Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyakori fejfájás milyen...

Gyakori fejfájás milyen okokkal lehet kisgyerek korban?

Figyelt kérdés

9 éves fiam, szinte napi szinten fejfájás gyötri 1-2 hete. Elsőre nem aggódtam de most már félek. Szem fölött a homloki részén fajditja többségben. Arra gondoltam talán a szeme. Kértem is neki egy szemészeti időpontot. Labor leletünk télen volt, az tökéletes volt akkor. Mivel gluténerzekeny, így évente van labor.

Ha a szemészet negatív, akkor megyünk gyerekorvoshoz.

De őszintén, nagyon félek, nehogy komoly legyen a gond.

Máskor is szokott fájni a feje, na de nem mindennap, hanem csak elszórtan.


márc. 20. 16:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Iszik eleget? Folyadékhiány a legvalószínűbb.

Ezen kívül talán egy elhúzódó homloküreg gyulladás is lehet.

A szemészet jó ötlet!

Ha gluténérzékeny, akkor lehet megnézetném laktózra, illetve egy teljes ételintolerancia panelt csináltatnék.

márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Nagy valószínűséggel a szeme lesz az.
márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Homlok, arcüreg és egyéb betegseg nem volt nála, megfazas sem, már hónapok óta.

Picit kevesebbet iszik, mint amit elvárnék, mindig mondom is hogy igyon.

Laktóz és egyéb most volt nézve pont utolsó labor alkalmával. De negatív.

Ha mondjuk keveset iszik, és elkezd szépen inni, akkor mennyi idő lehet mire normalizalodik?

márc. 20. 16:23
 4/22 A kérdező kommentje:
Étvágya amúgy kiváló, szinte mindent eszik, zöldség, gyümölcs nagyon megy.
márc. 20. 16:24
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Első körbe én is szemészetre vinném.

Folyadékhiány is okozhatja. Vagy az is lehet front érzékeny,figyeld az időjárást mikor fáj feje.

márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 babyboom567 ***** válasza:
79%

Fejfájásklinika

Hihetetlen, és senki nem gondol bele de pl lehet migrénes is,vagy frontérzékeny,de stressztől,és hormonváltozástól is fájhat a feje.Nem kell rögtön,extrém súlyos betegségre gondolni.

márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
Hja, 6, a szemészettel meg a folyadekhiannyal nyilván mindenki extrém súlyos betegségre gondolt, ugye. Egy 9 évesnél nem nagyon játszik a hormonvaltozas és bizony a migrén is extrém ritka.
márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát én annyira bepanikoltam, hogy valóban a legrosszabbra gondoltam.

Én fejfájos, migrénes vagyok kb 11 éves koromtól, de valahogy nem is gondoltam rá,hogy nála ez lenne. Nem tudom már nekem hogy kezdődött, de neki ez most nem elszórtan hanem mindennap van.

márc. 20. 16:38
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szemészeti problémán kívül nekem is a migrén és az iskolai stressz jutott eszembe.
márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Na jó reggelt... Ha te fejfájós vagy, simán örökölhette a hajlamot. Olvastam egy kutatást régebben a migrénről, hogy elméletileg anyai ágon "öröklődik", mármint ahol az anya migrénes volt, ott nagyobb arányban lett fejfájós a gyerek is.

Nem tudom, azért miért kell egy fejfájásból agytumort vizionálni.

márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!