Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha tegnapi pupillatágítás...

Ha tegnapi pupillatágítás miatt fényérzékeny a szeme, szoljak, hogy bölcsiben ne vigyék udvarra, vagy ne is vigyem?

Figyelt kérdés

Ugy tudom, ilyenkor sérülékeny a szem. Még most is hatalmas a pupillája, az orvos azt mondta 2-3 napig tart a szemcsepp hatása.

Borzasztoan hunyorog afényre még. A napellenzős sapka nem sokáig marad rajta es kétlem hogy arra a gondozok tyukanyo modon figyelnének.


Gondoltam szolnék hogy ne vigyék udvarra, mert ahogy láttam ugy is váltják egymást a gyerekek, vannak akik még készulnek ki az udvarra, mig mások már jönnek be, szoval ha mindig a benti turnushoz csapodna, talán kivitelezhető.

A munkahelyen nem jönne jol a szabi...de ha a gyermekem szeme mulik rajta, es csak igy megy, kiveszem.

Ugy tudom ilyenkor károsithatja maradandoan is a fény a szemüket.


2017. máj. 24. 07:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Azt hittem esni fog 10 körül is.

A főnököm ugyanugy számonkérhetne..ma nem vittem be.


Amugy minden reggel köteles a szülő a gondozot a gyerek állapotárol informálni es a gondozok kötelessége a gyermekhez ugy viszonyulni. Pl haláleset a csaladban stb

Nem pedig a szulőt elszámoltatni hogy akkor minek viszi be!

2017. máj. 25. 12:37
 12/28 anonim ***** válasza:

Az, hogy haláleset a családban, az nem ugyanaz, mint hogy a gyerek szeme fényérzékeny és egy egész gondozónőnek kell egyes egyedül vele bent rostokolni, vagy állni mellette órákat, hogy Józsika ne vedd le a sapkát, Józsika ne menj a fény felé.


Felnőtt létedre arra meg rájöhettél volna, hogy az időjárás jelentés nem 100% inkább esni fog, vagy inkább nem a KÖRNYÉKEN de nem konkrétan ott és akkor. Különben is ilyen évszakban már borult időben is bőven annyi a fény napközben, hogy egy fényérzékeny gyereket nem viszont ki nézelődni vagy nem visszük olyan helyre, ahol nem tudják neki biztosítani az egyszemélyes felügyeletet!

2017. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem is reméltem hogy vigyáznának rá.irtam is a kérdésben.

CSAK annyit kértem, adják rá a napellenzős sapkát mert az orvos ezt elegendonek ítélte.

Azon borultam ki, ahogy megláttam hogy a sapka ugyanugy állt a helyén ahogy odatettem.

Ezt a minimumot vártam csak hogy a sapkát ráadják, a többiben, hogy arra vigyáznának hogy rajta maradjon, vagy bent tartják, olyan szinten nem reménykedtem, hogy nem is kértem.


De egy sapkát nem adtak rá. Es jeleztem hogy fényérzékeny, elmondtam hova teszem es semeddig nem tartott volna.


Ezt nem tudom betudni annak hogy sok gyerek sok munka.


Ez munkaköri gondatlanság, segitségnyujtás mulasztása, szabályzat megszegése, gyermek épségének veszélyeztetése.


Az egyetlen jo hogy tanultam belőle. Bármi van a gyerekkel az igazgatonak jelentem reggel.

2017. máj. 25. 19:29
 14/28 anonim ***** válasza:
33%
Jol van akkor menj a sajat fejed utan de tudd hogy a Te hibad volt. Pampoghatsz az igazgatonak, o majd bologat, megmondja hogy "rendben anyuka, kerdore vonom a gondozonot", aztan semmi nem tortenik majd mert ez a te felelosseged lett volna, ilyen allapotban nem kellett volna gyereket bevinni. A fonokod is fontos de a gyereked tan fontosabb.
2017. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Még jo, hogy télen van idejük sapkát adni..

A gyermeket egy bölcsire sem lehet bízni.

2017. máj. 25. 21:52
 16/28 anonim ***** válasza:
Fejezd mar be a hiszteriat, nincs igazad nem erted? Nem viselkedtel gondos edesanyakent, es a sajat buntudatod akarod attolni a bolcsire....a gyereked Neked kellett volna ovni a fenytol, otthon, ugy, hogy figyelsz ra. Nem tetted meg, bedobtad a bolcsibe hogy figyeljenek ra helyetted, es most porogsz mint a motolla. Leirtuk paran, Te hibad, elbsztad, hiaba hibaztatnal masokat, most mar lendulj tul!
2017. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Ez munkaköri gondatlanság, segitségnyujtás mulasztása, szabályzat megszegése, gyermek épségének veszélyeztetése."


Nekem ezek a kedvenceim, amikor a buta emberek nem akarják bevallani, hogy ők voltak a gyökerek és ők tehetnek róla, akkor idegességükben mindenféle nem létező dolgot kitalálnak, vagy olyan létező fogalmakat akarnak ráhúzni a konkrét szituációra, amiknek semmi köze ahhoz. :D Menjél csak az igazgatóhoz verni az asztalt, arra biztos jó lesz, hogy mindenkinek megmutasd milyen primitív vagy.

2017. máj. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
A szabályzatban benne van hogy kotelesek a gyerekhez ugy állni, ahogy anyuka leadta. Nem őket rugjàk ki ezért hanem a szülőt hiányzàsok miatt.
2017. máj. 26. 07:05
 19/28 anonim ***** válasza:
Te meg koteles lettel volna a gyerekedrol gondoskodni. Megsem tetted.
2017. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Hülye vagy utolso?

Szerinted ki vett ki szabit szemeszet miatt is, ki vitt be sapkát es kérte adják rá?

Ki állt a főnök elé azzal hogy bocsi ma se jövök mert szemeszet, már meg pupilla, meg bocsi gyereknap, ballagás...?


Es könyörgöm egy sapkaráadás az egész!!

Ma a 3 éves gyereket tanitom hogy vegye fel ha udvarra megy!! A főnök igy is be van rágva.

2017. máj. 26. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!