Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Árpa van a kislányom szemén,...

Árpa van a kislányom szemén, de nem hagyja hogy a krémet a szemébe tegyük. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

5 és fél éves a lányom és egyszerűen nem tudjuk a szemébe rakni 😕

Volt kérés, ígéret, hogy kap jutalmat, játékos próba, fenyegetozes, majd végül erőszakkal lefogas. De úgy össze szoritja a szemét hogy nem megy bele semennyire 😔 mit csináljunk? Mi lesz ha nem kezeljük?


márc. 12. 19:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy legalább ha nektek nincs vele tapasztalatotok, olvasnátok utána. Kezeléssel hamarabb gyógyul, kezeletlenül 1-2 hét alatt. Nem minden esetben. De a legtöbben igen, és nekem mindig elmúlt kezelés nélkül. Már évek óta elő sem jött, addig sokszor volt.
márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

#16

Azért nem teljesen ugyanaz. A sima mezei szemárpát, ami "kívül" van, megduzzad és piros lesz tőle a szemhéj, és váladékozik, ki tud fakadni, stb., okozhatja nagyjából bármi. Legyengült immunrendszer, szennyezett/huzatos/poros környezet, koszos kézzel belenyúlás, ilyemsik is. Gondolom a gyereknek ilyen van, mert ez a gyakoribb, szerintem kb. mindenkinek van életében párszor. És ez jellemzően magától is elmúlik, de ez nem azt jelenti, hogy akkor legyinteni kell rá és nem kenni az antibiotikumos krémmel, mert lehet pechje és elfertőződhet.

Ami nekem volt a szemhéjam alatt belül (jégárpa), az egy krónikus gyulladás volt, amitől az egyik mirigy kivezető csatornája elzáródott, így nem tudott kiürülni a cucc. Ez hónapok óta ugyanúgy nézett ki, sosem volt piros, duzzadt, gyulladt, abszolút fájdalmatlan volt. Na az ilyet hiába kened meg csepegtetsz bele, meg raksz rá párakötést, halottnak a csók, csak a szike segített.

De abban igazad van, hogy mindegyiknek a "kis fehér miteszerszerű cucc" az alapja, tehát lényegében ugyanaz, csak nagyon nem mindegy, hogy hol és mitől alakul ki. (#15)

márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Egy nagyon picit sikerült neki beleerőszakolni, de azt is csak a szemzugába, nem nagyon ment bele...

Neki a felső szemhéjon van egy kis dudor, illetve fájt neki, viszketett. Reggelre bedagad neki.

Nemtudom, esetleg megpróbáljuk hogy csak kívülről kenjük neki...Este meg kipróbáljuk ezt a párakötést.

Igen, tudom, hogy 5 és fél éves, de esküszöm, mindent próbáltunk...Ész érvekkel nem lehet, erőszakkal nem lehet. Fenyegetéssel se...

Nagyon szomorú és idegesítő :( Ő mindig ilyen volt, már 2 évesen is a gyógyszerekkel, nem lehetett belediktálni. Mostmár a gyógyszerekkel nagyjából elvan, azt olyan 10-15 perc könyörgés után beveszi....

Van egy kisebb lányom, ő 3 éves lesz, hát ő az ellentéte... Engedelmes, kis kedves.

márc. 13. 12:53
 24/27 anonim ***** válasza:
70%

Szóval azt mondod, hogy egy ereje teljében lévő férfiember és te, nem tudtok lefogni egy ötévest és bekenni a szemét. Én egyébként nem a Gyakorira írtam volna ki kérdést, hanem bevittem volna a kórházba.


Te te konkrétan behódoltál egy ötévesnek és hiába fenyegetted a kórházzal, kompromisszumot kötöttél vele és majd kívülről kenegeted, mert máshogy NEM HAGYJA.


Azért ez elég szánalmas. Az ugye megvan, hogy a gyerek érdeke lenne, hogy rendesen gyógyuljon ez a szar?

márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
78%
Jajj és amikor naponta ötször kell bekenni, akkor ötször vigye be a kórházba?! Ez egy hülye tanács. Jó lenne bekenni, de egyébként annyira nem fontos, mint mondjuk egy antibiotikumot bevenni, ha nem múlik el akkor úgyis le fogják műteni, nem egy nagy dolog az sem.
márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
25! Dehogy kell naponta 5x bevinni a kórházba! Az orvos meg az asszisztens nem fog finomkodni a kis hercegnővel, mert van még 200 másik gyerek utána, akit el kell látniuk. Lefogják, bekenik. Aztán a gyerek rögtön rájön, hogy jobban jár ha otthon hagyja magát.
márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
70%
Elég ha a szemzugra teszed, és valahogy ráveszed, hogy maradjon kicsit hanyatt fekve. Bele fog olvadni, azzal kész.
márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!