Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi baja lehet a 15 éves...

Mi baja lehet a 15 éves lányomnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányommal mostanában elég nagy gondok vannak, de nem tudok vele beszélgetni. Utolsó nap felhívott az osztályfönöke, hogy vágásokat vettek észre a lányom kezén, és nem egyet vagy kettöt. Régóta selytettem, de nem tudtam biztosan, hogy ezt teszi, azt hittem, csak beképzelem magamnak. Azt is mondta a tanárnö, hogy durva dühkitörései

vannak, és nem volt hajlandó beszélgetni a pszichológussal. Amikor hazajött, próbáltam finoman utalni az incidensre, de rögtön ideges lett, felkapott egy vázát, a falhoz vágta, majd becsapta az ajtót és leszakadt a függöny. Hallottam, ahogy sír.

Mi baj lehet? Jó tanuló, jók a jegyei, mindenki szereti, intelligens és okos. Akkor meg mért teszi ezt magával? Mit csináljak vele?



2013. jún. 18. 13:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Lelki problémája van. Valami dühíti. Azért vagdossa magát, hogy a fizikai fájdalom kicsit elnyomja a lelkit. Aztán, hogy mi bántja, azt nagyon nehéz lesz kideríteni.
2013. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami komoly lelki baja lehet.Attól hogy valaki jó tanuló,okoss..stb..próbálj meg vele beszélgetni..ha egyszer nem sikerült,próv

báéld meg még egszer...tapasztalatbol mondom..

2013. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
*próbáld.az igaz hogy nehéz lesz kiszedni belőle..
2013. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
De úgy megijedtem, mikor csak úgy a semmiböl a falnak csapta a vázát... nem tudtam, mi történt hirtelen, csak annyit mondtam, hogy "Van kedved beszélgetni? az oszid szerint többet kéne..." és akkor csat... meg úgy lement a függöny... Annyira hirtelen volt, nem értem...
2013. jún. 18. 13:19
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
nem megérteni kell, hanem elvinni egy pszichológushoz mielőbb!
2013. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
amúgy mikor ölelted át utoljára és mondtad neki hogy szereted? Nem köcsögségből kérdezem, de tényleg érdekel.
2013. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%
Vidd el pszichológushoz. TE VAGY az anyja, TE mondod meg, hogy igenis megy. Ha nem hajlandó beszélni vele, akkor majd a köv. alkalommal. Ha akkor se... annál tovább tart az egész - ezt tudatosítsd benne. Tudnod kell, hogy magától ez a probléma nem fog megoldódni, ne várd meg, míg még jobban maga ellen fordul.
2013. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
lelki probléma. Nem feltétlen otthoni gondok, persze az is lehet, nem érzi, hogy szeretitek. De iskolai is lehet, ha "bántják" a társai, esetleg fiú miatt is lehet, vagy tanár miatt. Beszélgetni kéne vele, és pszichologus!
2013. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerelmi bánat?Szörnyen le tudja törni az embert lelkileg,hajlamos vagy érzékennyé és olykor dühössé válni,elzárkózol a világ elől.Talán még az önbántalmazás is eszedbe jut,hogy enyhíts a szenvedéseiden...
2013. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Két nappal ezekött öleltem meg utoljára, és azt is mondtam neki, hogy szeretem, és ha szeretne, velem bármikor beszélgethet... mert sírt (félreértés ne essék, nem csak ekkor ölelem meg, de ez volt az legutóbbi alkalom.). Megkérdeztem, fiú? ö meg bólogatott. Szerelmes, de azt hiszem, nem kölcsönös... :/

A pszichológust nem eröltetném, elég hevesen szokott reagálni rá... Ha egy egyszerü BESZÉLGETÉS gondolatára velem, az ANYJÁVAL széttört egy vázát, mit szólna a pszichológusra...?

2013. jún. 18. 15:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!