Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki tudja, mi van akkor,...

Van aki tudja, mi van akkor, ha nem adom be az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Most kezdte az ovit, 2 nap után 2 hét itthon. Egy hete hagyta abba az antibiotikumot, most megint beteg. Orvos szerint ha lázas lesz, most is el kell kezdeni. Nem feltétlen felülbírálom, de kicsinálja ez a sok antib. Ezért kérdeztem, hogy mi van akkor ha bakteriális betegségre nem kap.
2017. szept. 30. 14:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos sok orvos be akarja biztosítani saját magát, hogy ne legyen utólag felelősségre vonható. A helyzet ugyanis az, hogy hiába utalnak a tünetek bakteriális fertőzésre, amíg nem történt meg a baktérium kitenyésztése és azonosítása (ez akár hetekbe is telhet), addig sem akarja sem az orvos, sem a szülő, hogy veszélyes fordulatot vegyen a betegség. Azaz pillanatnyilag biztos, ami biztos és jön az antibiotikum. Holott nagy odafigyeléssel, szükség esetén lázcsillapítással, a gyerek folyamatos itatásával, többnyire antibiotikum nélkül is legyőzhető a betegség még akkor is, ha baktérium (is) okozza. Ilyen dilemma előtt áll az orvos és a szülő egyaránt.
2017. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
ötö, te itt már nagyon sokszor leszerepeltél, mint szakember, nem kéne erőltetned. Pláne, mert az is kiderült, hogy közöd nincs az eü-höz, akkora hülyeségket írsz néha.
2017. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Semmi nem fog történni. Nyilván ha nagyon gáz a helyzet, akkor muszáj lesz, de nem kötelező. Anyukám sem váltotta ki sosem, eltette a receptet, aztán kész. 5-en vagyunk testvérek, mindannyian felnőttünk, egészségesek vagyunk. :)
2017. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, elküldtem véletlenül, így át sem olvastam.

2szer is leírtam egy dolgot.


Vannak immumrendszer erősítő készítmények, érdeklődj a dokinál, tud-e valamit javasolni.

2017. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%
Biztos dokit váltanék. Azért mert valaki lázas nem kel antibiotikum.
2017. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Én orvost váltanék. Nekünk úgy szokta, hogy elvisszük hozzá, ha lebetegszik. Megvizsgálja, ajánl (vagy ír kúpot) lázhúzót és ad egy anibio receptet. Ha 3 napnál tovább tart a láza, csak akkor kell neki beadni. De ha bizonytalan vagyok (első gyereknél még az elején telefonon konzultáltunk, hogy akkor adjam-e), felhívhatom. 8 évesem 4x kapott eddig, 2 évesem 1x. A nagytesó olyat hozott haza a suliból tavaly, hogy végül csak ő gyógyult meg antibio nélkül, még mi, szülők is szedtük.

Ilyenkor sok folydék, vitaminok, esetleg tüneti kezelés (fenistil csepp, coldrex junior). Orrszívás, ha nagyobb, akkor fújja ki gyakran.

2017. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

A 3 évesemnek eddig egyszer írtak fel, pedig számtalanszor volt lázas.


Szerintem, ha nem adsz neki, vagy lassabban gyógyul meg, vagy pedig valami komolyabb baja lehet.


Én nem merném ezért a felelősséget vállalni, elvinném másikdokihoz, hogy mit gondol, ha pedig nem támasztja alá az elsőt, akkor nála maradnék.


Viszont attól semmi baja nem lesz, ha csak hétfőn, a dokilátogatás után kezded neki adni, miután ebben egy másik orvos is megerősített.


Az orvosok sem tökéletesek, nekem az egyik mindig homeopátiás gyógyszereket írt, mikor költöztünk orvosváltás volt és az új doki kiakadt a régire.


Ne te bíráld felül, csak kérj másodvéleményt, mert bizonytalan vagy. Nem birkák vagyunk, hogy azt csináljuk, amit mondanak. Mi választhatjuk meg, kiben bízunk a sok ugyanolyan képesítéssel rendelkező közül. Az is orvos, aki kettesre tudja az anyagot és ezeréve nem volt továbbképzésen és az is, aki kitüntetéssel végzett és évente több képzésen részt vesz.

2017. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem bízol az orvosotokban, akkor váltsatok orvost vagy egyszerűen kérj másik szakvéleményt! De a gyereked kezeléséről ne itt tarts közvélemény-kutatást! - Amúgy ha jó a doki diagnózisa, és nem adod be, akkor nyilván lassabban gyógyul és nagyobb az esély, hogy szövődmény alakuljon ki. Ha meg nem jó a diagnózisa, akkor nem vesztesz vele semmit.
2017. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ez nem közvéleménykutatás. Olvasd el a kérdésemet.
2017. szept. 30. 18:59
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

Adj mellé probiotikumot.

De ha nem bízol az orvosban vagy nem mered megkérdezni tőle, hogy mi lenne, ha nem adnád be stb. akkor célszerű lenne másik orvost keresni.

2017. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!