Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti beadatjátok a Rota vírus...

Ti beadatjátok a Rota vírus elleni oltást? érvek és ellen érvek?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni....egyik nap azt mondom igen,de a másik nap már nem is tűnik olyan jó ötletnek. ti mit gondoltok? most vonatkoztassunk el a pénztől.
2013. szept. 29. 08:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
nem,mivel az csak egy vírus ellen véd.azon kívűl elkaphat még hányásos-hasmenéses vírust.nem fogja abban megvédeni.viszont ellene sem vagyok.ha nyugodtabbvagy úgy hogy megkapja,és anyagilag sem terhel meg,akkor nyugodtan.
2013. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi beadattuk a háziorvos javaslatára. Nem bántuk meg.

A szomszédunkban az egyik kisfiú (ikrek) befulladt, 6 nap kórház. Amint hazajöttek, hányás-hasmenés. A kórházban elkapta a Rota-vírust. A többi vele egykorú kicsi 2 napon belül újra kórházban volt infúzión, az ikrek nem.

Tény, nem véd meg teljesen, de ha két hét kórházat és folyamatos infúziózást meg lehet úszni némi hányás-hasmenéssel, szerintem már megérte.

2013. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Beadattuk mert a lányos aorta stenosisos.....mindentől védenk kell, de alapvtően nem kapta volna meg.
2013. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
En is azon a velemenyen vagyok mint az elso valaszolo. Ismeros beadadta es megis rotas lett a gyereke. Sajnos ami ellen ved az a legritkabban elofordulo virus fajta. Ami a leggyakrabban elojon az ellen nem ad vedettseget. Mi nem eltunk vele. Nem elunk rossz anyagi helyzetben nem azert nem kapta meg. Agyhartya ellen meg hasonlo veszelyesebb betegsegek ellen amirol tudom h megvedi azt beadadtam neki. Persze ezt mindenki maskepp latja h megnyugszik attol h megkapta. Mondjuk nekem mar ott kiverte a biztositekot h ez mar szajon at beadando. Minden nyavajara lehet szurni az nem baj. De egy ilyen draga gyogyszert adjunk szajon at hatha kikopi visszaboffenti. Lehet sokan nem fognak egyterteni velem es le fognak pontozni miatta. Sajnos nem vagyunk egyformak de le nem beszelek rola senkit. Ha ugy erzi h be akarja neki adatni tegye ha ettol megnyugszik es nyugodtabban alszik majd. Ninvs ezzel semmi baj. :-)
2013. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem! Nem adatok neki be nem kötelező mérget. Ha annyira hasznos lenne, ingyen vagy pici pénzért adnák. Ráadásul nem egy régi oltóanyag, tapasztalat hiányában nem ismerik a hosszú távú mellékhatásait.

NEM ADATOK BE NEKI NEM KÖTELEZŐ VÉDŐOLTÁST.

Van egy ismerősöm, minden ajánlott védőoltást beadatott a gyerekének. Annak a gyereknek azóta sincs egy olyan hónapban, hogy ne legyen beteg. Pedig 8 éves.

Megnéztem egy konferenciát, igaz nem magyar nyelven van, hát brutális dolgok vannak a védőoltásokról. Szóval nem SOHA!

Sajnos nagyon sok olyan betegség van amitől kórházba kerülhet a gyerek, egy síma nátha is odaküldheti. Nem védhetjük meg mindentől. Rota elleni oltás egy hatalmas nagy üzlet.

2013. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%

Természetesen beadatnám. Nem is értem azt az érvet, hogy "nem véd mindegyik típus ellen". És? Ha már csak felére csökken az esélye annak, hogy elkapja, már megérte.

Ennyi erővel a biztonsági övet se kapcsoljuk be a kocsiban, mert nem biztos, hogy megvéd. Akkor meg minek?



De tessék, összeszedek neked innen, gyakoriról néhány ezzel kapcsolatos választ:

"Sajnos a bizakodás és a reménykedés, miszerint az én babámmal nem lesz ilyen gond nem sokat ér. Nálunk ikrek kapták el 11 hósan, pár nap (egy hét ) alatt lefogytak 9 kilóról 6.5 kg - ra a kórházi kezelés ellenére, napokig életveszélyben voltak. Nem hallottam előtte erről a betegségről, hidegzuhanyként ért az egész. Amúgy a kórházi kezelés alatt, a kiesett munka, a rengeteg pelus, a mi ellátásunk miatt sokkal többet költöttünk, mint amibe a két gyerek oltása került volna. Ezt is kell mérlegelni.

