Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Árpa van a kislányom szemén,...

Árpa van a kislányom szemén, de nem hagyja hogy a krémet a szemébe tegyük. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

5 és fél éves a lányom és egyszerűen nem tudjuk a szemébe rakni 😕

Volt kérés, ígéret, hogy kap jutalmat, játékos próba, fenyegetozes, majd végül erőszakkal lefogas. De úgy össze szoritja a szemét hogy nem megy bele semennyire 😔 mit csináljunk? Mi lesz ha nem kezeljük?


márc. 12. 19:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%
Egyszer kell csak bevinni. Kifszítik, kipeckelik, bekenik. Utána otthon többet nem tiltakozik
márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%
Ja de nem úgy kéne neki mondani mint büntetés. Nem csinálod beviszlek a kórházba. Hanem hogy az ő érdekében viszik be. Csak amulok és bámulok hogy itt milyen emberek vannak.
márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

Hogy itt milyen töketlen szülők vannak!

El se tudom képzelni, hogy mit kezdenének egy tényleg hajthatatlan autista gyerekkel, ha egy neurotipikussal se bírnak.

Az meg, hogy egy 5 éves nem érti, hogy mi az a műtét... Egy 3 éves is bőven érti, ha ép értelmű.

márc. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
55%
Mi lett kérdező?
márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem mindegy, hogy milyen árpa. Nekem is műtöttek ki a szememből, de az a felső szemhéjam alatt volt belül, kb borsó nagyságú jégárpa, és semmitől nem múlt el. Szerintem a gyereknek olyan van, ami kívül helyezkedik el a szemhéj peremén, és ilyen kis fehér, mint egy mitesszer. Az meg elmúlik magától is, de teljesen mindegy, ettől még igazuk van az előttem szólóknak, itt az elvről van szó. Nem olyan kicsi már a lányod, hogy ne értse, hogy ez gyógyszer, és mint olyat, muszáj használni. A 3 éves gyerekem is felfogja, hogy hiába rossz ízű az antibiotikum, attól még be kell venni, különben nem gyógyul meg. Vagy hogy kötőhártyagyulladáskor cseppentettem a szemébe napi 3x, az se tetszett neki, de megértette, hogy kell. Mint ahogy pl. a fürdés, a fogmosás, úttesten a kezem megfogása, és tudnék még sorolni dolgokat, ezek sem opcionálisak.
márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%

15, nincs ilyen árpa meg olyan árpa.

Konkrétan amit jégárpának nevezünk, az a betokosodott "kis fehér miteszerszerű" cucc. Akkor alakul ki jégárpa, ha nem gyógyul a "sima".

Ezért fontos a kezelés. Csepp, krém, duntszkötés állapottól függően megelőzendő, hogy betokosodjon.

márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

15 Nálunk 3 évesen sokkal könnyebb volt egy ilyen helyzet, mint 5 évesen.

16 Nekem eddig volt kb. 10-szer árpa a szememen, ebből 9 esetben semmit nem tettem rá és elmúlt. 1 olyan volt ami viszont nem múlt el, emiatt elmentem vele a szemészhez, aki le is műtötte.

márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%
16, pedig van, az egyik hordeolum, az a gyakoribb. A másik chalasion, az a jégárpa. Attól, hogy szerinted nem lényeges, még létezik, és jelentősége is van.
márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
23%

17, el se tudom képzelni. Nekem azzal jár az árpa, hogy rohadtul viszket, váladékozik és nem látok a szememen, annyira begyullad.

Miféle árpa múlik nulla kezeléssel?

márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
72%
17, nagyon le leszel pontozva amiért azt írtad, nem kezelted és elmúlt. Hiába tudod hogy úgy volt, és hiába tény, hogy az esetek többségében el is múlik magától, itt akkor is le leszel pontozva😆…
márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!