Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 13hónapos a gyerekem,ejjel...

13hónapos a gyerekem,ejjel lazas lett.Nem volt még soha lázas így nulla rutinnal e téren kicsit megijedtem,Panadol szirupot adtam neki,ami több, mint1 óra múlva hatott valamit.Homloklázméronk Van,az egy kalap szart nem ér. Milyen lazmerőt hasznaltok?

Figyelt kérdés
Ha reggel jól lesz, akkor is el kellene vinni dokihoz? De gondolom úgysem csinál semmit, Mac ír egy kis Fenistil cseppet, az meg van itthon. Tavaly nem volt kapható lazlehúzó kúp, most van már?
jan. 10. 05:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Digitális lázmérőnk van. Nálunk ha 3 napig lázas, akkor kell megmutatni az orvosnak, akkor is, ha csillapítható a láz. A Flamborin nekünk nem vált be soha, a Nurofent adjuk lázcsillapításra, hamar leviszi.
jan. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi volt neki?
jan. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nurofen jobb általában. Sima lázmérőnk van. Első alkalommal ijesztő, aztán majd megszokod. Nem szoktam méregetni sem már, ma már nem ajánlják, hogy mindenképpen levidd a lázat, semmi baja nem lesz a laztol. Ha rosszul érzi magát akkor kell lázat csillapítani. Kipróbáltam a múltkor, nem adtam gyógyszert 38,5-ig, mert jól érezte magát. Sokkal hamarabb meggyógyult így.
jan. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Neki 39 fölöttit mutatott a lazmero. Van flexibilis lazmeronk is, de én úgy tapasztaltam,hogy miután csipog még nem merte meg rendesen a hőt, magamnak is minimum 5 percig bent hagyom.
jan. 10. 08:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sima digitális lázmérőt szorítunk a hóna alá picibaba kortól.Soha nem mértünk popóban sem lázat.A digitális homlok,fül,stb hőmérő arra jó,hogy támpontot ad,pontos mérésre nem.Lázcsillapítóból a nurofen szokott a legjobb lenni,de flamborin és panadol is van itthon,makacs láz esetén váltogatni kell a hatóanyagokat.Egyébként a legkevésbé a panadol szokott hatni nálunk is.Orvossal kapcsolatban én felhívnám,és majd ő megmondja,hogy be kell-e vinni.Nálunk láz esetén rájuk szokott nézni,egy mandulagyulladással pl kár 3 lázas napot megvárni,addigra jó tüszős is lesz.Ezt meg otthon te nem igazán tudod eldönteni ekkora gyereknél,hogy pontosan hol fáj.
jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az 1 evesemnek utoljara 5 hetes koraban mertem a hojet fenekben, mindig honaljban merem digitalis lazmerovel. Nalunk is 3 nap laz utan kell orvoshoz vinni.
jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A digitális lazmero nektek pontos értéket mutat pár másodperc után?
jan. 10. 09:05
 8/13 anonim ***** válasza:

nekünk sima 1000Ft-os kinais digitális lázmérőnk van. Elég pontos. Hónaljban mérem, sosem mértem popóban.

Én is nurofent adok, a flamborin nekünk sem ér szart se.

Nekünk is mindig azt mondja a doki, hogy 3 nap láz után vigyük be, ha nincs mellé más tünet. Ha megnyugtat, hívd fel telefonon. De a lázcsillapításon kívül nem hiszem hogy mond mást ő is.

jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, persze, hogy pontosat mutat.

Semmi értelme tovább bennhagyni.😅

jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A digitalissal csipogas után 38 volt a gyerkőc testhője, bent hagytam meg 5 percet, utan 39,2 mutatott. Gondolom nem merne 39 fokot, ha nem annyi lenne.
jan. 10. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!