Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hülyén hangzik, de mekkora...

Hülyén hangzik, de mekkora egy 1 év körüli baba hüvelynyílása normálisan?

Figyelt kérdés
Korábban gombás fertőzés miatt a kislányom hüvelynyílása úgy nézett ki, mintha összenőtt volna, meg is ijedtünk rendesen. De kiderült, hogy "csak" gomba, és Canestennel szépen elmúlt, állítólag ez valami védelmi mechanizmus, hogy a fertőzés ne jusson feljebb. Azóta is stresszben vagyok miatta, hogy mekkorának kéne lennie, mert egyszer mutattam a gyerekdokinak, és annyit mondott, hát szerinte most jól néz ki, de hozzátartozik, hogy a dokink nem túl alapos, és nem is igazán bízom benne, mert ekkor is csak rápillantott. Ez kb 2 hónapja volt, és most is úgy látom, mintha kisebb lenne, de egyszer ilyennek egyszer olyannak látom. Elkezdtem kenni megint Canestennel, hátha megint az a baj. Szóval normálisan mekkorának kell lennie?????

2013. jún. 6. 10:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Nem hülye a kérdés, hiszen ha most nem veszik észre pl. azt, hogy nincs a szűzhártyán egy kis nyílás sem, akkor kamaszkorban lehet gond, ha lesz folyása, vagy elkezd menstruálni. Ha csak egy picike nyílás is van, akkor gond nem lehet.
2013. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy azért rendben van. Azért majd ha voltatok a Heim Pálba gyermeknőgyógyásznál, jó lenne ha leírnád hogy mit mondott. Figyelni fogom, kíváncsi vagyok! Addig meg jó nyaralást :)
2013. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen, reméljük jó idő lesz ránk! :)

Írok majd mindenképpen!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2013. jún. 7. 19:01
 14/38 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Voltunk gyermeknőgyógyásznál, bár nem a Heim Pálban, hanem magánnál, mert sokára kaptunk volna időpontot, mert heti egyszer van rendelés csak.

És nem kicsit vagyok dühös!!!

Ez a doki volt a harmadik, aki látta a lányomat, és érdekes módon ő az első pillanatban felállította a diagnózist, miszerint össze vannak nőve a lányom kisajkai!!!!! Azt hittem eldobom az agyam! Mert ugyebár mikor márciusban történt ami történt, akkor nekem ez volt az első gondolatom, és a Heim Pálban frankón hülyének nézett a doki aki látta mondván, nincs összenőve, csak gombás fertőzése van, Canesten és elmúlik! Habár valamit javított a helyzeten, nagyobb lett a nyílás a hüvelybemenetnél, de én mivel még láttam, hogy ez még nem az igazi, elvittem a gyermekorvoshoz, aki szintén hülyének nézett, mosolygott ott magában, hogy semmi rendellenes nincsen ebben, és még odaszúrt, hogy ennyi miatt vittem oda a lányomat???


Egy szó mint száz, most végre, így 4 hónap után valaki legalább hozzászagolt a témához, szinte teljesen össze volt szegénykémnek nőve, nem csak alul, felül is, úgyhogy most felnyitotta a doki neki alul, de mondta, hogy felül nem piszkálta inkább, most kenjük Neogranormonnal egy hétig, utána pedig kapott rá másik krémet, amivel kenni kell egy hónapig, aztán kontorll. Reméljük attól rendbe jön a maradék összenövés, vagy kap rá érzéstenítőt 15 perccel előtte, és megcsinálja ott is.


Utolsó válaszoló! Nálatok mennyi volt a gyógyulás, csak mert most nagyon szenved szegénykém, mert ugye csípi a pisi a sebet, borzalom volt az esténk. Meddig tart ez? Remélem holnap már jobb lesz. Előre rettegek, hogy majd ez begyógyul, és egy hónap múlva kezdődik előlről, ha megint meg kell piszkálni. Borzalom, a szívem szakad meg. Ráadásul még a férjem is húzza az orrát, hogy minek kellett odavinni, széttépetni a gyereket, biztos meg lehetett volna oldani krémmel is. Úgyhogy nagyon jó lelki állapotban vagyok :(

2013. júl. 29. 00:04
 15/38 A kérdező kommentje:

Jah és egyébként most aztán megértett a helyzet, hogy másik gyermekorvost keressünk, úgyis utáltam, de hogy még azt sem bírta megállapítani, hogy baja van a gyereknek, hát ez kész!!!!

