Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van az a pont, ahol inkább...

Van az a pont, ahol inkább felhagynátok végleg az orrszívó porszívó használatával?

Figyelt kérdés
Második gyerekem 15 hós. Mindkettő utálta világéletében az orrszívást, de ez nem ritka jelenség, tudom. A kicsi viszont nemcsak ezzel van így, minden gyógyító szer, eszköz, amivel közelítek felé, ordítást vált ki. Pár napja újra kell orrot szívni elég sokszor, de tegnap óta extra rosszul viseli. A tortúra végén sem nyugszik meg, legalább 5-10 percig kell még nyugtatgatni. A legújabb pedig, hogy tegnap éjjel négyszer is ordítva ébredt fel (egyébként is sokszor kel, de higyjétek el, tudom milyen, mikor a foga vagy hasa miatt ébred, vagy csak szopizni... ez nem az). De a legijesztőbb ma délután volt. A délutáni alvás előtt természetesen kiszívtam megint az orrát, hogy jól aludjon. Alapesetben min. másfél órákat szokott aludni - ma fél óra után felkelt sírva, de konkrétan úgy sírt, mint a felnőttek, mikor gyászolnak egy közeli hozzátartozót. Zokogott, hüppögött, és semmilyen trükk nem vált be, szopi, ringatás, éneklés, ölelés, semmi. Fél óra után nagyon nehezen elfogadott egy kis gyógyszert (gondoltam nem zárható ki, hátha fáj valamije mégis), de még bő fél órát azután is így zokogott. Aztán nagy nehezen megnyugodott, most megint jókedvű (bár nem aludt vissza). De bevallom rettegek újra alávetni az orrszívásnak... HA tényleg amiatt van persze. De anyukák/apukák, tegyétek a szívetekre a kezetek, és vegyétek figyelembe, hgoy nincs két egyforma gyerek (az én két gyerekem is tök más): ha annyira traumatizálja a gyereket az orrszívás, hogy aludni sem tud utána nyugodtan, akkor is csinálnátok? Nem keresnétek inkább valami más opciót?

2018. jan. 31. 16:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az én fiam is sírt ennyire :( bár ő eleve a betegség miatt hajlamos keveset aludni ilyenkor. Amit írsz, hogy fél óra múlva felkel és nagyon sír nálunk is elő szokott fordulni, vagy valami zaj kelti fel, vagy betegség, vagy túl fáradtan került ágyba. Most 2,5 éves de a mai napig képes sokat sírni ha ilyenre kel fel közbe nagyokat ásít. Igaz ő vissza is szokott aludni, a sírást is akkor hagyja abba, amikor visszafekszik.

Orrszíváshoz sokszor ketten kevesek vagyunk. Minden erejével tiltakozik. Na de ha muszáj :/ már most legalább abbahagyja ha végeztünk, de 1-1,5 évesen legalább negyed órát - 20 percet sírt utána.

2018. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan időszak hogy pelenkacserénél üvöltött a fiam mint akit kínoznak, meg olyan is hogy a fogmosásnál ugyan így. Ettől függetlenül a pelenkáját is cseréltem és a fogát is mostam. Nem fog maradandó traumát okozni nála, nyugi, viszont egy arcüreg vagy egy középfül gyulladás nagyon kellemetlen tud lenni.
2018. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy mumus volt az orrszívó. A nagyobbik gyerekem már a porszívó hangjától is kiborult. Az én stratégiám az volt, hogy kitartóan próbálkoztam. Amíg picikék voltak, elemes orrszívót használtam. Aztán a porszívós is előkerült, de ha túl nagy volt az ellenállás, akkor nem erőltettem. Néha bevált a trükközés, pl. ha a nagyobbik megengedte, hogy kiszívjuk neki, a kicsit is könnyebb volt rávenni. Vagy magamon mutattam be a használatát. Ha semmiképpen nem engedte, vártam egy kicsit és később újra megpróbáltam. Ha egy betegség alatt 2-3-szor sikerült, a többi utána már könnyebben ment. Talán egyszer vagy kétszer volt olyan (a nagynál), hogy erőszakkal lefogtam, hogy kiszívjam az orrát, de nagyon megbántam. A fogukat sem mostam meg soha erőszakkal, mégis sikerült rászoktatnom mindkettőt a rendszeres fogmosásra. Pelenkázáshoz is voltak jó trükkjeim, időnként az sem volt egyszerű, de meg tudtam oldani ordítás és közelharc nélkül. És nem, nem lett egyszer sem arcüreggyulladásuk, és nem kellett felszúrni egyikük fülét sem. Egyszer volt nagyon makacs hurutos nyavalyájuk (egyidőben a kettőnek), na akkor sószoba volt és orrmosás (szakember végezte). Viszont érdekességképpen, amióta nem isznak tejet (mivel kiderült, hogy tejérzékenyek), azóta nagyon ritkán és rövid ideig betegek. És már az orrszívóval sincs gond, egy ovisnak már meg lehet magyarázni, miért hasznos.

A 15 hónapos oltást amúgy már megkapta a pici?

2018. febr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A porszívós változat Ausztriában is ismert és használt. Egy gyereket sok minden traumatizálhat, ő pedig még olyan kicsi, hogy el fogja felejteni. Utána érdemes megdícsérni, esetleg valami jó dologhoz kötni, amit szeret. Az sem biztos, hogy emiatt sír.
2018. febr. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!