Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van az a pont, ahol inkább...

Van az a pont, ahol inkább felhagynátok végleg az orrszívó porszívó használatával?

Figyelt kérdés
Második gyerekem 15 hós. Mindkettő utálta világéletében az orrszívást, de ez nem ritka jelenség, tudom. A kicsi viszont nemcsak ezzel van így, minden gyógyító szer, eszköz, amivel közelítek felé, ordítást vált ki. Pár napja újra kell orrot szívni elég sokszor, de tegnap óta extra rosszul viseli. A tortúra végén sem nyugszik meg, legalább 5-10 percig kell még nyugtatgatni. A legújabb pedig, hogy tegnap éjjel négyszer is ordítva ébredt fel (egyébként is sokszor kel, de higyjétek el, tudom milyen, mikor a foga vagy hasa miatt ébred, vagy csak szopizni... ez nem az). De a legijesztőbb ma délután volt. A délutáni alvás előtt természetesen kiszívtam megint az orrát, hogy jól aludjon. Alapesetben min. másfél órákat szokott aludni - ma fél óra után felkelt sírva, de konkrétan úgy sírt, mint a felnőttek, mikor gyászolnak egy közeli hozzátartozót. Zokogott, hüppögött, és semmilyen trükk nem vált be, szopi, ringatás, éneklés, ölelés, semmi. Fél óra után nagyon nehezen elfogadott egy kis gyógyszert (gondoltam nem zárható ki, hátha fáj valamije mégis), de még bő fél órát azután is így zokogott. Aztán nagy nehezen megnyugodott, most megint jókedvű (bár nem aludt vissza). De bevallom rettegek újra alávetni az orrszívásnak... HA tényleg amiatt van persze. De anyukák/apukák, tegyétek a szívetekre a kezetek, és vegyétek figyelembe, hgoy nincs két egyforma gyerek (az én két gyerekem is tök más): ha annyira traumatizálja a gyereket az orrszívás, hogy aludni sem tud utána nyugodtan, akkor is csinálnátok? Nem keresnétek inkább valami más opciót?

2018. jan. 31. 16:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, de tényleg nem arra voltam kíváncsi, hogy mennyire hasznos a dolog. Hanem hogy a ti gyereketeknél fordult elő ilyen, hogy ennyire szörnyen megviselte? Hogy emiatt nem aludt? Nem vagyok egy picsogós típus, de ma délután már én is sírtam, hogy semmivel sem tudom megnyugtatni egy álló órán át...
2018. jan. 31. 17:33
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Németországban is ismerik.

Szerintem úgyis te fogod eldönteni, hogy használod-e, vagy nem. De mégegy pont tőlem a használata mellett.

2018. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%
Németországban élek, használják az akus orrszívót....Nyilván beteg a gyerek, ezért nyűgös....Azt írtad nem csak ezzel van így. Akkor majd az orvosságot is kihagyod?
2018. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudod hogy másodpercekig szabad csak szivni szünetekkel és körkörösen mozgatni?

Csak mert szerintem ez nem általános, hogy tortúra lenne

2018. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is le kellett fogni a gyerekeimet egy darabig, főleg a kicsit. Igen, használtuk továbbra is. Én meg magyaráztam nekik és mantráztam, hogy ez miért jobb, mintha bentmaradna a cucc. Meg szívtuk plüssállat, baba orrát, "üvöltöttek" azok is néha, aztán egyszer megtört a jég.
2018. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, legalább ennyit kicsikartam, hogy valaki

megerősíti, hogy nem általános, hogy ekkora tortúra :))


Igen, nyilván azért írtam ki kérdést, és azért vagyok kétségbe esve, mert szeretném, ha megfulladna a takonytól és nem kapna gyógyszert sem, ami segíthet rajta. Természetesen a legfontosabb a kisfiam egészsége - de a testi egészség mellett a lelki egészség számomra ugyanolyan fontos, és ezért szólalt meg a vészcsengő bennem. Mert nem nőtt még fel az a generáció, akin ki lehetne mutatni, hogy esetlegesen hagyott-e nyomot benne ez vagy az ehhez hasonló gyerekkori tortúra. Nem én találtam ki, elismert pszichológusnő van rossz véleménnyel az orrszívóról - ennek ellenére használtam, de azt gondolom, hogy bizonyos esetekben igenis előfordulhat, hogy inkább más megoldást kell keresni.

2018. jan. 31. 18:54
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne, hogy jobb lesz, akkor keress más megoldást. Én hittem benne, mindhárom gyereknél bejött, pedig eleinte ordítottak, mint a sakál, és pokrócba kellett őket csavarni. Aztán már maguktól feküdtek le, mert rájöttek, hogy utána sokkal jobb.
2018. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémnél pl. még a kézi volt, és iszonyat patáliát csapott 3 évesen is, meg ketten kellett lefogni, akkor most ne szívták volna ki az orrát, vagy hogy gondolod ezt a trauma-dolgot? Nem lett lelkileg sérült emiatt.
2018. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én fiam is üvöltött, sokáig kellett hozzá lefogni. Most 5,5 éves, nagyobb nátháknál most is szívjuk, nem elég az, hogy kifújja. Már semmi gond nincs vele, magának szívja, nem lett lelkibeteg tőle. Ez ilyen, a legtöbb gyerek nem szereti, de persze vannak hisztisebbek és kevésbé hisztisek, egyik nagyobb műsort csinál, másik valamivel kisebbet. Én nem hagynám rá, mert a fülfelszúrás sokkal jobban meg fogja viselni a lelkét, hidd el. Persze, te gyereked, te felelősséged.
2018. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
15. vagyok. Nem hiszem, hogy túl nagy nyomot hagyna a lelkükben az orrszívó, legalábbis a 8 éves még néha most is kéri, hogy pucoljunk, mert reménytelen kifújnia. Bennem sokkal nagyobb nyomott hagyott a fül-orr-gégész, még ma is vannak olyan mozdulatok, amitől kiver a víz. Nekem több mint tucatszor szúrták fel az orromat arcüreg gyulladás miatt, na ebben nem szeretném, ha része lenne a gyerekeimnek, úh porszívózunk.
2018. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!