Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Újszülött és penészes ház....

Újszülött és penészes ház. Van olyan köztetek, aki kénytelen volt penészes házba haza hozni az újszülöttjét?

Figyelt kérdés

A ház minden szobája penészes, ami nálam elég komoly légúti betegséget okozott (és még az is lehet, hogy a tüdőmet is megtámadta), emelett gyanítom a férjemnél is. Tavaly télen jött ki, próbáltuk pusztítani sokféleképpen, de természetesen nem sikerült, valószínűleg benne van a falakban. Az idén a helyzet tovább romlott. Elvileg egy nagyobb felújítással és tetőcserével megoldható, amire csak nyáron lesz keret. A Savo permet talán jó, de csak a külső felületen pusztít és ott is csak ideig-óráig (arról nem beszélve, hogy legalább 2 napig szellőztetni kell).

A gond az, hogy terhes vagyok és januárban szülök, nagyon aggódom amiatt, hogy ide kell hazahoznom a picit, félek, hogy hosszútávú betegség alakul ki nála.

Van olyan köztetek, aki így járt?


2016. jan. 1. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is penészedett a lakásunk, mindent kipróbáltunk, az volt a gond, hogy nem mozgott a levegő, akkor se, ha nyitva volt minden ablak, mert csak egy oldalon voltak az ablakok. Aztán beépíttetünk egy aktív szellőzőrendszert (pkusz légbevezetők a tűzfalon is, meg egy ventillátor, ami folyamatos üzemben megy páratartalom szerinti intenzitással). Nem volt olcsó, de azonnal megoldotta a problémát, és nem kellett többet Szavót szívnunk. A kislányunknak semmi baja, azóta szerencsére elköltöztünk egy jó száraz kereszthuzatos lakásba.

Nagyon ajánlom a szellőztető rendszert, a szigetelés önmagában nem oldja meg, nekünk sem oldotta meg (nem régi, 9 éves társasházi lakás amúgy).

2016. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pont a szigetelés tett be. Tavaly 20 centi hungarocellt kapott az egész ház, konvektort egyénileg gáz cirkóra cseréltük (így az a "lyuk" is eltűnt a falról"), bejárati ajtócsere (így az a huzat is megszűnt), ablak már korábban is thermo volt.

Gyerek miatt gyakran mosunk, teregetünk, szellőztetni ha a gyerek a szobába van, nem nagyon lehet ilyen hidegben... csak úgy csorgott az ablakon a víz, így el is kezdett penészedni az ablak feletti mennyezet.

Észbe kaptunk, lesikáltuk, most szellőztetünk menetrendszerűen 3 óránként, remélem, nem jön vissza, de a végső megoldás szerintem az lesz, hogy nyáron beépíttetünk utólag higrosztatikus szellőzőnyílásokat az ablakokba, remélem használni fog a következő télen.

(és a szárítógép is rajta van az álomlistán)

2016. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hűha,és még azt hittem nekünk van gondunk a penésszel...

Nálunk a fürdőben illetve a konyhában jelenik meg,ahol sok a pára,de nagyjából sikerült elkerülni azzal a módszerrel,hogy mindennap alaposan kiszellőztetek (van hogy fél órát még télen is) nem teregetek bent csak már fél száraz ruhát,tök vizeset semmiképp,és mindennap alaposan "kifűtöm" a házat.Fával tüzelek,mert az jó meleget ad,gáznál nem volt olyan meleg,nagyobb is volt a penész.

Én nem hiszem hogy a sok savo,hípo meg domestos sokkal egészségesebb lenne...így én hetente a kritikus helyeket ahol megjelenik ecettel átdörzsölöm.Így már nagyon ritkán van szükség vegyi megoldásra.

2016. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő és informatív válaszokat!

A szellőztetés biztosan nem old meg semmit. Egész nap rengeteget szellőztetek, jelenleg nem a penész miatt, hanem a terhesség miatt nagyon alacsony a vérnyomásom és hideg levegő helyre szokott hozni.

Valakinek betegedett meg a gyereke a penész miatt? Vagy ki fogja bírni a babám nyárig? Azt remélem, hogy rólam nem támadta meg semmi...

2016. jan. 1. 18:20
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz neki szerintem semmi baja. Szigetelésnél figyeljetek oda arra, hogy van direkt olyan szigetelőanyag ami gátolja a penész kialakulását. Erre kérdezzetek rá. Illetve egy sima ventilátort ha beteszel felülre, ami keveri a levegőt az is sokat segíthet.
2016. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én azonnal elbattyognék egy komoly páramentesítő gépet bérelni. Barátunkéknál pár nap alatt kb. 15 liter vizet szedett össze. Azóta nincs gond.

Ezt még simán meg lehet tenni a baba születése előtt.

2016. jan. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány hetes terhes vagy,de ezt mindenképpen meg kell oldani,hogy ha nálad is problémát okozott.Nekem volt egy barátnőm aki a szüleihez akarta hazavinni a babát (egyedülálló anya volt) és a védőnő megmondta,hogy oda nem viheti,mert penészes (nyilván ott sem egy-két helyen volt hanem azért elég komolyan) ott kellett az utolsó hetekben kapkodnia albérlet után különben nem adják ki a kórházból a babát.
2016. jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!