Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A ti dokitok mit vall a baba...

A ti dokitok mit vall a baba fütyijével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éves kisfiam fütyijét ma délelőtt hátra rántotta a doki! Kegyetlen volt, azóta én is itthon bőgök a kisfiammal és egy kicsit szidom is magamat hogy hogyan engedhettem meg ezt a barbár módszert az orvosnak! :(

Minden orvos mást mond, másképp csinálja az egészet és most nagyon elbizonytalanodtam... Főleg hogy mindennap vissza kell menni a kínzás tetthelyszínére egy hétig! :(

Nálatok hogy volt, hogy alakult ez az egész? Kisfiús anyukák, kérlek válaszoljatol, mert nagyon ki vagyok :(



2015. jan. 19. 12:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Jézusom! Én rögtön keresnék egy másik gyerekorvost! Kisfiam 16 hós de még soha nem nézte a dokink a kukiját, és határozottan kijelentette már az elejétől hogy ne piszkáljuk/húzogassuk neki! Biztos hogy a rendelő közelébe se mennék többet!
2015. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Én gyermeksebészeten dolgozom. Naponta legalább 10 ilyen gyerkőc jön. Másfél-két éves korig hozzá sem szoktak nyúlni, utána ha van szűkület akkor hetekig kenőcsös kezelés, utána mikor már csak letapadás van akkor helyi érzéstelenítés mellett óvatos leválasztás, majd otthonra is lidocain kenőcsöt kell venni és naponta kenni, hogy ne fájjon.

Hátrarántani senki nem szokta, pedig 20 orvos dolgozik itt.

2015. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

a gyerek két éves koráig nem szabad erőltetni semmit, csak amíg engedi

a mi dokink is pár hónaposan(!) hirtelen hátrarántotta, de hál ég semmi baja nem lett és így én orvost váltottam.

2015. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk azt szokta mondani a doktornő, hogy fürdés után óvatosan hátra lehet húzni, de csak ameddig megy, erőltetni nem szabad. Ő is óvatosan hátra szokta húzni amikor vizsgálja. A hátrarántás szörnyen hangzik :(. Szegénykém! :(
2015. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egész pici volt a fiam, amikor egészséges rendelésen egy helyettesítő doktornő megnézte a kukiját, de nagyon óvatosan. Neki már akkor se volt letapadva. Mondta is, h innentől óvatosan nézni rendszeresen és tisztán tartani. Most 5 éves és semmi baj nem volt vele.
2015. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondta a gyerekorvos, hogy fürdetésnél óvatosan, amíg megy hátrahúzni, de nem szabad erőltetni. Aztán egyszer be is gyulladt neki, akkor a gyerekklinikán egy nagyon kedves dokibácsi bekente érzéstelenítő krémmel és 10 perc múlva finoman lefejtette a letapadt bőrt, úgy hogy a 1,5 éves fiam meg se nyikkant, holott be volt gyulladva szegénynek. Szóval orvos és orvos közt hatalmas külömbségek vannak. Én úgy tudom, nem is szabad így feltépkedni, mert hegesedik, és ezáltal kialakul az igazi fitymaszűkület.
2015. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
*különbségek
2015. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Miért kell rángatni egy ilyen pici babának? Nálunk a gyerekdoki mondta, ha a húgycsőnyílás szabaddá tehető, nem kell foglalkozni vele mert 5 éves korig általában magától rendeződik.
2015. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 gyerekorvosunk is van / volt, költözés miatt.

Mindegyik azt mondta, hogy fürdés után óvatosan hátra kell húzni, amíg lehet, erőltetni nem szabad.

Tancásadáskor meg szokták nézni a kukiját, óvatosan hátrahúzták, soha nem rángatták neki.

Fiamnak nincs lenőve egy picit sem szerencsére.

Szegény kisfiad :( Kitartás!

2015. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Hát most csak még jobban elkeserettem! :(

És most szerintetek mitévő legyek? Most egy hétig mindennap kell hozza mennünk, fertőtleníti neki meg ilyenek... Hát remélem többször most nem huzogatja meg neki mert borzalmasan fájhat... :(

Kaptam krémet meg fájdalom csillapítót is meg borogatnom is kell! Hát szörnyen macerás! Most nagyon haragszomagamra! Pedig eddig nem volt semmi problema a dokival, de gondolkodom a váltáson, teljesen tanácstalan lettem.:(

2015. jan. 19. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!