Valaki esetleg tud ajánlani valakit a 13. kerületben?!

2013. júl. 29. 00:06
 16/38 anonim ***** válasza:

Szia!


Borzasztó tud lenni a magyar egészségügy, mi is tapasztaltuk már.

Az én lányom már többször átesett ilyenen, mindig összenő, bármit is csinálunk. A mi gyerekorvosunk sem ismerte fel a dolgot.

Egy napnál tovább nem szokott tovább tartani, amíg fáj neki, utóbbi 2 alkalommal szinte nem is volt gond.

Előtte volt, hogy nem akart pisilni, nagyon féltem, hogy mi lesz, de mindig sokat itattam, mert azt mondták, hogy egy idő után úgyse tudja visszatartani, elenged a hólyag, ha megtelt.

Férjednek nincs igaza, nyugi, krém nem szokott segíteni,csak a szétválasztás, ahogy én olvastam, hallottam.

Nektek érzéstelenítéssel csinálta a doki? Megkérdezhetem, kinél voltatok?

2013. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
És még azt kérdezném, mi a másik krém?
2013. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nála voltunk:

[link]

És a másik krém, az Ovestin, ez egy hormontartalmú krém, mert elvileg valami hormonhiány miatt nő össze nekik, vagyis alacsony hormonszint miatt. Ez nem zavarja be a hormonháztartását, mert helyileg szívódik fel, ezt mondta a doki. Meg egyik távoli ismerős kislánya is ezt a krémet kapta.

Érzéstelenítőt igazából nem tudom miért nem kapott most, lehet hogy úgy ítélte meg, hogy nem olyan vastag a hártya, vagy nem tudom. Mert a felső részén hogy nem tudta felnyitni az egészet, mert nem akarta megkínozni, azért azt mondta, hogy egy hónap múlva menjünk kontrollra és akkor menjünk 15 perccel korábban, mint az időpontunk és beérzésteleníti neki. Szóval ha tudod, hogy emiatt akarsz menni, és hozzá akarsz, akkor szerintem kérj így időpontot, hogy mondd ez a gond, és akkor érzéstelenítse be előtte. Ha tudtam volna, hogy ez lesz, én is így tettem volna, bár egy oltástól jobban szokott sírni, mint ettől sírt, és fél perc múlva már vigyorgott az ölemben, úgyhogy annyira nagyon nem fájhatott neki....na de azért mégis jobb úgy... :)


Egyébként Ti milyen utókezelést kaptatok, miután szétválasztották, bármi krém? Még kamillát mondott egyébként a doki, hogy azzal töröljem át, bár arra nem emlékszem hányszor kellene, pelenkázáskor macerás is lenne, úgyhogy kiskádban fürdettem tegnap és a vízbe főztem bele a kamillát, abban fürdettem, szerinted jó így is?

2013. júl. 29. 15:39
 19/38 anonim ***** válasza:

Jobban van amúgy a lányod?

Az ovestint már pedzegették többen is, de végülis azt mondták, inkább ne használjuk.

Minden doki mást mondott, pl. betadinos gézlapot kellett betenni, tornáztatni, kenegetni, Avitaminozni, de semmi nem vált be.

A kamillás fürdőt is mondták többen, ártani biztos nem ártasz vele.

Lányomnak eddig mindig érzéstelenítés nélkül csinálták, de lehet, hogy csak jobb lenne azzal.

És kedves, normális a doki?

2013. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem írtál privátban, most olvastam. Akkor ezért nem is értettem, hogy hogy van ez a gombás fertőzéses összenövéses dolog...de akkor nem úgy ahogy gondoltátok. Azért jó, hogy végre tudjátok hogy ez van. A kislányomnak kétszer csinálták. Az elsőnél aznap meg másnap sírt ha pisilt, a másodiknál egyszer sem-nem is értem hogy miért nem de szerencsére akkor nem. Én is úgy tudom, hogy magától nem jön szét. Mi babaolajjal kenegettük hogy szétnyíljon, de nem segített. Az ovestint én is hallottam hogy jó is meg nem is. Nem próbáltuk, mégiscsak hormontartalmú és klimaxra van. De ha gyerekeknek nem szívódik fel akkor a klimaxos nőknek sem? Akkor mi értelme? Nem fura? Érzéstelenítőt egyszer sem kapott. Annyira biztos nem is fájt Neki, inkább az volt rossz hogy le kellett fogni. Csak pár pár mp-et sírt. Nem emlékszem még miket írtál...
2013. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!