Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hülyén hangzik, de mekkora...

Hülyén hangzik, de mekkora egy 1 év körüli baba hüvelynyílása normálisan?

Figyelt kérdés
Korábban gombás fertőzés miatt a kislányom hüvelynyílása úgy nézett ki, mintha összenőtt volna, meg is ijedtünk rendesen. De kiderült, hogy "csak" gomba, és Canestennel szépen elmúlt, állítólag ez valami védelmi mechanizmus, hogy a fertőzés ne jusson feljebb. Azóta is stresszben vagyok miatta, hogy mekkorának kéne lennie, mert egyszer mutattam a gyerekdokinak, és annyit mondott, hát szerinte most jól néz ki, de hozzátartozik, hogy a dokink nem túl alapos, és nem is igazán bízom benne, mert ekkor is csak rápillantott. Ez kb 2 hónapja volt, és most is úgy látom, mintha kisebb lenne, de egyszer ilyennek egyszer olyannak látom. Elkezdtem kenni megint Canestennel, hátha megint az a baj. Szóval normálisan mekkorának kell lennie?????

2013. jún. 6. 10:51
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Ja....orvosilag nem tudok segíteni, messze vagyok Pesttől. Nekünk is neugranormont kellett kenegetni bele a nyílásba, 10napig, kontrol nem volt. A doki mondta, hogy húzogassam szét, hát húzogattam minden este és napról napra láttam hogy egyre jobban tapad össze-egyébként most is, újra meg kell majd csinálni.
2013. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Még mindig én...ez is egy ilyen kérdés, mostanában válaszoltam ide is. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ma hogy volt a kislányod? Rendben van már? Remélem igen, de ha nem, holnapra szerintem már nem fog sírni pisinél :) Hát egyenlőre ennyi, jó éjt.

2013. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Ovestin helyileg hat, gondolom úgy, mint mondjuk az olyan spirálok, amik hormontartalmúak, tehát helyileg fejtik ki a hatásukat, de nem szívódnak fel...gondolom, mert azt mondta a doki, hogy a hormonháztartást nem befolyásolja, helyileg hat, nem lesz belőle gondja...remélem így is van. De szerintem igen, mert ha jól emlékszem hüvelyszárazsága, meg ilyesmikre van egyébként...


Azt meg hogy nem úgy van, ahogy gondoltuk, a dokinak köszönhető, aki először látta és totál hülyének nézett mikor mondtam neki, hogy úgy látom mintha össze lenne neki nőve. Erre közölte, hogy nincs összenőve, ez csak gombás fertőzés! Számomra a mai napig érthetetlen, hogy hogyan állíthatta azt, hogy nem?! Milyen orvosok ezek?! :(


Na mindegy, majdcsak túlleszünk rajta.

A doki egyébként nagyon kedves, nekem meggyőző is volt, szóval én kenni fogom az Ovestinnel, már meg is vettem.

A kincsem pedig...hát délutánig még elég sírós volt a pisivel-kakival, nagyon sajnáltam, úgy csimpaszkodott belém szegénykém :( És a kenegetést is hagyta ha csak sima pisi volt, és nem piszkáltam előtte túlzottan törölgetéssel. De azért volt pár harcunk, remélem a holnap már jobb lesz! De gondolom napról napra jobb és jobb lesz. Vajon mikortól nem fáj már egyáltalán neki, úgy értem hogy a kenegetést sem fogja bánni?!

2013. júl. 29. 22:27
 24/38 anonim ***** válasza:

Én az vagyok, aki a dokiról érdeklődtem.


Az én lányom is rosszul tűrte a "macerálást", mikor már nem fájt akkor is. Nem csodálom mondjuk, főleg, hogy ő már nagyobb is, mint a te lányod.

5 éves, 2 éves kora óta járunk, kb. félévente.

Én attól is félek egy kicsit, nem okoz-e ez majd benne gátlásokat, szorongást. Főleg, ha ezzel tényleg addig küzdünk, amíg nem kezd menstruálni.

