Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit szólsz ahhoz, hogy az...

Mit szólsz ahhoz, hogy az oltásellenesek petíciót nyújtanak be a kötelező oltások ellen?

Figyelt kérdés
Tamogatod vagy ellenzed a kezdeményezést? Miért?
2015. febr. 22. 23:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
92%

9: tegyük fel, van két gyereked. A nagy ovis, van 2-3 nem oltott csoporttársa, az egyik ráköhög a gyerekedre, ak bár oltott, a kórokozót hazaviszi a még nem oltott egy éven alulinak...

na ezért veszélyes, ha csökken az átoltottság.

2015. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem jó, mert felnőttként dönthetsz a saját egészségedről, hogy elmész-e szűrővizsgálatra, hogy kezelteted-e magad, stb, de a gyerek még nem tud dönteni magának.

Tehát miért lenne logikusabb, hogy egy laikus szülő döntse el, mi jó a gyereknek, mint a hozzáértők? És itt nem csak róla van szó, hanem megfertőzhet másokat is.


Aztán ha komolyan megbetegszik, mert majd egyre többen úgy gondolják, hogy az oltás felesleges, azt mondod neki, "bocs, anya úgy gondolta, hogy az oltás hülyeség, ezért szenvedsz most"?


Az emberek elfelejtik sokszor, hogy azért nincsenek ezek a betegségek meg nem halunk bele egy tüdőgyulládásba, mert fejlődik az orvostudomány. Ha ez nem lenne, még most is negyven évet élnénk, meg a gyerekek fele meghalna egy éves kora alatt, mint a középkorban.

Most komolyan arra akartok alapozni, hogy úgyis mindenki más be van oltva?

2015. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

"Ez a petíció csak arról szól, hogy szabad választást szeretnének. Nem értem, hogy ez miért olyan hatalmas probléma?"


azért hogy akik e jogon kihagyják az oltást, ne fertőzzenek össze vissza mindenkit

2015. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
28%

11-es: (9-es vagyok) A feltevésednek kb. 0% esélye van. Tényleg két gyerekem van. A nagy pont azért lett beoltatva annak idején bárányhimlő ellen az ovikezdés előtt, hogy ne hozza haza a kicsinek, mert a kicsinek éppen egy komoly műtétje volt előtte.


Először is annak a nem-oltott csoporttársnak is össze kell szednie valahonnan a betegséget, aminek eleve kicsi az esélye, persze előfordulhat. Amíg még nincs tünete addig a legtöbb betegség esetében még csak minimális mennyiségben "köhögi ki" a kórokozót, ha már van tünete, akkor nem megy oviba (mert többnyire lázas vagy köhögő gyereket már aznap nem viszi be az ember, ha mégis az óvónő rátelefonál a szülőre hogy vigye haza). Szóval tegyük fel esetleg rákerül 1-2 kórokozó a nagyobbik gyerekre: de hazainduláskor mi át szoktunk öltözni, elmegy pisilni, és kezet kezet mos, meg amúgy is azért a kórokozók egy része gazdatest nélkül csak ideig óráig él meg pl. a ruhán vagy tárgyakon, és ott nem tud szaporodni és elpusztul. Ha belélegezte a kórokozót, benne nem szaporodik el ugye, mert be van oltva, így ő üríteni sem fogja. Szóval a tesónak már nem fogja hazahozni.


De mondjuk eleve ha az testvérek közötti korkülönbség úgy alakulna, hogy a nagyobbik megy már oviba, akkor bizonyos oltásokat már beadatnék a kicsinek is.


Én nekem továbbra is az a véleményem, hogy kell a szabad választás joga. Esetleg legalább annyit enyhíthetnének rajta, hogy mondjuk közösségbe kerülésig kell megkapniuk az oltásokat. Akkor a csoporttársakat sem veszélyeztetnék.


Ja és ne higgyétek, hogy most nincsenek nem oltott gyerekek. Igenis vannak jópáran olyanok, akik csak papíron kapták meg az oltást, igazából nem, és róluk nem is tudni, hogy ez így van. 100%-os átoltottság most sincs, nem beszélve a turistákról, akikkel szintén találkozhat egy gyerek.


