Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Újszülött és penészes ház....

Újszülött és penészes ház. Van olyan köztetek, aki kénytelen volt penészes házba haza hozni az újszülöttjét?

Figyelt kérdés

A ház minden szobája penészes, ami nálam elég komoly légúti betegséget okozott (és még az is lehet, hogy a tüdőmet is megtámadta), emelett gyanítom a férjemnél is. Tavaly télen jött ki, próbáltuk pusztítani sokféleképpen, de természetesen nem sikerült, valószínűleg benne van a falakban. Az idén a helyzet tovább romlott. Elvileg egy nagyobb felújítással és tetőcserével megoldható, amire csak nyáron lesz keret. A Savo permet talán jó, de csak a külső felületen pusztít és ott is csak ideig-óráig (arról nem beszélve, hogy legalább 2 napig szellőztetni kell).

A gond az, hogy terhes vagyok és januárban szülök, nagyon aggódom amiatt, hogy ide kell hazahoznom a picit, félek, hogy hosszútávú betegség alakul ki nála.

Van olyan köztetek, aki így járt?


2016. jan. 1. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is állandóan penészednek a falak, panelház, de a nyílászáróink rosszak :(. Szavozni szoktuk mi is. A Szavo-n kívül az is bevált ha hypo-s vagy Dhomestos-os vízzel lemosom a falról alaposan a penészt. A baba szobájában így csináltam inkább mindig, mert a Szavo-t bnem szeretném ha belélegezné. Ha már egy picit is meglátom, hogy megjelenik azonnal lesikálom. Sokat szellőztetek.
2016. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Páramentesítsetek!

Olyan nincs, hogy a falban van és kész.

Kell a penésznek megfelelő közeg is.

Nem ázik fel a fal?

Nálunk alá kellett szigetelni a falat, és tömény domestossal kezeltem a foltokat.

Minden szobába ceresit készülék...

Nyom nélkül eltűnt.

Plusz az se mindegy mivel fűtötök.

2016. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem ilyen vészes a helyzet, de igen, mi is penészesedünk, már 2. éve tart. műanyag ablakok okozták nálunk... savozunk minden helyiségben hetente (nem szellőztetünk 2 napig, csak 2-3 óráig, bőven elég), klímával szívjuk ki a párát, nem a lakásban teregetünk ha tudunk, sokat szellőztetünk, konyhában is ha főzök akkor kinyitom bukóra az ablakot, minden ablakban páraelszívó van...

én is kivagyok, de mi egyből írtjuk, nem okoz egészségügyi gondot. az nagyon nagy baj, hogy neked ráment a tüdődre, ez azért már az a határ amit nem kéne hagyni

2016. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Páramentesítsetek!

Olyan nincs, hogy a falban van és kész.

Kell a penésznek megfelelő közeg is.

Nem ázik fel a fal?

Nálunk alá kellett szigetelni a falat, és tömény domestossal kezeltem a foltokat.

Minden szobába ceresit készülék...

Nyom nélkül eltűnt.

Plusz az se mindegy mivel fűtötök.

2016. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2-es: ezért írtam, hogy mindent megpróbáltunk. Olyan nincs, amit ne alkalmaznánk, különösen, hogy én elég súlyosan megbetegedtem (van folyamatos szellőztetés, páramentesítés, ceresit, mosom is, amit csak lehet). Igen, a fal ázik, ezért kell felújítani.

2016. jan. 1. 13:22
 6/17 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm!

A Szavozást lehet nem jól csinálom, vagy túl sok helyen kell fújnom? Nálunk ott 2 napig érzik, nagyon zavaróan, ahol befújjuk. A lemosás mellett le szoktam fújni, mert úgy veszem észre, hogy ott később kevéssé terjed. Csak az a helyzet, hogy megjelenik máshol. Kint teregetek, gyűjtjük a párát, de szerintem ezek semmit nem érnek.

2016. jan. 1. 13:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a falon? Tapéta? Diszperzitfesték? Építészként mondom neked azt (meg nekem is ilyen jellegű problémám volt) hogy alá kell szigetelni a házat, másrészről bent lecserélni a vakolatot, a hidegtestre kell tenni szigetelést, (ott ahol sokszor látsz párát, vizet a falon) ha műanyag ablak van azt idővel cseréljétek le fára vagy más módon oldjátok meg a szellőztetést, a vakolat cseréke után pedig sima oltott mésszel meszeljetek, első évben csak fehérrel, később lehet színezni is a festéket, de ne diszperzittel. Lehet kapni páraelszívó berendezést, kezdetnek vegyetek egyet, akár használtam is, azt tegyétek be a baba szobájába, illetve nem tudom mivel van meszelve a fal a babaszobában, de vakarjátok le és sima oltott mésszel meszeljétek le, az segít tavaszig, nyárig amíg fel nem újjítjátok a lakást. Páraelszívóból gépet vegyetek a ceresit nem sokat ér olyan helyen ahol sok a pára a gőz.
2016. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2016. jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es! Nagyon sokat segítettél, valami ilyesmit tervezünk, bár a diszperzitet és az ablakokat nem mondták. Én többször említettem, hogy a diszperzitet jó lenne leszedni és az ablakot is kicserélni, mert észrevettem, hogy amikor édesanyám örökölt régi házában vagyok, milyen jó a légutamnak tüdőmnek.
2016. jan. 1. 13:38
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
En is a gepet javasolnam...ceresit egy nagy...semmit sem er..nalunk kb naponta megtelik a gép(!),ez 2-2,5liter vizet jelent. ..plusz amit meg tudtok,hogy a hideg falakhoz nem tesztek semmit,vagy jo sok helyet hagytok es folyamatosan torlitek a vizet/peneszt..(plusz van klormentes peneszolo is)vagy szodabirkabonas (nem etkezesi,az nem tul gazdasagos)vizzel torlod a falakat,ez is oli apeneszt es bababarat
2016. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!