Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig normális a magas láz?

Meddig normális a magas láz?

Figyelt kérdés

4. napja van a kisfiam láza (20 hónapos), nem egész nap, de éjszaka arra ébredünk, hogy tűz forró és piros, mint a rák az arca. Napközben 38,5-39 között van. Alig eszik, itatom, főleg tejet fogad el, de próbálom kis teával adni (amit önmagában nem iszik meg, nem szereti). Nyöszörög, megébred és sír a délutáni alvás közben. Most küldtem el a férjemer oorcseppért és valamilyen köhögés elleni szirupért, mert szerintem az is zavarja, hallani, hogy van lerakódás, illetve kicsit liheg, szóval orrdugulás is fennállhat. Napközben nem igazán vettem észre (nem veszi a száján a levegőt), inkább éjszaka, mikor felmegy a láza. Eddig csak paracetamolt kapott, van Nurofen is otthon, de mivel alig eszik valamit, azt nem adom neki, mert tudom, hogy az ibuprofen rosszabb a gyomorra nézve + sosem kapott eddig ibuprofen tartalmú gyógyszert.


Mikor kell orvoshoz fordulni (ha kell!)? Nem jár bölcsibe, eddig egyszer volt láza (2 napig) úgyhogy nem tudom mi a normális, meddig normális a láz stb. Hallottam 3 napos lázról, de ez már a 4. nap.


Tanácsok, tippek? Köszönöm szépen előre is mindenkinek! Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!


márc. 31. 15:31
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal bevinni, hogy 2 napja lázas de más tünet nincs, vagy simán náthás mellette, nem érdemes. Nem fog attól kiderülni, hogy ha esetleg súlyosabb dolog van a háttérben. Az orvos is csak annyit fog látni, hogy lázas, de sima vírusfertőzésre fog gondolni, mert más tünet nincs. Ha új tünet jelentkezik a láz mellé, ami aggodalomra ad okot, akkor mindenképp konzultálni kell orvossal, akkor is, ha a csak lázas gyerekre előtte azt mondta, hogy nem igényel speciális kezelést.


De vannak kivételek. Az én fiamnak van egy kis vesetágulata, azt mondta a gyerekorvos, hogy láznál mindig vigyünk pisit, mert húgyúti fertőzésre is kell gondolni, gondolom a tágulat miatt hajlamosabb lehet rá. Ha pont ünnepkor lenne olyan magas láza, akkor minimum felhívnám az ügyeletet, szerencsére még nem fordult elő.


De ez speciális eset, csak az én gyerekemre vonatkozik. A legtöbb gyerek esetén nem indokolt ügyeletre menni egy sima láz miatt.

ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!