Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hülyén hangzik, de mekkora...

Hülyén hangzik, de mekkora egy 1 év körüli baba hüvelynyílása normálisan?

Figyelt kérdés
Korábban gombás fertőzés miatt a kislányom hüvelynyílása úgy nézett ki, mintha összenőtt volna, meg is ijedtünk rendesen. De kiderült, hogy "csak" gomba, és Canestennel szépen elmúlt, állítólag ez valami védelmi mechanizmus, hogy a fertőzés ne jusson feljebb. Azóta is stresszben vagyok miatta, hogy mekkorának kéne lennie, mert egyszer mutattam a gyerekdokinak, és annyit mondott, hát szerinte most jól néz ki, de hozzátartozik, hogy a dokink nem túl alapos, és nem is igazán bízom benne, mert ekkor is csak rápillantott. Ez kb 2 hónapja volt, és most is úgy látom, mintha kisebb lenne, de egyszer ilyennek egyszer olyannak látom. Elkezdtem kenni megint Canestennel, hátha megint az a baj. Szóval normálisan mekkorának kell lennie?????

2013. jún. 6. 10:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Hátén ezt nem szoktam figyelgetni őszintén szólva. Lehet azért, mert nem látok rajta semmi rendelleneset, nem tudom.
2013. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nektek mekkora?
2013. jún. 6. 10:57
 3/38 A kérdező kommentje:
Jah, és egyébként semmi rendellenes nem volt nálunk sem, nem volt piros vagy ilyesmi...
2013. jún. 6. 10:57
 4/38 anonim ***** válasza:
Tényleg hülyén hangzik. Hogy hogy mekkorának? Mindegyiknek más. 1 évesnek már nem nő össze. :) Ne aggódj. Ha furcsának találod vidd el másik dokihoz, jobb a békesség.
2013. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Egyrészt sajnos rosszul tudod, mert akár 3 éves korig is összenőhet, egyik ismerősünk kislánya is majdnem 3 éves volt. Az összenövés egyébként hormonhiány következménye.

Amiről én beszélek, az viszont fertőzés miatt,összehúzódik a hüvelynyílás, tehát gyakorlatilag nem nő össze, csak összetapad, tehát nem kell szétválasztani, kezelés utána visszahúzódik...

És mint írtam, a fertőzésnek egyébként semmi egyéb jele nem volt, nem volt piros, nyilván azt meg nem tudta mondani, hogy viszket esetleg...


Szóval senki nem tudja megmondani, hogy mikor pelenkázza mekkorának látja a kislánya hüvelynyílását? Én nem is értem, nem nézitek meg, hogy nem ment-e oda esetleg krém, vagy kaki után valami?! Csak látjátok mekkora! 1 cm, vagy 2 cm? Több?

2013. jún. 6. 11:07
 6/38 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan egy cm körül van. Kettő nincs, kettőnél tuti hogy nem hosszabb. Centivel sose mértem le :) Akinél van hajlam, azoknál az első menstruációig bármikor összetapadhat és a doki választja szét. Kislányomnak (32hós) kétszer megcsinálták már, de látom hogy kezd újra összetapadni. Másodszor most csinálták valamikor tavasszal. Ha jól megnézed, akkor látni lehet a hüvelynyílás vonalát csak olyan mintha lenne rajta egy hártya.
2013. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 6. válaszoló a válaszodat!

Nyilván én sem mérem cenitvel, csak úgy ránézésre. Az én kislányomnak kb olyan fél cm lehet, nincs 1 cm. Úgyhogy nem tudom mit csináljak, mert a múltkor mutattam a dokinak, de úgy láttam, mintha fogalma sincsen, hogy mit kéne néznie rajta. Nem összenövés, az tuti, csak szerintem szűkebb neki, vagyis úgy mondom, hogy volt már ennél nagyobb neki. Most is úgy látom, hogy reggel még kisebb volt, kenem canestennel, és mintha alakult volna.


Hát nem tudom, lehet elviszem a dokihoz, de olyan flegma mindig, mintha hülyének nézne, amikor kérdezek valamit...


Csak azért rágódom egyébként rajta, mert nyaralni megyünk, és amikor összetapadt neki legutóbb, akkor annyira, hogy pisilni sem tudott, kórházban kötöttünk ki...

2013. jún. 6. 13:34
 8/38 anonim ***** válasza:
A 6. vagyok. Szerintem a fél cm túl pici. De nem igazán értem, illetve még sosem hallottam olyanról, hogy 'védekezés' miatt tapad össze. Meg hogy magától szétválik...!? Olyanról igen, hogy babaolajjal lehet kenegetni és amiatt szétválik vagy kézzel szét lehet húzni pár napos babaolajos kenegetés után. Doki választotta szét akkor amikor nyaralás alatt nem tudott pisilni? Biztos hogy a fertőzés miatt nőtt össze? Nem lehet, hogy Ő is "csak" hajlamos erre?
2013. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Ez volt a korábbi kérdésem, arról, amikor összetapadt neki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Nyaralni most megyünk, azért nem szeretném, hogy megint így járjunk. Alulról, a gát felöl elkezd felfelé "növekedni" a bőr, tehát felfelé egyre szűköl a hüvelynyílás. Tudom nagyon fura, én sem hittem, hogy a gombától ilyet tud csinálni, és mindenkinek, akinek mondom tátva marad a szája.

Annyira összeszűkölt neki a nyílás, hogy nem tudott pisilni sem, amikor a doki megpiszkálta neki, akkor lett egy icipici lyukacska rajta, mint egy gombostű feje, és azon kiömlött a pisi... Pár nap alatt meg szépen lement róla a fertőzés a Canestentől, és a hüvelynyílása is nagyobb lett, akkor szerintem kb 1 cm volt.

De mivel sokszor nézegetem neki, és van amikor kisebbnek, van amikor nagyobbnak látom, azért sokszor elbizonytalanodom...

És amikor a gyerekdokinak mutattam legutóbb, mert azóta mióta kórház lett a dologból már egyszer kentem neki canestennel, mikor úgy láttam kisebb lett a nyílás, és akkor mutattam a dokinak, és azt mondta, hogy úgy tűnik most jó. Pedig akkor is így nézett ki, mint most. Nem tudom érdemes-e még egyszer megmutatni neki....

2013. jún. 6. 14:10
 10/38 A kérdező kommentje:

Elmentünk végül a dokihoz, megnézte, azt mondta nem lát semmi rendellenességet. De tekintettel arra, hogy volt ez korábbi eset, kérjünk majd egy időpontot a Heim Pálba a gyermeknőgyógyászatra, nézessük meg, mert az azért nem olyan gyakori, hogy ilyen nagyon összetapadjanak egy gombás fertőzéstől a kisajkak. És hogy ő nem ért hozzá...de most semmi teendő, ráérünk vele, majd menjünk....az átjárhatatlan szűzhártyát említette még, hogy nézessük meg, nem az van-a dologban...


Úgyhogy ennyi...

Azért kicsit nyugodtabb vagyok így! Majd ha hazajöttünk a nyaralásból, akkor meg megejtjük ezt a gyermeknőgyógyászatot is.

2013. jún. 6. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!