilyen kicsinek nem akarsz túl sok édességet adni, de szükség törvényt bont. Ha a tejet még nem vezetted be, akkor valamilyen tejhelyettesítővel is megfőzheted, pl. a rizsital.
2023. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Végszükség esetére, ha jól nézem, a Voltaren hatóanyaga ugyanez és abból van kúp. Nem mondanám, hogy gyerekbarát megoldás, de ha tényleg annyira fontos, akkor ezt biztosan be tudjátok neki adni. Azért a gyógyszertárban mindenképp kérdezzetek rá, hogy ugyanaz-e, plusz hogy létezik-e megfelelő dózisban, és azt is nézd meg, nem receptköteles-e esetleg.
2023. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nincs macskád, kutyád? Náluk is igy kell ha nem veszik be. Osszefogod a pofijat, hogy kinyissa a száját, fecskendővel aztán osszeszoritod hogy nyelesre kesztesd. Nezz meg egy videót. 10 mp az egész, nem fáj, nem eroszakos, csak határozott és gyors. Inkabb igy, mint hogy ne add be és baj legyen amig probalkozol napokig.
2023. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
De van kutyam és ezt a trükköt is bevetettem már de mondom olyan sírás lesz hogy hányás ilyenkor a vége. 🤷🏼‍♀️
2023. márc. 1. 05:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!