Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek allergiás a gyereke az...

Akinek allergiás a gyereke az honnan jött rá hogy mitől van?

Figyelt kérdés

Lányom az utóbbi 1-2 hétben rengetegszer csalánkiütéses. Hirtelen fellépő viszketőroham, aztán kijönnek a jellegzetes foltok és fél-1 órát szenved. Vettem neki viszketésre krémet nem használ. Voltunk gyerekorvosnál is, de mikor elmondtam neki, azt mondta ez nem tartozik a betegségéhez és nem kell vele foglalkozni. Tegnap este a feneke foltosodott ki, aztán jött a lábfejére a csalánkiütés a vakarózással és utána a fenekéről a combjára terjedtek ki a foltok. Reggelre a combjáról és a fenekéről teljesen eltűntek.(mondjuk azok nem csalánkiütések voltak, de azt gondolom az is összefügghet azzal ami a csalánkiütést előhozza). A lábujjai környékén még kis csalánkiütéses foltok vannak..Volt valaki hasonlóan?

Semmi olyat nem evett amit máskor nem evett volna. Visszacseréltem a mosószerünket és átmostam az összes ruháját azzal ami biztos nem okozott gondot, remélve hogy ezzel megoldottuk. De az újra mosott ruhákban is ugyanez van.



ápr. 6. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy allergia kivizsgálásra
ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
+ameddig időpontot kapsz, következetesen írd le a mindenét is. hol sétált mezítláb, hol voltatok játszón, miket evett egész nap, mennyit volt napon, milyen ruhában, mihez ért hozzá, milyen állatot simogatott, hol lett vizes és mivel fürdött. mellé pedig az összes éppen aktív tünetet. talán kijön belőle valami mintázat.
ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Allergia teszten volt.
ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem volt beteg? Sokszor vírusfertőzés után jönnek-mennek a csalankiütések pár hétig, sőt a mostanában taroló lepkehimlő után olvastam olyat is, akinek hónapokig ez volt.
ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsinek (4 hósan, kizárólag szoptattam) ekcémás volt, a gyerekorvos rávágta, hogy tehéntej (mármint hogy amit én fogyasztok és átmegy egy kicsi a tejembe), talált. Sokszor tévednek ebben és a sima tejpöttyöket gondolják ekcémának, de én egy párszor ettem tejes dolgot véletlenül és 24 órán belül megjelentek a kicsin a kiütések ismét. Valószínűleg másra is allergiás volt, mert a kakija büdös, rodhadt szagú maradt - csak első gyerekesként nem tudtam, hogy nem normális ez a kaki, csak amikor kinőtte az allergiát és rendbe jött. Végül a tejallergiát is kinőtte, 12 hónapos korában rendben be tudtuk vezetni a tejet, ahogy az allergiás gyerekeknél javasolt.


10 hósan volt egy csalánkiütéses kör, az nem derült ki biztosan, hogy mitől. Vírusfertőzése is volt épp, a gyerekorvos szerint attól. De pont akkor kapott rá a bundás kenyérre, így a szokásosnál jóval több tojást evett, az is okozhatta.


Most 2 éves múlt, megint kiütései lettek, most már vakarózott is, a gyerekorvos szerint fénykép alapján allergia. Cetirizinre elmúlt, gyógyszer nélkül visszajött. Nyilván rögtön a tejre gondoltam. Valószínűleg tényleg az. 2-3 hétig tartott, mire tünetmentes lett, viszont már előtte is gyanús volt, hogy az arcán levő kis pöttyök az elfogyasztott tej mennyiségének függvényében erősödnek-gyengülnek.


Vérvétellel is tudják szűrni, de az kicsiknél - talán 4-5 éves korig - nem teljesen megbízható. Lehet hamis pozitív, lehet hamis negatív. De ha nem jövünk rá, megcsináltatjuk, mert mégis ad egy ötletet, hogy mikkel próbálkozzunk.

ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!