Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasfájás okozta sírással...

Hasfájás okozta sírással kapcsolatos tapasztalatok? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hetes korától hasfájós, tény, hogy nem a legdurvább fajta, van, hogy sír miatta, de olyan is, hogy csak nyöszörög. A múlt héten már csak egyszer-egyszer panaszkodott, úgyhogy elhagytuk az espumisant. Aztán a péntek esti fürdetés előtt olyan velőt rázó sikításban tört ki, hogy halálra rémültünk. Próbáltuk a szokott módokon megnyugtatni, de semmi nem hozott enyhülést, a végén már az életéért aggódtunk, annyira sikított szünet nélkül. Ötletünk sem volt, hogy mi baja lehet. Olyan 40-60 perc után is csak az hozott enyhülést, hogy szinte beleájult a sírásba/visításba.

Annyira nem tapasztaltunk még ilyet, hogy végső kétségbeesésünkbe mentőt hívtunk (persze azt még korábban, nem egy óra elteltével). Mire kiértek, a gyerek teljesen kimerült, a mentőben már megnyugodni látszott. A mentőben és a kórházban is "hasfájásként" aposztrofálták ezt a számunkra borzalmas eseményt, ami egyébként azóta nem ismétlődött meg, bár a baba kedélyállapota továbbra sem a régi. A vizsgálatok eredménye hál'istennek negatív lett.

Szóval ami érdekelne, hogy egy szimpla csecsemőkori hasfájás tényleg tud ilyen ijesztően kinézni? Kérlek, írjátok le az ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat, mert mi sajnos továbbra sem vagyunk teljesen nyugodtak.



2015. febr. 10. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
igen,sajnos ez így van. a hasfájásnak vannak fokozatai. ez a legrosszabb :-( ritkább ahogy nézem,de sajnos van ilyen. nekünk 4hónap ilyen volt :-( volt,hogy az ütő megállt bennem,annyira ordított. máskor már én sírtam vele. annyiszor vittük mi is orvoshoz,ügyeletre,heim pálba mindenhová, az egész gyógyszertárat kipróbáltuk. a gyerekorvos azt mondta,vannak babák akik nehezen emésztenek,amíg tejet kap ez lesz. most 5hónapos jobb a helyzet szerencsére,azt hiszem javult az emésztése. és igen,a kedvüket is elveszi,a legrosszabb időszakban szegénykém kevesebbet játszott,kevesebbet gagyogott,látszott,hogy rossz kedve van,olyan kis megviselt volt. mennyi idős a baba? mit eszik? hordozod őt? tudom,hogy sok anyuka idegenkedik tőle,de én úgy húztam ki azt az időszakot,hogy hordoztam. akkor nem üvöltött ha hordoztam,vagy ha szoptattam. mondjuk volt 1x egy olyan durva üvöltése,hogy a hordozóba nem tudtam belerakni, csak ráhúztam a mellemre nagy nehezen és nyúltam is a telefonért. de még ettől is van rosszabb! a rendelőben olyan baba volt, na végig így üvöltött,halottuk ahogy mondta az anyukája az orvosnak,hogy már véreset kakil a gyerek és,ohy ő ezt már nem bírja idegileg :-( ez egy nehéz időszak,az biztos.ha szeretnél tanácsot kérni,nyugodtan írj privátot.
2015. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ja és ilyenkor hagyd a fürdetést,gyorsan vedd fel. jobban kétségbe esik,ha leteszed. én hagytam ilyenkor a francba

1-es

2015. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Természetesen a fürdetést hagytuk, hiszen az életéért aggódtunk, de épp az volt az ijesztő, hogy imád fürdeni, és ha fáj is a hasa, a vízben mindig megnyugszik. Most bele sem tudtuk tenni.

Egyébként még csak nyolc hetes, anyatejet és tápszert is kap, most az eset hatására váltottunk, beba sensitevet írt fel a doktornő.

2015. febr. 10. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor csak még jobban bepánikol,mert gondolom letettétek levetkőztetni. csak azt érzékeli,hogy pokolian fáj valamilye és mégis leteszitek. nem érti, hogy nem így,nem erről van szó. és jobb neki a váltástól?
2015. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tettük le, végig kézben volt. Már le volt vetkőztetve, amikor elkezdődött.

Még nincs tapasztalatunk az új tápszerről, mert csak tegnap este kezdtük.

Az igazi baj az, hogy a kakival kínlódik nagyon sokat, az egyelőre nem jött még rendbe.

2015. febr. 10. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
hát vannak olyan tápok,amik lágyítják neki nem tudom az olyan-e amit ti használtok.
2015. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2015. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!