Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig normális a magas láz?

Meddig normális a magas láz?

Figyelt kérdés

4. napja van a kisfiam láza (20 hónapos), nem egész nap, de éjszaka arra ébredünk, hogy tűz forró és piros, mint a rák az arca. Napközben 38,5-39 között van. Alig eszik, itatom, főleg tejet fogad el, de próbálom kis teával adni (amit önmagában nem iszik meg, nem szereti). Nyöszörög, megébred és sír a délutáni alvás közben. Most küldtem el a férjemer oorcseppért és valamilyen köhögés elleni szirupért, mert szerintem az is zavarja, hallani, hogy van lerakódás, illetve kicsit liheg, szóval orrdugulás is fennállhat. Napközben nem igazán vettem észre (nem veszi a száján a levegőt), inkább éjszaka, mikor felmegy a láza. Eddig csak paracetamolt kapott, van Nurofen is otthon, de mivel alig eszik valamit, azt nem adom neki, mert tudom, hogy az ibuprofen rosszabb a gyomorra nézve + sosem kapott eddig ibuprofen tartalmú gyógyszert.


Mikor kell orvoshoz fordulni (ha kell!)? Nem jár bölcsibe, eddig egyszer volt láza (2 napig) úgyhogy nem tudom mi a normális, meddig normális a láz stb. Hallottam 3 napos lázról, de ez már a 4. nap.


Tanácsok, tippek? Köszönöm szépen előre is mindenkinek! Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!


márc. 31. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

20 hónaposan ezzel én bevinném az ügyeletre pedig nem vagyok orvoshoz rohangálós.

Van elég pisis pelusa?

márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
Ugyelstes patikaban vennek covid+influenza+rsv tesztet. De lehet skarlát es 3 napos láz, bar akkor mar le kellett volna mennie. Mandula gyulladas szokott meg ilyet. En is bevinnem megnezetni ha 4.nap is 39C.
márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Már kellett volna orvosnak látnia. Nincs 2 éves,és magas láza van.

Gyógyszert is orvos ad. Ne te kezeld! Nem vagy orvos gondolom. Ne te dönts. Vidd ügyeletre.

márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
3 napig fennálló lázas állapot után javasolt orvoshoz vinni, akkor is, ha nincs más aggasztó tünet. Szóval most már igen. Szerintem telefonon konzultálj az ügyelettel első körben.
márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Az új irányzat szerint 5 nap láz.mem volt 1 eves 39,5 volt a láza

Házi dokit és ügyeletet is kérdeztem .amig hat a lázcsillapító(váltogatva) 6-6nap is normális.nem kell rohangálni vele.

márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
5 nap dura. Nekem tovabbra is 3 nap utan kotelezo bemennem, berendel a haziorvos,nem hogy 6. Az bazi sok...
márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem elhajtottak. Általaban 3 nap alatt lecseng a láz de 5 nap sem a világ vége. A lázcsillapító hatott ideig óráig.de átlag 39 volt a láza vagy felette. Amikor már a csillapitó sem hatott hívtam az ügyeletet hova tovább. Anyuka nyugodjon meg le fog menni!és igaza volt. Egyszer csak beakadtak a gyógyszerek és lement!én örülök hogy nem rohantunk kórhazba mert több szart vittünk volna onnan haza.
márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod 39 fok napközben. Akkor este mennyi? Szerintem ennyi idő után már kell a doki, legalább telefonon. Orrát szívod? Ibuprofen általában hatásosabb, mint a paracetamol. Jobbulást a kisfiadnak!
márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

5!


Ne haragudj, de ez jó nagy butaság! Ha véletlenül komoly betegsége van, 5-6 nap nagyon sokat számít! Tuti nem várnék annyit.

márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én elvinném megnézetni.
márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!