Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukàk ti hogy viseltétek a...

Anyukàk ti hogy viseltétek a babàtok oltàsàt?

Figyelt kérdés
2 hónapos oltàs alatt próbàltam erős lenni,de úgy elsírtam magam...szégyellem is magam.. Kicsi lànyom úgy sírt hogy majd megszakadt a szívem. Tudom erősnek kell lenni hiszen anya vagyok de nagyon megviselt. Volt valaki hasonló helyzetben? Előre is köszönöm a vàlaszokat!
2018. ápr. 3. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Még tombolnak a hormonjaid, ne szégyelld magad :) Ô már nem is emlékszik rá.
2018. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Tudtam, hogy nekem pont nyugalmat kell sugároznom felé! Ezért simogattam, beszéltem hozzá és próbáltam mihamarabb megnyugtatni.

Tudom hogy nehéz, de rengeteg eset lesz még amikor ő sírni fog, mert fáj valamije, de te nem sirhatsz vele mert pont tőled várja a nyugalmat és a biztonságot!

2018. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Két gyermekem közül az elsővel (a kisfiammal) nekem is ugyanilyen érzéseim voltak. Ha már csak arra gondoltam, hogy azt a selymes, puha combocskát megszúrja a gyerekorvos, sírhatnékom támadt. Szabályosan úgy éreztem, hogy képtelen vagyok elviselni a tudatot, hogy fájdalmat fognak okozni Neki, pedig az eszemmel tudtam, hogy egy pillanat az egésze, az Ő érdeke az oltás, stb., mindennel tisztában voltam, ráadásul elég kemény csaj vagyok, a saját fájdalomküszöbön nagyon magasan van, de a gyerekemmel kapcsolatban már a gondolat is elborzasztott.

Aztán szépen lassan belejöttünk. A második gyermekemnél (a kislányomnál) már kicsit edzettebb voltam, de Nála is az első 1-2 oltásnál elszörnyedtem, ha arra gondoltam, hogy azt a pihe-puha bababőrt megszúrják.

Most már 5 és 3 évesek, nyilván kicsit megedződtem, viszont ha eszembe jut, hogy kilátásba helyezték a fiam orrmandulaműtétjét vagy a kislányom komolyabb szemkivizsgálását, menekülni tudnék.

Az az érzésem, hogy ennél edzettebb már nem leszek, én az a típusú anya vagyok, aki szinte fizikai fájdalmat érez, ha a gyerekének fáj valami. Azért mindig erős tudok maradni a gyerekeim előtt.

A kislányom 4 hónapos volt, könnycsatorna-tisztításon voltunk. Engem kiküldtek. Ő szegénykém bent üvöltött, én pedig kint zokogtam. De pár perc alatt el is felejtette, nekem nagyobb trauma volt.

Ami még félelmem, az a száj- és fogsérülés. Szinte rettegek attól, ha a gyerekeim motoroznak, és a tipikus fogkitörős, szájfelszakadós balesetek jutnak az eszembe.

Tudom, kattant vagyok. De előttük mindig nagyon erős.

2018. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

2 hós oltásnál úgy sírta fiam, hogy elfelejtett levegőt venni... A nővér rázogatta, az orvos tojt rá.

Úgyhogy ott döntöttem el, hogy másik orvoshoz megyünk...


Milyen jól tettük. Már 5 éves, nemrég adattam be neki a bárányhimlő ellenit. Nagyon jól viselte. Én sosem nézek oda, magam sem bírom az injekciót, de meg nem viselt.

2018. ápr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Csak az első oltásánál voltam ott, de 2 hosan néhány oránként nézték a vércukor szintjét, egyfolytában szurkálták a kicsi ujját, engem egyáltalán nem érdekelt, de a kislányomat se, csak egy oltás, emiatt azért nem csapunk hisztit.
2018. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy érzem a következőnél màr erősebb leszek és én is belejövök a dolgok menetébe, és megnyugvàst tudok adni a kicsimnek! Köszönöm mindenkinek!
2018. ápr. 3. 12:29
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Könnyen, mert nem nagyon zavarja. Legutóbb (6 hó) már odáig jutottunk, hogy a tű beszúrásánál még vigyorgott, amikor belenyomták kicsit nyűglődött, de ahogy felvettem, vigyorgott megint az orvosra.


Már az első oltásoknál is hamar meg lehetett nyugtatni. Nagyon sajnáltam őt, de végig nyugodt maradtam, mert neki is erre volt szüksége. Nagyon érzékenyek arra, ha anyával valami gond van.

2018. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
Az elsőnél én is bőgtem, azóta egész jól viselem, pedig a lányom már a rendelőajtó látványától kiakad szegény. 😕
2018. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Hát én is megkonnyeztem. De a 3hoson már nem volt ilyen gond. Pedig könnyen megnyugodott. Nyugi neked is könnyebb lesz.
2018. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Az első hármat hasonlóan viseltem, mi több, oda se mertem nézni. Aztán belejöttünk, most 22 hónapos, legutóbb már alig sírt, aztán puszit dobott a doki néninek.
2018. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!