Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Piros torokra muszaj antibioti...

Piros torokra muszaj antibiotikumot adni pici gyereknek?

Figyelt kérdés
10 es fel honapos kislanyom meg van hulve,belazasodott,a doktor megvizsgalta,azt mondta,hogy piros a torka es tobb foga jon fent! Ospamox 250mg, 3x3 ml/nap,Linex baby 1 plik/nap ezt irta fel. A gyerek nem akarta lenyelni,nem adtam be neki. Azt szeretnem megkerdezni,hogy nagy baj lehet belole ha nem adom be neki a gyogyszert? Ahogy latom anelkul is jobban van,lazra paracetamol 125 mg gyereknek valo kupot adok. Elhanyagolhato az antibiotikum?
2015. jún. 19. 14:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, jól tetted, hogy te is ide írtál! Szerintetek magától nem múlhat el a török pirosság?
2015. jún. 19. 19:51
 12/14 A kérdező kommentje:
Torok pirosság
2015. jún. 19. 19:52
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lázas én 3 napig csak csillapitom csak 38,5 felett. Ha nem mulik orvos. Ezt meg is beszéltem vele azt mondta végre valaki aki nem rögtön antibiotikumot követel ;(. A torok pirosság valoszinuleg vírus fertőzés amire teljesen felesleges az antibiotikum. Ha 3 kapnál is tovább tart akkor valószínűleg felülfertőződött és arra már kell az antibiotikum. Szerintem ezt beszéld meg az orvosoddal mert z sem jo ha te felül biralod a döntését. Ha ő ragaszkodik az antibiotikumhoz kérdezd meg hogy miért? Ha nem bízol benne válts orvost én már megtettem. Nem bántam meg.

Egy egészségügyis anyuka.

2015. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok megint.

Nekem most pont egy helyettesitő orvos volt, aki szintén normális, és én nem egyenesen antibiotikumért mentem, hanem azért, hogy hétvége előtt lássa a lázas gyerekemet, hallgassa meg elöl, hátul, hogy tudjuk hányadán állunk. Ha irt volna, azt is tiszteletben tartanám, de mivel megkaptuk a receptet és ő az orvos, igy kiváltottam. Soha nem volt még beteg a kilsányom születése óta ez ez első, igy mentségemre legyen mondva, hogy először élem át a lázas napokat. :)

Leközelebb okosabb leszek, azt hiszem. :)

2015. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!