Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » El kellene vinni "ennyi"...

El kellene vinni "ennyi" miatt az orvoshoz?

Figyelt kérdés
11 hónapos lesz a fiam, szombaton náthás volt, de szívtuk az orrát, másnapra már el is múlt. 1 hét alatt jött ki 3 foga, (gondolom) emiatt éjszaka nyűgös volt, többször ébredt, pedig amúgy jó alvó. Tegnap este egy órán át a nagymamája vigyázott rá, míg nekem el kellett ugranom valahova, addig állítólag csak egy krémtúrót ettek, majd este elkezdett köhögni, és mikor meg akartam szoptatni (alvás előtt még cicizik) elkezdett öklendezni és kihányt mindent (az ebédre evett főzelékig visszajött minden). Megijedtem én is, a párom is, most hányt először. Utána adtam neki kamillateát és egy kicsi (kb. 50 ml) anyatejet üvegből (nehogy a cicin megint öklendezzen), ezt elfogadta, nem is jött vissza neki semmi. Éjfél körül nagyon sírt, de akkor (szerintem) a foga miatt, mert ahogy bekentem neki dologéllel vissza is aludt, 6 körül kelt. Akkor kapott megint egy kicsi tejet, és most megint alszik. Mitől hányhatott? Lehet összefüggés a nátha-köhögés-hányás és a fogzás között? Nem akarom túlreagálni, de elvigyem orvoshoz? Vagy kihívjam a gyerekdokit? Mire figyeljek? Láza amúgy nincs/nem volt. Köszi a válaszokat előre is!

2014. márc. 25. 08:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

10-es:

8-as vagyok.

Ha figyelmesen olvastál (volna) akkor látnád, hogy azt írtam: ne adjon SZÁRAZ KÖHÖGÉSRE VALÓt, valamint a komment elején rögötn azt is, hogy ÉN ELVINNÉM ORVOSHOZ!


...de azért örülök én is :)

2014. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a valaszokat, de sajat tapasztalatbol elvinnem. Fiam (1 eves) penteken kohogott 1-2 szer, szombat lazas volt addig, amig be nem adtam a lazcsillapitot, vasarnap jol volt, hetfon megint kohogott, de mar tobbet, kedden elvittem a dokihoz es tudogyulladasa volt.
2014. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer. Megszakértette a dolgot a gyógyszertáros nénink is, szerinte attól hányt a gyerkőc, hogy valami szmlötyi van a torkán, ami köhögésre ingerli, és ez a sok köhögés vezet(ett) hányáshoz. (Próbáltam megszoptatni egyszer napközben is, de nem ment, öklendezett, nem is erőltetem, este talán majd megint fejek neki.) Most Salvus vízzel párologtatunk, kapni fog Cebiont és ivott egy Normaflore-t is a hányás miatt. Vettem Nasivint is, ha folyna az orra majd csöpögtetek neki.
2014. márc. 25. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!