Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hülyén hangzik, de mekkora...

Hülyén hangzik, de mekkora egy 1 év körüli baba hüvelynyílása normálisan?

Figyelt kérdés
Korábban gombás fertőzés miatt a kislányom hüvelynyílása úgy nézett ki, mintha összenőtt volna, meg is ijedtünk rendesen. De kiderült, hogy "csak" gomba, és Canestennel szépen elmúlt, állítólag ez valami védelmi mechanizmus, hogy a fertőzés ne jusson feljebb. Azóta is stresszben vagyok miatta, hogy mekkorának kéne lennie, mert egyszer mutattam a gyerekdokinak, és annyit mondott, hát szerinte most jól néz ki, de hozzátartozik, hogy a dokink nem túl alapos, és nem is igazán bízom benne, mert ekkor is csak rápillantott. Ez kb 2 hónapja volt, és most is úgy látom, mintha kisebb lenne, de egyszer ilyennek egyszer olyannak látom. Elkezdtem kenni megint Canestennel, hátha megint az a baj. Szóval normálisan mekkorának kell lennie?????

2013. jún. 6. 10:51
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én vagyok az a válaszoló, aki a dokiról érdeklődtem.

Hogy vagytok mostanság?

Voltunk a lányomnál egy új helyen, ott nem estek neki kapásból, hanem azt mondták, itthon kenegessük ovestinnel és pár nap után próbáljam én szétpiszkálni.

Nagyon bízom benne!

2013. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekünk most hétfőn kell visszamennünk az Ovestin kenegetés után. Nekünk muszáj volt szétszedni, annyira nagyon össze volt nőve, hogy már zavarta a pisilésben, tehát pangott a pisi a hártya mögött, ami fertőzésforrás, és meg kellett szüntetni minél hamarabb. Egyébként lehet neki sem csinálták volna meg egyből. És ezért is hagyta meg a pici összenövést, amit nem tudott szétválasztani, hogy hátha a krém megoldja.

Egyébként ha nem nagy az összenövés, akkor a krémtől is szét tud válni, úgyhogy biztos használni fog Nektek!!! :)

2013. aug. 31. 11:15
 33/38 A kérdező kommentje:

Ma voltunk kontrollon, és nagyon jó híreket kaptunk!! :)

A krém hatására a maradék összenövés is szétvált, így nem kellett már csinálni semmit vele, kvázi meggyógyult :) Azt csak mellesleg jegyezte meg a doki, hogy remélte, hogy így lesz, mert még ha érzéstelenítésben csinálja is a szétválasztást, mivel a hüvelynyílás feletti részen volt az összenövés, be kellett volna metszeni kicsit, és mivel a lányom nagyon erős és "menekülős", ketten sem nagyon tudjuk biztosan lefogni teljesen, félő, hogy sebet ejt ott, ahol nem kellene. De így szerencsére ezt megúsztuk.

Annyit mondott még egyébként, hogy még 2 hónapig heti 2x kenjük az ovestinnel megelőzésképpen, valamint heti 1x kamillás lemosás. Az esti fürdés után pedig egyszer húzzam szét neki, mint mikor bekentem neki, és akkor ha kezdeti összenövés lenne, akkor szét is válik ennyitől. Fél év múlva hívott kontrollra, 2 évesen.


Hát remélem ennyi megoldja a problémát örökre!!!


Úgyhogy biztos nálatok is megoldja a gondot az Ovestin! :)

2013. szept. 2. 22:33
 34/38 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is már többször írtam... és akkor mégis kenitek, kentétek, mertétek kenni ovestinnel? Mert ugye az hormontartalmú-kislányomnak is lassan újra aktuális lesz a doki, mert lassan teljesen összenő :( De örülök, hogy Nálatok minden rendben van!
2013. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Hát a doki nekem azt mondta, hogy helyileg felszívódó, tehát a hormonháztartást nem fogja felborítani, konkrétan azt mondta, hogy ebből nem lesz semmilyen gondja később! Másrészt annyira ici-picit kell belőle használni, hogy az egy havi kenés szinte meg sem látszik a tubuson, szinte semmi nem fogyott belőle. Harmadrészt mivel a kislányoknál az alacsony hormonszint okozza a gondot az arra hajlamosoknál, ezért valahogy csak ki kell kezelni, és látva a sok anyukát, akik már többedszer hordják a kiscsajszijukat szétválasztatni, hát...igen, nem nagyon hezitáltam, kentem neki. :)

Reméljük ennyivel meg is úsztuk!

2013. szept. 3. 10:21
 36/38 anonim ***** válasza:

Mi végül is pár nap kenegetés után abbahagytuk, mert beteg lett a lányom, nagyon lázas volt. De a pár nap után mintha láttam volna változást.

Most este megint elkezdtem kenni.

Nekünk is a hormontartalma miatt nem javasolták régebben, de ez a doktornő egyértelműen ajánlotta.

Egy próbát megér, ha itthon meg tudnánk oldani és nem kellene szegénykémet nőgyógyászhoz hurcolni félévente, akkor nagyon boldogak lennénk!


Örülök, hogy nálatok jól alakultak a dolgok!

2013. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy áll azóta a dolog? Az egyik válaszoló vagyok.
2014. nov. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, azóta minden ok!

Egy alkalommal pár hónapja kicsit úgy láttam, mintha megint kezdődne összenőni, vagyis pár milliméteren olyan fura volt. Úgyhogy bekentem neki megint a krémmel 2 este és vagy csak hallucináltam, vagy el is múlt tőle.

Szóval nézegetem néha...

Nemrég pedig szobatiszta is lett, a doki azt mondta, hogy addig esélyesebb...szóval az is kilőve, reméljük ennyivel megúsztuk! :)

2014. dec. 28. 23:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!