Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 honaposan nem tartja a...

Manka1017 kérdése:

2,5 honaposan nem tartja a fejét, baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám,hogy a 2,5 hos babám nem tartja a fejét,ha fekvő helyzetből felhuzom ülő helyzetbe.Hason fekve 90 fokban tartja a fejét sőt átfordul hasrol hátra. Ha kezemben van szintén tartja.Mind2 oldalra forditja fejét hason háton egyaránt. Szerintetek baj van vagy normális?


2015. okt. 14. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ülő helyzetben az én fiam is sokszor "hátrahagyta" a fejecskéjét, gyakoroltasd vele. Megerősödik csak idő kell, főleg ha minden más helyzetben tartja.
2015. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

inkább 3 hósan baj ha ekve nem tartja meg

itt egy támpont

[link]

2015. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, időnként gyakoroltasd, de azért nem kell túl sűrűn. Az én fiam is nehezen tartotta úgy, nehéz volt a buksi :)
2015. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell vele, nem baj még, főleg ha mindenhogy máshogy tartja. Amúgy olyat is hallottam már, ahol a baba csak akkor tartotta a fejét, ha idegen (doktornő, védőnő) húzta ülésbe, ha olyan, akit jól ismert, akkor nem.
2015. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az ülésbe húzást tilos gyakoroltatni...

inkább sokat tedd hasra hogy erősödhessen a nyakizma

2015. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Adrienn0122 ***** válasza:
Ha minden, normális esetben előforduló helyzetben (hason ès karban) tartja a fejét, akkor mégis egyáltalán miért vizsgálgatod? A vizsgálat szakember feladata, az eredményt is ő képes megfelelően értékelni. Gyakoroltatni főleg tilos ès felesleges. Erôsödni, fejlődni hason fekve fog. Ugye állásba még nem húzod?
2015. okt. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat egy kicsit megnyugodtam. Sokat van hason éppen ezért is.Remélem minden rendben lesz.
2015. okt. 15. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem gond még ez ennyi idősen. 3-4 hónaposan szokták inkább csak tartani a fejüket ülésbe húzáskor.


Azoknak, akik azt írták tilos ezt gyakoroltatni, azért leírom, hogy sok esetben kiadják ezt "házifeladatnak" a szülőknek, hogy az ülésbe húzást naponta 5x5 percet csinálni kell vele. Méghozzá a gyermekneurológus! Katona-féle módszer, neurohabilitáció... nyugodtan utána lehet nézni. De néha a gyermek háziorvosa is szokta javasolni, az anyuka se biztos, hogy ezt magától találta ki...sőt.


A személyes véleményem nekem is az, hogy nem mindig jó dolog. Például, ha torticollisa van a gyereknek, akkor még jobban felerősödhet tőle a féloldalasság.


Inkább legyen sokat hason, ha pedig később valami probléma merülne fel mégis az izomtónusát illetően, akkor keres fel egy gyógytornászt.

2015. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!