Az egymás veszélyeztetése amúgy ezer más módon megtörténik nap mint nap, amivel senki sem foglalkozik. Például ennyi erővel be lehetne tiltani az alkohol árusítást, mert sokszor előfordul hogy valaki ittasan vezet, és megöl másokat (és ennek jóval nagyobb esélye van), vagy ittasan agyonveri a családját. Aztán egy másik példa: be kellene tiltani a macskatartást, vagy olyan módon kellene szigorítani, hogy minden macskatartónak biztosítania kellene hogy a macskája ne hagyja el a lakást. Mert a macska átmegy a szomszéd udvarba is, odapiszkít, és toxoplazmát terjeszhet, és lehet hogy a abban a másik udvarban egy várandós anyuka füvet nyír, és nem veszi észre az ürüléket és véletlenül megfertőződik. Vagy éppen egy nagyobb gyerek fertőződik meg, a toxoplazma látásromlást, vagy vakságot is okozhat, nem csak a magzatra veszélyes.

Van még jónéhány ilyen példa az életben, csak ezekkel nem foglalkozik senki.

2015. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
71%
azt,hogy ha ne adj isten, de az ő gyereküknek lesz agyvelőgyulladása majd rájönnek
2015. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

14-es, te erős tévedésben élsz.

A fertőző betegségek igenis fertőznek mielőtt még megjelennének a tünetek. Hallottál már lappangási időről? Egy bárányhimlő napokig fertőzhet, mielőtt kijönnek a gyereken a pöttyök.

Illetve az, hogy be van oltva a gyerek, nem azt jelenti, hogy lepattannak róla a vírusok, hanem azt, hogy nem teszik beteggé. Attól még simán továbbfertőzhet egy olyat, aki nincs beoltva.


Na, ezért mondtam, hogy nem a hozzá nem értő laikusoknak kell ezt eldönteni, mert beszélnek össze-vissza.

2015. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

A feltevésednek kb. 0% esélye van. Tényleg két gyerekem van. A nagy pont azért lett beoltatva annak idején bárányhimlő ellen az ovikezdés előtt, hogy ne hozza haza a kicsinek


látod, ebből kiderül, mennyire tájékozatlan vagy. Ugyanis az oltás nem azért van, hogy ne találkozzon később a kórokozóval a szervezet, hanem ha találkozik vele, ne okozzon megbetegedést. Így aztán bizony hiába van a nagy beoltva bárányhimlő ellen és nem lesz beteg, a kicsit meg tudja fertőzni a hazahurcolt kórokozóval.

2015. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 sandrachnologic ***** válasza:
81%

Nem akar oltást adatni valaki, mert annyira szuperanyu... Minden orszagnak Megvannak a maga szabályai. Az oltasellenesek meg szepen fogjak magukat es koltozzeneknoda, ahol nem kell oktatni, aztán ott ugy betegeskednek, ahogy akarnak, fertozzek egymast ossze-vissza es a szenvedések közepette lehet skandalni, hogy igazabol ez jo, mert erősödik az immunrendszer... Csak ott majd szuperanyu lehet hogy 3 hónaposan bölcsibe kényszerül adni a gyereket a 2-3 eves szinten nem oltott gyerekek közé es gyönyörűen tudnak terjedni a betegségek...


Aki szenvedni es szenvedtetni akarja a gyereket csak tessek, csinalja, de olyan helyen, ahol a tobbi marha is ezt csinalja. Ne a tobbi gyerek eletet es egeszseget veszelyzetesse azzal, hogy szembe megy a szabályokkal es szándékosan csökkenti az atoltottsagot.


Nekem a gyerek minden oltást megkapott es a nem kozelezoekbol is a rota, prevenar, baranyhimlot. Kullancsra iden kap eloszor szurit. Meg sem kockaztatnam azt, hogy ne legyen beoltatva, mivel nagyon gyenge az immunrendszere a taplalekallergia es az asztma miatt. Es igen, lehet hogy az oltás is csak mondjuk 95%ban ved es gyengébben elkaphatja a vírust vagy betegséget, de mondjuk ha lesz 10 pottye egy gyengített baranyhimlovel es nem 300, akkor koszi, mar megerte.

