Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig normális a magas láz?

Meddig normális a magas láz?

Figyelt kérdés

4. napja van a kisfiam láza (20 hónapos), nem egész nap, de éjszaka arra ébredünk, hogy tűz forró és piros, mint a rák az arca. Napközben 38,5-39 között van. Alig eszik, itatom, főleg tejet fogad el, de próbálom kis teával adni (amit önmagában nem iszik meg, nem szereti). Nyöszörög, megébred és sír a délutáni alvás közben. Most küldtem el a férjemer oorcseppért és valamilyen köhögés elleni szirupért, mert szerintem az is zavarja, hallani, hogy van lerakódás, illetve kicsit liheg, szóval orrdugulás is fennállhat. Napközben nem igazán vettem észre (nem veszi a száján a levegőt), inkább éjszaka, mikor felmegy a láza. Eddig csak paracetamolt kapott, van Nurofen is otthon, de mivel alig eszik valamit, azt nem adom neki, mert tudom, hogy az ibuprofen rosszabb a gyomorra nézve + sosem kapott eddig ibuprofen tartalmú gyógyszert.


Mikor kell orvoshoz fordulni (ha kell!)? Nem jár bölcsibe, eddig egyszer volt láza (2 napig) úgyhogy nem tudom mi a normális, meddig normális a láz stb. Hallottam 3 napos lázról, de ez már a 4. nap.


Tanácsok, tippek? Köszönöm szépen előre is mindenkinek! Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!


márc. 31. 15:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Ráadásul ha nem kap időben gyógyszert a gyerek,gyulladásgátlót vagy antibiotikumot, szövődmény is könnyebben kialakulhat.
márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
16%

10 nap láz egy vírusfertőzésnél teljesen normális. Akkor kell dokihoz menni, ha pár nap láztalanság után újra lázas lesz, annyira bágyadt, hogy nem lehet itatni, bűzös lesz a vizelete.

Nyugodtan adj neki Nurofent, nálunk sokkal jobban hat, mint a paracetamol. Mikor lázas nagyon ne bugyoláld be, szellős ruha had tudjon hülni a szervezete.

Amúgy van egy tök jó app Lázbarát, ha bizonytalan vagy segít dönteni, hogy bevidd-e vagy nem.

márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
Én letöltöttem az appot. 2 gyerek mellett viccnek tartom hogy egy applikáció alapján döntsek a gyerek sorsáról
márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

12! NE a szülő döntsön és diagnosztizáljon. Nem gyerekorvos. Szépen vigye el az ügyeletre. Ott a szakember majd megállapítja,mi a baj,és milyen kezelést igényel.

Egy app meg főleg NE döntsön már..helyettem és az orvos helyett.

márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A fiamnál a 3 napos láz 4 nap volt, ha holnap sem jobb én elvinném hogy lássa doki
márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

A láz nem betegség, hanem tünet. A többi tünettel együtt kell kezelni, ha a gyerek csak lázas, folyik az orra, akkor egy sima nátha vagy influenza, mindkettő vírus, beviszed a dokihoz, aki elmondja, hogy szívd az orrát és kapjon lázcsillapítót, de a lázas gyereket legalább elcitáltad és ott ültél vele lehet órákat, ahol a legyengült szervezetével még lehet begyűjtött valami nyavaját.

Nekem is 2 gyerekem van, 2X voltam eddig velük ügyeletenerős hasfájással a láz mellé-vakbélgyanú miatt és mikor sírva pisilt a gyerek. Minden màst itthon tudtunk kezelni. Gyerekorvoshoz is max fülfájással mentünk.

Nyilván mindenki azt csinál, amit akar, én ha betegek hagyom őket pihenni, figyelek, hogy eleget igyanak, csillapítom a lázat ha kell ill. a fájdalmat. Dokitól általában csak igazolást kérünk.

márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyerekem valamilyen virust kapott el, ugyanigy volt, napkozben 39 volt a laza, ejszaka uvoltve ebredt 40,2-40,5 fokos lazzal, amit egyebkent a Nurofen levitt. A masodik nap vittem orvoshoz, Cataflam cseppet kapott. Vegul 1 het alatt gyogyult meg.
ápr. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyeletre becipelés és az 5 nap után kérdezem csak meg az orvost között félúton van a telefonos érdeklődés. Szerintem az a jó megoldás. Ha azt mondják, menjetek be, akkor bementek, nyilván okkal mondják. Ha meg nem, akkor pihenhet, nem cipelted be feleslegesen a többi beteg közé.


Az meg, hogy "egy app dönti el", szerintem nem baj. Csak ne a pénzfeldobás appot nyisd meg. Az említett Lázbarát nagyon jó. Nem az app fog dönteni a szülő helyett, hanem információt ad, hiszen a legtöbben nem úgy születünk, hogy mindenhez értünk. Ajánlom elolvasni a benne lévő tudástárat.

ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
Én mindig vittem 2 nap után, ha nem múlt el a magas láz magától.
ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
33%

19

Biztos szeretnek is érte😄

ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!