Azóta beadatjuk mindegyik gyerekünknek az oltást, pedig gondolhatja mindenki, hogy egy 6 gyerekes családnak sem feltétlenül könnyű ennyi pénzt kiköhögni."


"Nálunk sajna végigment a rota az ovis csoporton. Mi beadattuk anno, és most csodák csodájára a fennmaradt 8gyerek között volt a fiam is, és még négy olyan gyerkőc akinek be lett adatva.

De ha összeszámolja valaki, hogyha nem adatja be, a gyerkőc véletlen elkapja, mennyit fog fizetni a gyógyszerekért, és az esetleges kórházi ellátásért mert oké, ingyenes az ellátás, de oda is kell egy csomó mindent bevinni, sőt sajnos nálunk már úgy van, hogy mi vigyünk be a saját ellátásunkra gyógyszert, mert a kórháznak nem futja.

Barátnőm kisfia is elkapta, ott csak a nagyobb gyerkőc volt beoltattva. Kiskunhalason kötöttek ki a fertőzőn, másfél hétig jártak a szülők Kecskemétről Halasra....:( ez már több mint 40. :( "


"Nekem ikerlányaim vanna, mi beadattuk nekik. Eleve úgy futottunk neki a gyerekvállalásnak, hogy félretettünk pénzt, így mikor terhes lettem, abból mindent megvettünk, az anyasági támogatásból pedig ki tudtuk váltani mindkettőnek az oltást. És nem bántam meg, mert az apjuk és én is, elkaptuk, mint kiderült a rotavírust, azt se tudjuk honnan. Rendesen kifeküdtünk, a lányainknak viszont semmi baja nem lett. Az egyik egy nap hányt, de csak egyszer."


Az oltásellenzős embereknek meg azt ajánlom, hogy ne az ezotv-ből meg hasonló hülyeségekből tájékozódjon.

2013. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

"Az oltásellenzős embereknek meg azt ajánlom, hogy ne az ezotv-ből meg hasonló hülyeségekből tájékozódjon."


Hány hivatalos-igazi, létező- konferenciát, tanulmányt linkeljek neked? Persze ezek nem könnyen elérhető dolgok és magyarul szinte semmi sincs, hisz nálunk még a gyógyszergyári lobbi nagyon is működik. Amíg az államnak hatalmas érdeke van a védőoltásokból, addig nem is lesz magyar tanulmány.

Én nem mondtam, hogy ne adassa be. Mindenki azt tesz amit akar, amit jónak lát. Én belemélyedtem a témába, miután konkrétan ismerek két gyereket akiknél a védőoltásnak komoly-életreszóló következményei lettek.

Most bemásoltál két mondatot, akiknél súlyos következménye lett a rotának. Ez fölösleges pánik keltés. Hány esetet másoljak be, amikor kis betegségekből lett komoly betegség? Inkább nem teszem, mert onnan kezdve az arra érzékeny szülőknél olyan aggodalom alakulna ki, hogy egy sima tüsszentésben halálos betegséget látnának.


Én leírtam a véleményemet szerintem kultúráltan, kérnélek te ne ásd alá a véleményemet ilyen megalázó ezo tv-s beszólásokkal. Sokkal komolyabb dolgokról van szó.

2013. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Most kapcsolódtam be és erre reagálnék:"Hány hivatalos-igazi, létező- konferenciát, tanulmányt linkeljek neked?"


Egyet minimum! -> angol, német, vagy magyar nyelven. Köszönöm!

2013. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Egyetertek. En is a sajat velemenyemet mondtam el es amit gondolok. Senkit nem beszeltem le rola senkit nem koptem azert mert mast gondol. Nem is ez volt itt a kerdes. Probalj meg a temanal maradni. Nem mast kopdosni. Szimplan ha kotekedni akarsz allj odebb.

En is tudok ellenpekdat. Beadadtak es megis 1 hetig volt a kisfiu kirhazban miatta. Mindenkinel mas es mas van. Nem torvenyszeru ha beadatod h bqj lesz de az sem ha nem adatod be. Ezert van az h mindenki eldontheti. Es ezt tartsd tiszteletben amig a dontesedet is abba tartjak. A hulye biztonsagi oves peldadat meg tartsd meg magadnak a kerdezonek valaszolj ne masokat kritizalj. Mi oda tudtuk irni h ez a mi velemenyunk nem rabeszeles. De te? Mindenkit lenezel. Gratulalok ertelmi szint otos.

2013. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
2013. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!