Amúgy egyre több ilyenről hallani, hogy újra és újra összenő, lányomra azt mondják, hajlama azért van, mert fehér, érzékeny bőrű. Meg ki tudja, miket eszünk össze, pl. a hormonos húsok.

Hátha segít az Ovestin, mi mi sem mertük még használni eddig, de lehet, egy próbát megérne.

2013. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Egyik ismerős kislányának is az ovestint javasolták, kenték is gy ideig, talán egy-két hétig, de aztán abbahagyták, tehát nem kenték addig, míg a doki mondta, de nem volt azóta sem problémája vele, pedig már évekkel ezelőtt történt. Most hogy emiatt vagy nem, azt nem lehet tudni, de én biztos, hogy kenni fogom, pont emiatt...

Annyira nem lehet veszélyes, ha sok gyereknek ezt javasolják, én ebből indulok ki.


Hát ezek szerint mindkét nemet megverte egy kicsit a mindenható egy nemiszervi kínnal, de tán ez még kellemetlenebb, mint a fitymaszűkület, mert azt tényleg meg lehet akadályozni, ha figyel az ember rá.

Jajj szegénykéim :(

2013. júl. 30. 09:54
 26/38 anonim ***** válasza:

Na igen, 2 éves a kisöcsi és fogalmam nincs, mi legyen a kukijával, mindenki mást mond, nem tudom, mi a jó döntés.

Utánanéztem a dokinak, jókat olvastam, lehet, hogy most majd hozzá megyünk. És ha mondja a krémet, kipróbáljuk, pár hét kenés csak nem okozhat galibát.

2013. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Szerintem sem ezen a pár héten múlik :)

Remélem beválik!!!! Nagyon bízom benne!

2013. júl. 30. 10:53
 28/38 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én is utálom, hogy orvos-orvos és mond ezt is azt is. Ellentétes dolgokat. Ez azért nem olyan mint a pszichológia, kicsit határozottabban egyetérthetnének, hogy jó vagy nem jó a kenőcs. De lehet, hogy én is veszek majd. Kislányomnál nem volt nagy gond, hogy kenegettem utána. A legtöbbször simán engedte. Amiatt viszont én is nagyon félek, hogy ez kihat-e később a szexuális életére. Nem akarom hogy emiatt majd szorongjon, féljen vagy bármi gondja legyen, de megcsináltatni muszáj...

Az én kislányom egyébként inkább sötét bőrű, egyáltalán nem érzékeny. Szóval ez sem lehet biztos :)

2013. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Igen, elég kétségbe ejtő, hogy nem értenek egyet ilyen kérdésekben. De ez már csak így van, több területen is.

Pl amikor vártuk a lányomat a 10. hétig pecsételő vérzésem volt, egyből doki, sztk. Ott a doki kapásból felírt valami hormontartalmú gyógyszert, és mikor megkérdeztem, hogy mivel ez hormon, nem okozhat gondot a babánál? Erre feldühödött, hogy akkor nem ír fel semmit, és összegyűrte a receptet. Hát patakokban folyt a könnyem, mikor kijöttem, hogy micsoda paraszt, mi lesz most velünk! Aztán leutaztam vidékre a jó öreg magán dokimhoz, akkor megnyugtatott, hogy nem kell ide hormon, minden rendben lesz, nem is adott semmit, és szerencsére nem is volt gond. Viszont rengeteg embertől hallom, hogy ők viszont egyből megkapták ezt a hormonos gyógyszert (többek között nemrég a sógornőm is), és hát náluk sem volt semmi gond, a baba is egészséges. Szóval itt is az egyik ezt mondja, a másik azt, hogy melyik a jó, ki tudja...

2013. júl. 30. 13:42
 30/38 anonim ***** válasza:
A privátos vagyok... hát tényleg jó nagy paraszt volt a doki!!!!
2013. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!