Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Óvodás korú gyermeketeknek...

Óvodás korú gyermeketeknek milyen gyogyszert irt fel az orvos köhögésre?

Figyelt kérdés

Kislanyom 3, 5 eves 2,5 hete kohog, ugy erzem az orvos csak kiserletezget.

Eloszor szedtuk:

-ambroxol teva

-diaphilin hörgőtágító

-aerius

-calcium


Most felirta:

-rhinathiol

-sninupret horgotagito

-aerius


Semmi javulas hetek ota, hurutosan kohog, ilyenkor nem kellene valami mas a kopteton es horgotagiton kivul?


2017. jan. 27. 13:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol a dokidban akkor vàlts orvost, kezd ezzel. Ez így nem lesz jó ha minden betegségnél azon agyalsz hogy a doki hibàja e ha nem javultok.

Közben keresnék egy gyermek tüdőgyógyàszt és vele nézetném meg a gyereket. Engem eleve tüdőgondozóba küldött a doki mikor nem hasznàlt az első adag bogyó, nehogy sunyi tüdőgyulladàsom legyen.

2017. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol benne keress másik orvost. De azt ugye tudod, hogy a vírusokra nem hat az antibiotikum? A töménytelen antibiotikumszedés miatt meg jól megerősödnek a kórokozók.
2017. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Persze, mar gondolkodtam a valtason, az tartott vissza, hogy o itt van helyben, ha mast valasztok, akkor pedig 30 km-et kellene utazni még plusszban.
2017. jan. 27. 14:45
 14/18 anonim ***** válasza:

Hogy vagytok?


A kicsinek ipecacuana köptető vagy landzsas utifu mehet.


Csinálj méz+citrom+friss reszelt gyömber+fokhagyma szirupot és itasd meg a nagyobb gyerkoccel.


Meg harsfa tea.

2017. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Elég tapasztaltak vagyunk a köhögős betegségekben. Az előző orvosunk gyermek-tüdőgyógyász is volt, költözés miatt váltottunk, de az új is így kezeli a köhögős betegséget:

- sima köhögésre csak köptető, a vírusos köhögés a kicsiknél sokszor hetekig elhúzódik, mert még nem elég erős a tüdejük, hogy kiköhögjék, amit kell, de más gyógyszer nem szükséges. A legkisebb mikor elkezdte az ovit, januártól májusig egyfolytában köhögött.

- Komolyabb betegségre, kezdődő vagy kialakult hörghurutra hörgőtágító is, ez szintén sokszor vírusos. Illetve a kicsinek hörghurutra többször kellett porlasztós gyógyszer is mellé.

- Antibiotikumra csak az elmúlt 4 évben a kb. 8 hörghurut és jóval több köhögős betegségnél csak egy vagy két alkalommal volt szükség, de persze ettől lehet, hogy nálatok bakteriális, csak nem biztos.

- 2 éves kor alatt lehet adni Ambroxolt, de az adagolást az orvos kell meghatározza a gyermek súlya alapján

Add a gyógyszereket, sok folyadék, C-vitamin, hársfatea. Nálunk bevált kiegészítő kezelésre a grapefruitmag-csepp, ami immunerősítő, de nem tudom, azt hány éves kortól lehet, és szörnyű az íze is.

2017. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok hasznos valaszt! Igazan kedvesek es segitokeszek vagytok!


A kicsinek egy masik gyogyszertarban sikerult ambroxolt venni, itt azt mondtak ezt lehet 2 eves kor alatt is, illetve a stodalt javasoltak még, ez talan homeopatias szer.


A hetvegen folytatom a koptetot, horgotagitot, aerius-t, calcium ampullat, sos porlasztast.

Hetfon megyunk vissza az orvoshoz, rakerdezek, hogy bakterium vagy virusos eredetunek gondolja-e es ha addig nem javulna, mi a teendo...

Akit erdekel, majd olvassa el, meg fogom irni, hogy mit mondott az orvos.


Az a bosszanto az egeszben, hogy nem mintha ezen akarnek sporolni, de eddig ezekre a gyogyszerekre mar tobb, mint 10.000 Ft elment, hetfon megyunk negyedszerre az orvoshoz es még meg sincs gyogyulva a kislanyom. Lehet, hogy ha otthon kezeltem volna, orvos, venykoteles gyogyszer nelkul , akkor is ugyanugy meggyogyult volna.

2017. jan. 27. 21:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi is nehezen labalunk ki a kohogesbol.

Mire meg elmúlik max 1-2 hét szünet és jön a következő.

Tanácstalan vagyok én is.

Jobbulást nektek is és majd figyelem mikor írsz 😊

2017. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ígértem, hogy írok. A kislányom még mindig köhög, de már nem annyit mint 2 hete vagy pár napja, szóval úgy gondolom, hogy talán gyógyulgat, de még közel sem 100 %-os. A héten még mindenképp itthon lesz, voltunk orvosnál, meghallgatta a tüdejét, már csak egy "egyvezetésűnek" hallja, nem tudom mit jelent ez.


Gyógyszerek: nem írt fel újat, a köptető kivételével a többit adnom kell neki, tehát spiropent, calcium, aerius, sós porlasztás.(ezeket is csökkentve, de úgy döntötem még pár nappig úgy adagolom, ahogy eddig)


Megkérdeztem, vírusos eredetűnek gondolja a köhögést.

Az aerius pedig allergiára való gyógyszer, de a nyálkahártya duzzanatot csökkentő hatása van, ezért kell szednie...


Hát, nagyon remélem, hogy a héten már teljesen elmúlik a köhögése és jövő héten mehet oviba, hogy ismét összeszedhessen valamit. Tombol az influenzia, tavaly is február végén kapta el, pedig akkor még oviba sem járt.


Jobbulást minden betegeskedőnek! és köszönöm még egyszer a segítséget!

2017. jan. 30. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!