2015. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
13%

Ők nem feltétlen oltásellenesek, hanem inkább oltáskritikusok és nem az oltások ELLEN nyújtottak be petíciót, hanem a választhatóságért. Olvasd el, illetve nézd meg ezt az írást, ill. videót, gyermekorvosoktól származik:

[link]

[link]

Részemről amúgy azt gondolom, mesterségesen van ez az oltáspárti-oltásellenes dolog kiélezve, mert itt, nálunk, Magyaro.-on pl. nincs semmi olyan járványveszély, ami ezt az egész hisztériát megalapozná, bár a média ezt másként adja elő. Az emberek nagy része pedig kapható a "szenzációkra".

Ha pedig vki külföldre utazna, mérje fel a lehetséges veszélyeket, ami az aktuális ottani járványokkal kapcsolatos, hiszen országonként eltérő az átoltottság. Én pl. nem "rettegek" sem az oltásoktól, sem attól, ha a környezetemben vki esetleg nem oltott, hiszen nem kérhetem el minden velem szemben jövő oltási könyvét. Én be vagyok oltva a kötelezők ellen, a gyerekem is. Ezen felül betartom a higiéniás szabályokat, lehetőleg kerülöm a túl nagy tömegeket (pl. koncert, felvonulások), ahol nagyobb számban vannak potenciális fertőző források. A kislányom, aki 8 hónapos, őt meg főleg nem viszem olyan helyre, ahol elkaphat vmit és senki nem jöhet hozzá látogatóba sem, aki beteg lehet. Ezáltal megteszek mindent, amit a magam és családom védelmében meg tudok tenni, ráadásul másokra is tekintettel vagyok közben.

Amúgy akik pl. 1979 előtt születtek, már nem igazán védettek a kanyaró, tetanusz, diftéria és szamárköhögés ellen, mert anno csak egy oltás volt, emlékeztető nem, így már nem hat megbízhatóan napjainkra. Bárki lehet potenciális kanyaró, stb. fent említett betegség hordozó. Pl. az atípusos kanyaró betegséget, a szamárköhögést felnőttkorban gyakran fel sem ismerik, mégis fertőzhet. Erről Ócsai Lajos is nyilatkozott az ANTSZ-től. Ezzel az erővel minden '79 előtt született embertől félni lehetne. De érdemes szítani a rettegést és a gyűlölködést, ami ezt az egész témát körülöleli? Szerintem nem.

Ha választható lenne nálunk is a most kötelező oltások egy része, biztos vagyok benne, hogy megmaradna az a 95% körüli átoltottság, ami a nyájimmunitáshoz szükséges, mert az emberek nagyobbik része továbbra is kérné a legfontosabb betegségek ellenit (DiPerTe, kanyaró, polio, tetanusz). Akik nem, azok egy része nem azért nem kérné, mert "miért oltassak én, majd oltat más és én meg ellavírozok a nyájimmunitással", hanem egy korábbi oltás olyan mellékhatást okozott a gyermekénél, hogy jobbnak látja azt vagy későbbre halasztatni vagy inkább be sem adatni. A többiek, az igazi "potyázók" meg olyan kevesen lennének, hogy annyi oltatlan egy bevásárlóközpontban is szemben jön bárkivel, ha sok külföldi van ott.

A megfélemlítés és a pánikkeltés az, amit nem tudok támogatni egyik fél részéről sem, mert sajnos ettől hemzseg a média, egyre durvább hangnemben. Pár éve is voltak, akik nem voltak beoltva, mégsem fújták fel ennyire ezt a dolgot. Most azonban vérre menő viták vannak róla egyre durvább hangnemben. Azt látom, hogy pillanatnyilag nem valódi vitaképes a téma, hanem oda-vissza vádaskodás és sértegetés megy. Mindenki "fújja a magáét", akár igaza van, akár nem. Nem érdemes ezen annyit parázni...

2015. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező és te mit gondolsz erről? Csak mert nem írsz semmit a sok kommentre, miért kérdezed egyáltalán?
2015. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!