Ez krupp lehet?

Figyelt kérdés
A 3 éves kisfiam belázasodott,be is van rekedve,és furcsán veszi a levegőt.Nincs ugató köhögés,csak kb 5 percenként sóhajt egy hatalmasat.Elaludt 8 körül,majd fél9-kor már fel is ébredt egy ilyen sóhaj kíséretében.Egy órán át nem tudott elaludni,nem kapott levegőt.Nyitottam ablakot,kimentünk,nem lett jobb a helyzet. Most teljesen nyugodtan lélegzik,és alszik. Túlparázom, és csak be van dugulva az orra, vagy a krupp lehet ilyen is? Esetleg kezdődhet így? Csak az ügyeletet tudom kihívni, ha mégis baj lenne.Mindenképpen kórházba irányítanak?
2016. nov. 23. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Krupp esetén egyértelműen jelentkezett nálunk az ugató, fulladó köhögés. Első alkalommal kórházba mentünk (8 hónapos volt akkor a gyerek), később itthon mindig "kikezeltem".

A láz és nehézlégzés miatt holnap mindenképpen orvos.

2016. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,hasznos volt.Megyünk holnap orvoshoz.
2016. nov. 23. 22:27
 3/5 anonim válasza:
Kiskoromban én is kruppos voltam és abból amit leírtál szerintem a kisfiad is ebben szenvedhet.Ha ezzel segíthetek leírom mire emlékszem.Én gyakorta felébredtem az éjszaka közepén,és mondogattam anyáéknak,hogy nem kapok levegőt,ez egyébként mindig télen náthás időszakban jött elő,így nekem is volt ugató köhögésem,de szerintem csak az a lényeges,hogy a megfázástól valami megduzzad a torokban és elzárja a légutat.Anyukámék ilyenkor kivittek levegőzni és meleg teát adtak,ettől általában jobban lettem,de ha nem,hívni kellett a mentőt és lélegeztetőgépre raktak.Kitartást kívánok nektek,a jó hír,hogy 1-2 év alatt ki lehet nőni.
2016. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm szépen.Egyébként én is kruppos voltam,elég sokáig..:)Én arra emlékszem csak, hogy éjszaka ébresztenek,és menni kell az ügyeletre.Magamtól nem ébredtem légszomjra soha.Néhányszor töltöttem az éjszakát kórházban, ahol nem történt semmi különös,csak megfigyelés lehetett.

Tudom hogy milyen átélni, olvasom a tüneteket, és még most sem merem kizárni a lehetőségét,hogy mindjárt köhögni kezd.:S

2016. nov. 23. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
nem mindenkinél van köhögés,sőt az a veszélyesebb,ha csak nehézlégzésvan,mert nehezebb észrevenni.
2016. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!