Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4.5 évesemnek 2 napja hasmenes...

4.5 évesemnek 2 napja hasmenese van. Az imént véres volt a széklete, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Természetesen azonnnal felhívtam az ügyeletet, ahol azt mondták ne aggódjak és ne is vigyem be. Várjunk egy napot és ha nem változik csak akkor vigyem mert ilyen esetben kórházba utalják. Nem lettem nyugodt. Azt mondta, hogy a sok híg szeklet miatt sérülhettek a belek, akkor elmúlik. Ha viszont nem akkor kórház. Aggódom, úgy érzem nincs értelme várni. Más volt hasonló helyzetben?
2017. ápr. 22. 17:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

Akkor add neki, amiket mondtak, diétáztasd, adj neki probiotikum, sok folyadékot gondolom ott is ezt mondták.

Tejet, tejterméket hanyagold. Ha nem lesz jobban, akkor pedig menjetek az orvoshoz.

2017. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szia! nekunk volt ilyen.rohantam is vele a dokihoz,aki csak vallat vont,hogy hat ez mittudomen milyen baci lehet,elmulik es ennyi,dieta stb...szokasos.aztan visszamentem vele a sajat dokinkhoz is,aki mondta hogy lehet szalmonella vagy egy par masik baci is okozhat ilyet,de valoban ijeszto,na...en panikba estem akkor,mert ilyet meg nem lattam. de akar ahogy irtak is,lehet csak megserult a bel fala...nyugodj meg,bar tudom nem konnyu,elmulik,par nap es kutya baja se lesz!
2017. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Véres vagy vércsíkos?
2017. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igy van, ezt fogom tenni. Tartom az orvosi utasitast es varok egyenlore holnapig. Nizom benne hogy semmi komoly. Szalmonellat tudtam hogy benne van a pakliban, de akkor gondolom benyeli az egesz csalad.
2017. ápr. 22. 18:43
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, van-e otthon megfelelő házipatika, esetleg a szomszédoknál vagy gyógyszertár a közelben. Ilyenkor jó szolgálatot tesz a diólevél tea vagy gyógyszerként a Bolus adstringens tabletta, amiből ekkora gyereknek elég 1/4 tabletta is.
2017. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
13-as: véres. Folyékony friss vér. Mi a kulonbseg? Vmi virus lehet mert a nagynak is hig a szeklete csak neki nem ennyire es neki nincs laza. Ugy erzem nekem is kluttyog a hasam. Jo vasarnapnak nezunk elebe..
2017. ápr. 22. 18:54
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
Kisfiamnak volt egyszer, hasmenés majd csak vér, rohantunk vele az ügyeletre, szépen hazaküldtek minket, ez egy vírus fertőzés, ha nem szűnik,menjünk vissza, másnap már rendben volt.
2017. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 honapos volt, mikor a hasmenese veresse valt. Gondolhatod h bepanikoltam, mint friss szulo. Rohantunk vele az ugyeletre (epp punkosd volt), aki mar utalt is be a korhazba.

Semmit, de komolyan semmit nem csinaltak vele bent, semmi gyogyszert, v vmit nem adtak, csak megfigyeltek ot 3 napon keresztul.

Az egyik, nagyszaju nover meg is jegyezte, h ennyivel minek jottunk mi ide??? Ez termeszetes velejaroja a hasmenesnek. Felmarta a sav a belet, ezert verzik.


Mondanom sem kell, h ha nincs Punkosd es el tudjuk vinni a sajat dokinkhoz, o tuti megnyugtat es hazakuld.

Ezzel szemben betegebben jottunk ki a korhazbol, mint ahogy bementunk. :-( osszeszedett a fiam egy jo kis torokgyulladast, de nem az egyszeru fajtabol! Holyagos lett szegenykem torka!


Szoval en is azt mondom, h nyugodj meg, add neki a probiotikumot, es azt az asztingenst amit az egyik valaszolo ajanlott.

Mi ket hete estunk az egy Hanyas-hasmenes viruson es a doki javasolta.

Osszegyujti a rosszat es kihajtja.

Nekunk 2x 1/2 kellett szedni, pedig a gyerekeim kisebbek mint a tied, 4 es 1,5 evesek.


Jobbulast nektek!

2017. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kampylobaktérium csinál véres székletet! Antibiotikum kell! A háziorvos lekér széklettenyésztést és addig elkezditek szedni a gyógyszert. Nagyon buta egy orvosod van, ne haragudj...
2017. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ez nem a mi orvosunk, hanem ugyeletes doki volt. Szerencsere a mienk tudta mit kell tenni. És igen , az a baci a gyanu, amit irtal , csak meg varjuk az eredmenyt a szekletvizsgalatnak.
2017. ápr. 26. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!