Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Melyik lakóotthon a "legjobb"...

Melyik lakóotthon a "legjobb" egy 7 éves autista kisfiú számára?

Figyelt kérdés
7 év után belátjuk a családdal, hogy nincs kompetenciánk nevelni a gyermeket mivel van az autizmuson kívül 2 egyéb betegsége, amely szemcseppentést és gyógyszert igényel. Az autizmus mellett gyengén látó és enyhe fokozatú epilepsziás. A kisfiú agresszív küzdelem a gyógyszer beadás, és minden más is vele, így szakemberek gondozására szeretnénk bízni, mert sokszor az ő akarata érvényesül, ami nem azt jelenti, hogy az ami a legjobb számára. Az interneten azt olvastam, hogy az állami autistáknak való otthonok nem a legideálisabbak. A gyöngyösi otthont találtam az interneten, amit dicsertek az emberek. Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok e olyan otthont ami kiváló lenne ellátás, gondozás, közösség, és emberszeretet tekintetében. (Természetesen olyan véleményekre vagyok kíváncsi amely saját tapasztalatból íródott, tehát közvetlenül ismeri az autista gyermeket aki az adott otthon lakója)

2023. júl. 13. 08:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Budapesten: Laborc, Gyermekház

Pannonhalmi, tatai Színes.

Sátoraljaújhely. Nyíregyháza Bárczi suli (hétvégén haza kell vinni a gyereket)

Gyöngyös.

2023. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Itt kereshetsz:


[link]

2023. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
ASK Gyöngyös. De az fizetős
2023. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

Azt is nézd meg, mennyire biztos lábakon állnak, egy hozzáértővel nézz rá a beszámolójukra, fb-oldalukra.

Mellettünk van egy otthon, napi szinten koldulnak, pénzt, ételt, mert alig tudnak fennmaradni. Nem lenne jó, ha fél év múlva másikat kellene keresni.

2023. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még továbbra is keresem az ideálisat, közben az apa ragaszkodik a gyermekhez úgyhogy még a jövő zenéje...
2023. júl. 13. 15:42
 16/21 anonim ***** válasza:
96%
A Facebook-on van egy "Soha többé autizmus" csoport, ahol a csoport vezetőjének 2 fia is érintett. Úgy tudom mind a kettő ilyen intézményben van elhelyezve. Neki biztos van rálátása a rendszerre.
2023. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14%
A gyermeknek a szülőnél van a helye nem egy otthonban,ahol nem veszi szeretet őt körül.
2023. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

17!

Nekem volt olyan diákom,aki megkéselte az anyját egy autizmus okozta dühroham közepette.

Biztosan otthon van a legjobb helye...Nem is ott,ahol szakszerűen kezelni tudják...


Látszik, hogy nem dolgoztál még autistával. Lehet,nem is láttál még közelről.


Az említett diák diú volt, 16 éves.


Az én lányom még csak 7. De 5 évesen már kékre-zöldre vert engem.

És ez csak rosszabb lesz. A pszichiáter már 6 évesen gyógyszerezni akarta. Nem hagytam. Túl kicsi még. De nem lehet tudni a jövőt.

2023. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
diú helyett fiú.
2023. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
18 ezt úgy írod, mintha minden autista egy dühöngő őrült lenne. A fiam hamarosan 5 lesz, és soha nem volt egy agresszív megmozdulása sem.
2023. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!