Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan élitek meg az anyaságot...

Hogyan élitek meg az anyaságot ennyi betegség mellett?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiam és egy 1 éves kislányom. 2 éve, amióta a fiam bölcsis lett, minden évben szeptembertől júniusig szinte szünet nélkül beteg az egész család. Mindenki azt duruzsolja a fülembe, hogy ezek a legszebb évek. Hát nekem nem. :( Alig várom, hogy végre önállóak legyenek.

Akik ugyanígy éreznek, vagy éreztek, amikor ilyen kicsik voltak és betegesek a gyerekek, azt hogy bírtátok ki?



2023. szept. 10. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Jól.
2023. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 babyboom567 ***** válasza:
33%
Szedjetek magas dózisban D vitamint C vitamint.(Nekem a gyerek is 5000NE d-vitamint kap)
2023. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Kitartást!


Amikor gimis voltam azt hallottam, hogy azok a legszebb évek, mikor egyetemista, akkor azok az ismerősök kezdték mondani, akiknek azok voltak a legszebbek. Most jöttek azok az anyák, akiknek ezek a legszebbek.


Jogod van úgy élni az életed, ahogy akarod, azt érezni amit akarsz. Nem ők vannak ott helyetted. Fogd fel úgy, hogy ezek az idióták, akik nem tudnak értelmesen kommunikálni, mosolyogj bólogass és beszélgess másról inkább.

2023. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Hát nem tudom, én nem biztos hogy az első 2-3 évet mondanam a legszebbnek😃

Nekem a kisfiam közeledik az 5-höz, és úgy 3 éves korától érzem azt hogy egyre jobb minden.

Mondjuk nekem 2,5 évesen ment bölcsibe, és igen sajnos ő is végigbegegeskedte azt is, de az első ovis év volt a extrém brutál ilyen szempontból..engem is rettenetesen kikészített a rengeteg betegség.

Mi most várjuk a második babát, november elejére. És eléggé tartok az új helyzettől. Mi épp beszéltük a férjemmel, hogy ha majd a kislányunk is 4 körül lesz, talán már az jó lesz😅 na az amugy tényleg egy nagyon jó kor❤️

A betegségek tekintetében eleinte nagyon bizakodó voltam, de már rájöttem, hogy nem szabad. Úgy első iskolaévig mondják a legnagyobb szívást, de ha szerencsétek van akkor talán már nagycsoportban is jobb lesz a helyzet (én azért nagy átlagban mindenkitől ezt hallom). Szerintem is borzasztó nagy szívás..de sajnos ki kell bírni. Kitartást!

2023. szept. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy elsoben is havi 1 x beteg volt. Masodiktol van az,hogy evi 2 takony. A kicsi brutal. 2 hetet nem tudott menni kis csoportban tavaly, mert valami 14 x voltam vele tappenzen. Havi 2 -3betegseg, es korbe ment. Kicsit belehaltam mar. Ha az idei ev is ilyen lesz en kiugrok az ablakon. Nem is eleg a gyap tp es nap utana,amit adnak, a 42 nap. Azon is tresszelek ,hogy most elfogyott,ha nem ir ki a sajat haziorvosom,akkor nem tudom mi lesz.
2023. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem tudom, mivel érdemeltem ki a lepontozást, de jó.

Amikor gyereket vállaltam, tudtam, hogy bizony lesz beteg, nem is keveset, amíg nem találkozik a nyavalyák többségével és nem edződik meg némileg az immunrendszere. De ettől még élvezem, jól élem meg az anyaságot, bocsi... Nem csak ebből áll a dolog szerencsére.

Az viszont, hogy egész tanévben beteg nálatok a komplett család, nagyon nem normális, valamit rosszul csináltok.

2023. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányom viszonylag hamar, 1 éves korában ment bölcsibe, én meg dolgozni. A kicsi 1 évvel később született. Ő nem fog tudni 1 évesen bölcsibe menni, mert időközben elköltöztünk és itt csak várólistára tudták felvenni, jövő szeptemberben indul, akkor már majdnem 2 éves lesz. A nagy most 3, most kezdte az ovit múlt héten, ma már nem ment, mert belázasodott a hétvégén. Én őszintén szólva, örülök neki :D Annyira borzasztó bűntudatom van miatta, hogy ő intézményben, én meg itthon (pedig amúgy nagyon szereti az ovit, most is menne, ha hagynám), és közben meg annyira szeretek vele lenni. Szóval kicsit várom is, hogy "beteg" legyen (nyilván nem nagyon beteg, volt hőemelkedése szombat éjszaka, azóta semmi, csak az orra folyik és náthás a hangja), hogy megint sokat legyünk együtt. Hiányzik. Amit persze nem könnyít a kistesó, akinek egyszerre jön az összes foga, járni tanul, szeparációsan szorong, szóval kitalálhatod, mennyit tudok érdemben a naggyal foglalkozni, de amit lehet, azt szeretek kihasználni. Sajnálom, hogy ő olyan hamar bölcsibe ment, pedig amúgy jót tett neki, meg az extra bevételre is szükségünk volt, nem jókedvemből vittem ilyen fiatalon, de mégis.

Így utólagosan mondom azt, hogy most kicsik, most kell kiélvezni. De hozzátartozik, hogy két viszonylag könnyű természetű gyerekem van, akikkel ha jókedvük van és éppen nem valami életkori sajátosságbeli nyűggel kell megküzdenem, élvezet együtt lenni. Nyilván aki nehezebb eset vagy temperamentumosabb vagy bármi gyereket nevel, annak nem olyan jó. De emiatt ne érezd rosszul magad, mások vagyunk, másképp élünk meg mindent, nekem is újszerű élmény ez, hogy inkább itthon tartanám mindkét gyereket, ha tehetném, nyáron bezzeg alig vártam, hogy kezdődjön az ovi :D

2023. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
6os. Mit lehet rosszul csinalni ha a kicsi allandoan betet es hazahozza? Ezek az ovis betegsegek mas kategoria. Rzek nincsenek metron, buszon, bev.kp ban. Speci rezisztens kitenyeszett szarok. 2 honapon belul volt 2 streptococcus pyogenes okozta mandula gyulladasom,egy tuszos, egy sima,40C azt hittem meghalok,utana nyaron bevittuk 4 napra ugyeletbe, arcureg gyull.nekem. 3 antibiotikum kura ment le. Mindezt ugy,h en gyerekkent alig voltam betev, felnottkent is evi 1-2 takony, de miota kis ovisom van, dogrovason Az egesz csalad,es az is,aki betegseg alatt hozzank jon! Szegeny anyukam! Mindenki nem lehet immungyenge. Egyszeruen olyan izmos virusok keringenek bent,hogy beledoglesz. Koszonheto a sok idiota szulonek, aki beviszi betegen a gyerekét.
2023. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8. "Speci rezisztens kitenyeszett szarok."

Igen, igen, persze.😅

2023. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy hol laksz. Azt tippelném teljesen laikusként, hogy Budapest azon kerületében, ahol sok a külföldi gyerek is, valószínűleg van egy-két vírustörzs, amiket mi gyerekként nem kaptunk el ilyen erős formában.


Valószínűleg vidéki nagyvárosban ilyen szempontból jobb lakni.


De amúgy a mi gyerekkorunkhoz képest kevésbé vesszük komolyan a súlyos betegségek terjedésének akadályozását. Pl. Nálunk volt skarlátos az oviban, két hét karantén volt mindenkinek. Most a legkisebb náthával hazaküldenek, de van ismerős, akinek a gyereke másodszor skarlátos…

2023. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!