Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan élitek meg az anyaságot...

Hogyan élitek meg az anyaságot ennyi betegség mellett?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiam és egy 1 éves kislányom. 2 éve, amióta a fiam bölcsis lett, minden évben szeptembertől júniusig szinte szünet nélkül beteg az egész család. Mindenki azt duruzsolja a fülembe, hogy ezek a legszebb évek. Hát nekem nem. :( Alig várom, hogy végre önállóak legyenek.

Akik ugyanígy éreznek, vagy éreztek, amikor ilyen kicsik voltak és betegesek a gyerekek, azt hogy bírtátok ki?



2023. szept. 10. 20:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem tartott sokáig az ovikezdés, máris belecsöppentünk az újabb betegségbe. Szerencsére "csak" a nagyobbik gyerek kapta el.


3-as: Köszi a biztatást.

4-es: Igen, én is ebben reménykedem, hogy mire a kisebbik 3 lesz, addigra mégiscsak jobb lesz a helyzet (remélem). Boldog babavárást.

5-ös: Ettől félek én is, hogy ez még oviban is folytatódni fog. Ráadásul a fiam eléggé füles, ha nincs jól kiszívva az orra, szinte azonnal a fülére megy. Fogalmam sincs, mi lesz, ha visszamegyek rendesen dolgozni. Jelenleg még csak félgőzzel dolgozok, elég rugalmasan, ezt is alig tudom csinálni a rengeteg betegség mellett.

6-os: Nem én pontoztalak le, örülök mindenki válaszának, bármi legyen is az. Valamit lehet rosszul csinálunk. Én például jobban a lelkemre veszem ezt az egészet mint kéne. És amikor már teljesen padlón vagyok, akkor kapom el valamelyik gyerektől a betegséget. Most lehet azért nem kaptam el, mert még a nyárias idő erőt ad.

7-es: Az ovikezdésnél én is sajnáltam a nagyot, hogy beadtam egy csomó idegenhez. De amíg beteg volt, folyton csak azt mondta, hogy ő menni akar oviba. Így már megnyugodtam és örülök, hogy ilyen hamar beilleszkedett, sírás nélkül. Ma már nagyon várta, hogy mehessen és önállóan ment be a csoport szobába.

8-as: Az biztos, hogy amióta gyerekeim vannak, soha ennyit nem voltam beteg. Elhiszem, hogy sokan azokat a szülőket okolják, akik betegen viszik be a gyereket, de ehhez van hozzáfűznivalóm. Sajnos nem csak a beteg gyerek fertőzhet, hanem a tünetmentes is. Sajnos nem csak a gyerekek egymás közt kaphatják el a betegségeket, hanem az óvónőktől is. Az óvónő ugyanúgy játszik az állásával, ha minden egyes betegségénél otthon marad és megvárja míg teljesen felépül. Szóval én ezt a "betegen nem visszük a gyereket közösségbe" dolgot elengedtem. Ha a gyerek nem lázas, nincs hasmenése, nem hány és nem ömlik az orrából a takony és természetesen jókedvű, akkor nálam mennek oviba, bölcsibe. Különben egész évben nem mennének. A fiam orrát tavaly szó szerint minden nap szívtuk. Kb 3 nap maradt ki, amikor nem kellett szívni ősztől tavaszig.

10-es: Vidéki kisvárosban lakunk, nem játszik nálunk ez az elmélet, bár lehetséges, hogy van ilyen.

2023. szept. 14. 22:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Kerdezo,nem szabad szivni az orrat allandoan, ezzel kb tonkretetted az orrnyalkahartyat. Kerdezd meg a haziorvosod....
2023. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ha nem szívom, rámegy a fülére. Így is egy évben 3-4 alkalommal van fülgyulladása. A fül orr gégész mindig azt írja a papírjára, hogy gyakori orrszívás. Ha erősen meg van fázva, akkor naponta legalább 6-8 alkalommal szívom. Ha kevesebb az orrváladék akkor csak reggel és este.
2023. szept. 16. 07:26
 14/15 anonim ***** válasza:
Hat sztem baromi sok. Ha nem beteg,akkor minek. Keptslenseg h minden nap kelljen. Azert folyik mert te ingerled az allando orrszivassal. Ordogi kor.
2023. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én is nagyon rosszul viseltem. Sem enni, sem aludni nem tudtam. Csak azóta beteges, amióta közösségbe került, 2,5 éves korában.Plusz a férjjel vita, hogy ki maradjon otthon (ha lázas,természetesen én). Szóval nekem iszonyat stressz ez az egész betegség téma, de főleg azért, mert én is dolgozom. Jártam pszichológushoz, de nem jutottunk előbbre. Már amikor érzem, hogy le fog betegedni, gyomorgörcsöm van.
márc. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!