Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Melyik lakóotthon a "legjobb"...

Melyik lakóotthon a "legjobb" egy 7 éves autista kisfiú számára?

Figyelt kérdés
7 év után belátjuk a családdal, hogy nincs kompetenciánk nevelni a gyermeket mivel van az autizmuson kívül 2 egyéb betegsége, amely szemcseppentést és gyógyszert igényel. Az autizmus mellett gyengén látó és enyhe fokozatú epilepsziás. A kisfiú agresszív küzdelem a gyógyszer beadás, és minden más is vele, így szakemberek gondozására szeretnénk bízni, mert sokszor az ő akarata érvényesül, ami nem azt jelenti, hogy az ami a legjobb számára. Az interneten azt olvastam, hogy az állami autistáknak való otthonok nem a legideálisabbak. A gyöngyösi otthont találtam az interneten, amit dicsertek az emberek. Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok e olyan otthont ami kiváló lenne ellátás, gondozás, közösség, és emberszeretet tekintetében. (Természetesen olyan véleményekre vagyok kíváncsi amely saját tapasztalatból íródott, tehát közvetlenül ismeri az autista gyermeket aki az adott otthon lakója)

2023. júl. 13. 08:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok biztos benne, hogy itt megoldast fogtok talalni erre a kerdesre.

Biztos ez lesz a jo? Nem akarok beleugatni ne ertsed felre, biztos nagyon nehez volt ezt a dontest is meghoznotok.


Volt diagnozisotok meg szakvelemeny es minden egyeb? Nem valt be semmi?


Facebookon erdemes keresned csoportokat. Van 2 is amibe beleptunk mi is, egyik a szulok csoportja a masik egy szakertoi. Ott nev nelkul is tudsz ilyeneket kerdezni, tuti tobb valaszt kapsz.

2023. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez pedig adhd-s csopport, de itt is sokan vannak autista gyerekkel.


[link]

2023. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Én a gyógypedagógusok a gyógypedagógiáért csoportot ajánlanám inkább a Facebookon. Akár név nélkül is írhatsz ki posztot és ott tudnak majd válaszolni szakemberek és szülők is, talán még ilyen lakóotthoni nevelők is.


Az első linkelt csoportot (ADHD, Autizmus) szerintem messziről kerüld el. Én azért léptem be oda pár hónapja, mert gondoltam hátha tájékozódok helyzetekről, de sajnos nagyon nincs szabályozva mi mehet ki és tele van konteóssal - múltkor arról volt poszt, hogy milyen diéta "javítja" meg az autizmust...

2023. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Hát eddig apuka nevelte 6 honapon at mert a szulok hazassaga rament de most apuka sincs a lathataron az anyuka meg most mondja h magahoz veszi de tudom hogy nem fogja birni most 1 teljes napot a fiuval toltottem es en akartam a legjobban hogy ne keruljon otthonba de belattam most en is hogy nem tudjuk kezelni a duhrohamait foleg mikor az elete mulik rajta h bevegye az epilepszia gyogyszert meg hogy az a keves latasa megmaradjon es nincs se fizikailag se lekileg ero bennem hogy lefogjam szetfeszitsem a szemet benyomjam a szajaba ha akarja ha nem mert az apja igy csinalta és mar atesett a lotuloldalara ezert sincs a kepbe en nem akarok ebbe bele esni inkabb most meg kicsi fejlesszek aztan ott tanulna onuralmat érne egy kicsit akkor vissza vennenk magunkhoz de ez mi nem vagyunk jo a számára o nem banja ha lefogjak meg ezeket mert az apja hozzaszoktatta de a szivem szakad meg nem birom kezelni anyukank meg még inkább o hikoltozik sir osszeomlik ha barmi problema van.
2023. júl. 13. 09:14
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Várj, akkor te most ki is vagy a történetben? Mert erről etikailag, és jogszabályilag is csak a szülőnek van joga dönteni.
2023. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a 2. Linkre azért nem írok mert ott adhd van kimondottan az pedig másabb, de köszönöm az infót mégis oda kell írjak.
2023. júl. 13. 09:18
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

#4-es, igen az adhdsben is vannak gyokerek. Ignoralni kell oket.


Itt most egy eleg konkret kerdesrol van szo. De egyebkent mind1, valamelyik csoportot erdemes kivalasztani es oda irni, vagy sorban mindegyikre.


Csak fel kell keszulni ra, hogy fog kapni hideget es meleget is, hisz itt is emberek valaszolnak.

2023. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen megértem,hogy otthonba akarják adni.

Esetleg olyan megoldás, hogy bentlakásos autista iskola?

Az is megoldás lehetne. Szakemberek foglalkoznának vele. Épp jó életkorban van.

2023. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Hol laktok? Hol keresel otthont? Vagy bentlakásos sulit
2023. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!