Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti sokat vagytok táppénzen a...

Ti sokat vagytok táppénzen a gyerekkel? Mi volt eddig a leghosszabb táppénzen töltött időtök?

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 14:53
 1/5 anonim válasza:
18%

Szia kérdező nekem 3 hónap volt amit a kisfiam miatt othon kellett töltenem .

Munka helyem nem volt meg értő amint mentem dolgozni rà 3 napra ki rugott :(

2016. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Hát kinek mi a sok. Én körülbelül két-három havonta három-öt napot, én nem érzem soknak.
2016. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Én még nem voltam csak pár napot maximum, mert általában van szerencsére segítség. Ha nekem kellett volna mindig otthon maradni, nem is tudom mi lett volna. Rengetegszer beteg 1-2 hetekre még mindig, pedig már nagycsoportos. Ez baromi nagy kiesés lenne, ha mondjuk csak 50%-o tudnék dolgozni, azt is kiszámíthatatlanul. Nem is tudom, hogy oldja meg akinek nincs segítsége és/vagy pénze babysitterre...
2016. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Egyéni vállalkozó vagyok, így nincs táppénzem. Nyelvtanárként dolgozom, tanfolyamokat tartok felnőtteknek.

Ha elvégzem a munkámat, van pénz, ha nem, akkor nincs. :(

És ráadásul nem hiányozhatok, vagyis helyettest kell szereznem, amit pont hirtelen betegségnél nem tudok, csak abszolút vészhelyzetben maradhat el óra, amit aztán pótolni kell...


Így a férjem szokott inkább itthon maradni, ő itthonról is tud dolgozni. Szerencsére fél napokról van szó, illetve nincs is minden nap órám, így aztán megoldjuk, még ha nehezen is.


Viszont szerencsére már nem betegesek a gyerekeim.

Három jár intézménybe, szeptember óta eddig két napot volt beteg az egyik, ez szuper aránynak tartom.

2016. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

MAx 1 hét (5 nap). Szerencsére az apukám már nyugdíjas, így ha beteg a gyerek, akkor ő tud rá vigyázni. Néha van, hogy eljön hozzánk, de inkább mi szoktuk hozzájuk vinni a gyereket.

Természetesen ilyenkor a gyereknek annyi a baja, hogy gyógyszert kell szednie, mert fertőz, és nem mehet közösségbe.

2016. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!