Milyen amikor kilovik a fulet? Fulbevalot akarok kisbabamnak? Fajdalmas e es mennyi ido ez?

Figyelt kérdés
tudom nem jo helyre irtam ki a kerdest. Gyermekem 1 eves mult es felek fajni fog neki

#kicsibaba
2017. dec. 27. 23:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

1 éves pont a legrosszabb kor erre. Újszülött azért jó, mert akkor még nagyon gyorsan regenerálódnak, és nagyon tiszták ráadásul a fülüket sem piszkálják. Nagyobb korban (ovis) pedig meg lehet vele beszélni hogy ne.

De 1 évesen a kis szutykos kezével oda fog nyúlni piszkálgatni (mert érdekes hogy lett ott valami), netán csavargatni és így tuti begyullad. Szóval én pont most nem ajánlom! Majd ha már meg tudod magyarázni hogy ne nyúljon oda (és be is tartja).

2017. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem én ezt az új "trendet". Mi időnkben még minden kislánynak volt fülbevalója, mert az volt a normális, ha babakorában csináltattak nekik a szülők.(Senki nem nyelte le és szaggata ki). Ma meg már lassan tűzre dobnák, aki babként csinálja meg a gyereknek.

Az eldöntésről meg: ez nem egy tetkó. Ha én felnőttként most kiveszem akkor összeforr, és volt-nincs.

Nem értem mostanság ezt a drámát.

2017. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%
Mi kislányunknak is az első héten már volt fülije, én se értem ezt a nagy drámát körülötte. Viszont esetedben 11-el értek egyet.
2017. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
24%

Miért nem vársz még egy kicsit?

Miért kell divatból egy másik ember testét kilyukasztani? És ha neki nem tetszik ?


Az én testem is kilyukasztották, azóta is gyűlölöm ,fülbevalóm 25 éve nem volt, a lyuk azota sem forrt be, marha ronda!

Sosem tenném ezt egy másik ember testével!

2017. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

12- es. NEMmindenkinek forr ossze!

37 eves vagyok, utoljara altalanos iskolaban volt benne fulbevalo, naazota is ott a lyuk, allandoan tisztitani a hajmosaskor beleszaradt sampont, es ronda is.


Regen kilyukasztottak igen, de regen fakanallal vertek a gyereket, az iskolaban meg palcaval. Menjunk vissza a multba ?

Azota ervenyesultek az emberi jogok, tudod? A gyerek is ember, es had dontehesse el, hogy orok eletre akar egy lyukat a testen vagy nem.

2017. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

A te idődben utolsó gondolom kb megköveztèk azt, aki elválik, akkoriban normális volt körmöst kapni az iskolákban, és a pofon bevett nevelési módszer volt. Akkoriban nagyon kiélezett volt a nemek közti különbség, már baba korban fontos volt, hogy tudják, melyik baba lány, és melyik fiú.


Szerencsére változik a világ.


Amikor nekem lőtték, kötelező volt forgatni a fülbevalót.. Kellemetlen volt, de a lövéshez képest eltörpült.

2017. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
64%-os ha neked a mondandómból az jött le, hogy támogatom a gyerekbántalmazást, akkor gratulálok az értelmi szintendhez. Nem tudom miért kell egy normálisan feltett kérdésre így leoltani.
2017. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 12-es, pont azért, amit a 14-es írt. Mert lehet nagyobb korában, amikor már nem fog tetszeni neki, nem forr be. Mert nem törvényszerű, hogy beforr. Vagy pedig azért, mert mint esetemben is, a lyuk deformálódik, ahogy nő a pici baba, a füle is nő, a lyuk is elmászhat lejjebb, feljebb, vagy ahogy nálam, kijjebb és így például a karikafülbevalók, amiket imádnék, csúnyán elálnak. De persze ez sem törvényszerű. De miért kell már pár napos korában fülbevaló. A régi időkben még tudatlanok voltak az emberek, csak arra gondoltak, hogy legyen valami, ami jelzi, hogy kislány, és a fülbevaló pont erre jó.
2017. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is pont ez jutott eszembe, baba korban még simán elmászhat a lyuk, csálé lesz, nem lesz szimmetrikus. Ha baba korban nem lövetted ki (szerintem, amúgy helyesen), vár még pár évet, mondjuk ovis korig 4-5 évesen már simán lehet ha szeretné.
2017. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%
Én pár hónapos voltam, amikor kilőtték a fülem, örülök, hogy nincs róla emlékem.
2017. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!