Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek szivassam az orrát?

Szerintetek szivassam az orrát?

Figyelt kérdés
3,5hónapos babám nagyon szörcsög,de nem folyik az orra. Szép tiszták az orrlyukak. Ha próbálom szivatni akkor minimális váladék jön csak neki. Tengeri só oldatot +anyatejet használok az orrocskájába.most szivassam neki szerintetek?mert semmi értelme szerintem mivel utánna is ugyan az mint előtte. Már tanácstalan vagyok teljesen.
2016. máj. 24. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne, semmi okod sincs rá.


Én Németországban élek, itt egyetlen gyereknek sem szivatják az orrát, és sokkal kevesebb probléma van a gyerekekkel ezen a téren, mint MO-on. A szivatás ugyanis ingerli a nyálkahártyákat és ezzel elösegíti az arc/homloküreggyulladást.

2016. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt már én is hallottam hogy irritálja a orrnyálkahártyát. Ezért is érdeklődöm 😀
2016. máj. 24. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

A kérdéses esetben szerintem inkább ne babráld az orrát.


De általánosságban nem értek egyet az 1-essel, ha tele van váladékkal a baba orrürege és nem távolítod el, akkor abból a pangó fertőzött váladék miatt könnyen lehet arcüreg/homloküreg/fülgyulladása. Szerintem te is kifújod az orrod, ha tele van takonnyal és fuldokolsz tőle, a babának se kellemesebb, ha nem kap levegőt náthásan.

2016. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha látnám hogy folyik a takony akkor természetesen kiszivatnám neki csak igy nem tudtam hogy mit csináljak mivel nem egyertelmű hogy most náthás vagy a nyálkahártya van neki megduzzadva. Mert közben meg olyan mintha nyelné el a váladékot.
2016. máj. 24. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"De általánosságban nem értek egyet az 1-essel, ha tele van váladékkal a baba orrürege és nem távolítod el, akkor abból a pangó fertőzött váladék miatt könnyen lehet arcüreg/homloküreg/fülgyulladása. Szerintem te is kifújod az orrod, ha tele van takonnyal és fuldokolsz tőle, a babának se kellemesebb, ha nem kap levegőt náthásan."


Akkor két kérdésem van hozzád:


Egyrészt miért nem kapnak a német gyerekek fertözést, ha nem szivatják az orrukat - mert itt jóformán ismeretlen az ilyen betegség a gyerekeknél.

Másodszor, az orrfújás nem természeset viselkedés, csak kultúrális szokás. A természeti népek nem ismerik, és mégsem lesz töle bajuk.


Egyébként meg sokkal jobb, ha sziavttyúzás helyett ilyekor enyhén gözölik a gyereket és megfelelö hatóanyagú gyógyteákat adnak neki. Ezektöl úgyanis felhígul az orrváladák és egyszerüen kifolyik, minden külsö behatás nélkül.

2016. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

5-ös


Elöszőr is: a német gyerekeknek nincs felső-légúti fertőzésük. Ahan. Persze. Ezt melyik unikornistól hallottad?


Másodszor: a természeti népeknél nincs orrfújás. Maximum selyemzsepibe nincs, amúgy úgy kivágják a taknyukat a földre, mint a focisták a meccsen, hogy csak úgy csattan.


Te melyik bolygón élsz?

2016. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szintén az 5#-höz! Kifolyik mi, gőzölés után? A 3,5 hónapos HANYATT fekvő csecsemőnél... Nem, kérlek szépen, szépen hátracsorog az arcüregbe, fel a homloküregbe, illetve a középfülbe és csinál olyan fertőzést, hogy ihaj.
2016. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elöszőr is: a német gyerekeknek nincs felső-légúti fertőzésük. Ahan. Persze. Ezt melyik unikornistól hallottad?"


Nem azt írtam, hoyg nincs légúti fertözésük, hanem ez a nátha szinten megmarad, arc- és homloküregfertözés az, ami alig fordul elö!


"Másodszor: a természeti népeknél nincs orrfújás. Maximum selyemzsepibe nincs, amúgy úgy kivágják a taknyukat a földre, mint a focisták a meccsen, hogy csak úgy csattan."


Tévedés, a természeti népek szipognak és nem fújják az orrukat.


A csecsemöket meg nem hanyatt fektetik, ha náthás, hanem hasra - és a probléma megoldva.


Mivel négy gyerekem nött itt fel, ezért valamenynire képben vagyok.

2016. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!